Kompany heeft het verknald bij Refaelov

1413
Kompany heeft het verknald bij Refaelov

Alles wat Anderlecht vandaag mankeert in de ploeg, behoort tot het pakket van Lior Refaelov. Diepgang, scorend vermogen, kansencreatie, persoonlijkheid, invloed, ... En toch wordt de Gouden Schoen dit seizoen slechts sporadisch ingezet door Vincent Kompany.


HET STATEMENT VAN KOMPANY

39 minuten in de laatste 4 wedstrijden. De situatie van Lior Refaelov bij Anderlecht is dramatisch en bijna hopeloos. Zoveel werd er verwacht van de Gouden Schoen, zo weinig komt hij dit seizoen in actie onder Vincent Kompany. Zowat elke andere coach zou Refaelov in deze ploeg van Anderlecht als basisspeler en sleutelfiguur gebruiken, maar niet Kompany. Die houdt er een andere gedachtegang op na.

Begin november liet Kompany hem zelfs niet starten op de Bosuil, het stadion van Antwerp FC waar Refaelov twee jaar lang schitterde en fonkelde. En ook de Gouden Schoen won. De beste voetballer op de Belgische velden - dat kan hij op enkele maanden toch niet verleerd zijn? Geef toe, in zo’n speciale en persoonlijke wedstrijd zou de eerzuchtige Refaelov toch met volle overgave zijn referenties willen showen.



Maar Kompany maakte een statement. Refaelov op de bank. Nog een geluk dat ie 17 minuten mocht invallen op de Bosuil. In plaats van te teren op de Israëli’s eergevoel bezorgde Kompany hem een nieuwe mentale dopper. “Ik snap echt niet dat Kompany hem niet liet spelen op Antwerp”, gaf ook Marc Degryse toe in Het Laatste Nieuws. “Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?”

OP TRAINING

’t Is maar één van de verzuchtingen van Lior Refaelov, die voor de terugkeer van Deurne-Noord naar Neerpede ontgoocheld op de bus stapte. De 35-jarige vond dat hij een basisplaats verdiend had. Net zoals Benito Raman trouwens. “In de vestiaire is er dus wel wat wrevel”, schreef Het Laatste Nieuws toen al betekenisvol. En sindsdien is de sfeer er niet op verbeterd. De resultaten en prestaties vallen tegen. Refaelov speelt niet. 39 minuten in de laatste 4 wedstrijden.

Geroutineerde coaches knijpen op training weleens een oogje dicht voor hun vedetten. Sommige trainers schamen zich daar zelfs niet voor. Moet ze dat dan ook, als diezelfde sterspeler in het weekend in zijn eentje het verschil maakt? Maar Kompany houdt er een andere selectiepolitiek op na. ’t Is een coach die enorm veel belang hecht aan de prestaties op de trainingen. Misschien wel te veel. Op 35-jarige leeftijd is Refaelov geen jong veulen meer. Kan hij op die leeftijd überhaupt elke dag nog scherp trainen?



Olivier Deschacht trainde vroeger dagelijks samen met spelers die op training weinig klaarspeelden, maar die er áltijd stonden tijdens de wedstrijden. Milan Jovanovic kende bijvoorbeeld kende heel weinig arbeidsethos. “Die deed niks op training”, verklaarde Deschacht eerder aan Het Nieuwsblad. “Vanaf vrijdag begon hij een beetje zijn best te doen en op zondag was hij top … Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.”

NIET SLECHTER DAN BIJ ANTWERP

En dat zouden wij alleszins ook doen. Voor verschillende redenen zelfs. Ten eerste is het dit seizoen héél duidelijk dat de ploeg van Anderlecht spelers met persoonlijkheid mankeert. Spelers met invloed, ervaring en aanzien. Die zich verbaal en non-verbaal laten gelden. Leading by example. Maar hoe valt dat dan te rijmen dat Refaelov, de speler met de grootste reputatie, persoonlijkheid en ervaring in de huidige selectie van Anderlecht, slechts aan 39 minuten raakt in de laatste 4 wedstrijden.



Ten tweede mist Anderlecht aanvallende efficiëntie, creativiteit, verticaliteit en ‘gogme’. Kwaliteiten die Refaelov, vorig seizoen door de vakpers uitgeroepen tot de beste speler op de Belgische velden, tot in de puntjes bezit. In vergelijking met zijn superjaar bij Antwerp, presteert Refaelov dit seizoen – áls hij in actie komt – opmerkelijk beter in de efficiëntie voor het doel, doelpunten, doelpunten efficiëntie, verticaliteit, kansencreatie, dreiging voor het doel, passes naar de box, sleutelpasses, …

KOMPANY ONDER DRUK

Een coach die wint heeft altijd gelijk. Ook als hij dan een topspeler op de bank zet, genre Refaelov. Maar dit seizoen wint Kompany niet veel. De roep om Refaelov is bijgevolg groter dan ooit en zorgt voor een onvermijdelijke druk op de ploeg. Kompany weet heus ook wel dat er geen enkele speler bij Anderlecht meer sleutelpasses aanlevert en kansencreatie voorziet dan Refaelov. Dat hij momenteel nog geen enkele assist telt, heeft vooral te maken met de inefficiënte afwerking van zijn ploegmaats.



Ook vanuit de media wordt de druk opgevoerd om Refaelov meer te laten spelen. “Misschien moet Kompany Refaelov toch wat belangrijker maken”, zei Franky Van der Elst in De Zondag. Of Olivier Deschacht in Het Nieuwsblad: “Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.” Marc Degryse in Het Laatste Nieuws: “Met Refaelov krijg je ook extra persoonlijkheid in de ploeg.” Het laatste woord is dus aan Kompany. Afspraak zaterdag 20u45 in Charleroi.

LEES OOK: 'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Moet Kompany Refaelov meer laten spelen?

Meest recent

'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

5
5
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

22
22
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

53
53
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

31
31
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

20
20
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

131
131
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

141
141
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

65
65
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

59
59
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

103
103
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

106
106
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

53
53
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

59
59
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

57
57
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

186
186
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

76
76
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

153
153
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

145
145
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

626
626
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

571
571
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1471
1471
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

340
340
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

691
691
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

247
247

Meer sportnieuws