Kompany heeft het verknald bij Refaelov

1413
Kompany heeft het verknald bij Refaelov

Alles wat Anderlecht vandaag mankeert in de ploeg, behoort tot het pakket van Lior Refaelov. Diepgang, scorend vermogen, kansencreatie, persoonlijkheid, invloed, ... En toch wordt de Gouden Schoen dit seizoen slechts sporadisch ingezet door Vincent Kompany.


HET STATEMENT VAN KOMPANY

39 minuten in de laatste 4 wedstrijden. De situatie van Lior Refaelov bij Anderlecht is dramatisch en bijna hopeloos. Zoveel werd er verwacht van de Gouden Schoen, zo weinig komt hij dit seizoen in actie onder Vincent Kompany. Zowat elke andere coach zou Refaelov in deze ploeg van Anderlecht als basisspeler en sleutelfiguur gebruiken, maar niet Kompany. Die houdt er een andere gedachtegang op na.

Begin november liet Kompany hem zelfs niet starten op de Bosuil, het stadion van Antwerp FC waar Refaelov twee jaar lang schitterde en fonkelde. En ook de Gouden Schoen won. De beste voetballer op de Belgische velden - dat kan hij op enkele maanden toch niet verleerd zijn? Geef toe, in zo’n speciale en persoonlijke wedstrijd zou de eerzuchtige Refaelov toch met volle overgave zijn referenties willen showen.



Maar Kompany maakte een statement. Refaelov op de bank. Nog een geluk dat ie 17 minuten mocht invallen op de Bosuil. In plaats van te teren op de Israëli’s eergevoel bezorgde Kompany hem een nieuwe mentale dopper. “Ik snap echt niet dat Kompany hem niet liet spelen op Antwerp”, gaf ook Marc Degryse toe in Het Laatste Nieuws. “Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?”

OP TRAINING

’t Is maar één van de verzuchtingen van Lior Refaelov, die voor de terugkeer van Deurne-Noord naar Neerpede ontgoocheld op de bus stapte. De 35-jarige vond dat hij een basisplaats verdiend had. Net zoals Benito Raman trouwens. “In de vestiaire is er dus wel wat wrevel”, schreef Het Laatste Nieuws toen al betekenisvol. En sindsdien is de sfeer er niet op verbeterd. De resultaten en prestaties vallen tegen. Refaelov speelt niet. 39 minuten in de laatste 4 wedstrijden.

Geroutineerde coaches knijpen op training weleens een oogje dicht voor hun vedetten. Sommige trainers schamen zich daar zelfs niet voor. Moet ze dat dan ook, als diezelfde sterspeler in het weekend in zijn eentje het verschil maakt? Maar Kompany houdt er een andere selectiepolitiek op na. ’t Is een coach die enorm veel belang hecht aan de prestaties op de trainingen. Misschien wel te veel. Op 35-jarige leeftijd is Refaelov geen jong veulen meer. Kan hij op die leeftijd überhaupt elke dag nog scherp trainen?



Olivier Deschacht trainde vroeger dagelijks samen met spelers die op training weinig klaarspeelden, maar die er áltijd stonden tijdens de wedstrijden. Milan Jovanovic kende bijvoorbeeld kende heel weinig arbeidsethos. “Die deed niks op training”, verklaarde Deschacht eerder aan Het Nieuwsblad. “Vanaf vrijdag begon hij een beetje zijn best te doen en op zondag was hij top … Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.”

NIET SLECHTER DAN BIJ ANTWERP

En dat zouden wij alleszins ook doen. Voor verschillende redenen zelfs. Ten eerste is het dit seizoen héél duidelijk dat de ploeg van Anderlecht spelers met persoonlijkheid mankeert. Spelers met invloed, ervaring en aanzien. Die zich verbaal en non-verbaal laten gelden. Leading by example. Maar hoe valt dat dan te rijmen dat Refaelov, de speler met de grootste reputatie, persoonlijkheid en ervaring in de huidige selectie van Anderlecht, slechts aan 39 minuten raakt in de laatste 4 wedstrijden.



Ten tweede mist Anderlecht aanvallende efficiëntie, creativiteit, verticaliteit en ‘gogme’. Kwaliteiten die Refaelov, vorig seizoen door de vakpers uitgeroepen tot de beste speler op de Belgische velden, tot in de puntjes bezit. In vergelijking met zijn superjaar bij Antwerp, presteert Refaelov dit seizoen – áls hij in actie komt – opmerkelijk beter in de efficiëntie voor het doel, doelpunten, doelpunten efficiëntie, verticaliteit, kansencreatie, dreiging voor het doel, passes naar de box, sleutelpasses, …

KOMPANY ONDER DRUK

Een coach die wint heeft altijd gelijk. Ook als hij dan een topspeler op de bank zet, genre Refaelov. Maar dit seizoen wint Kompany niet veel. De roep om Refaelov is bijgevolg groter dan ooit en zorgt voor een onvermijdelijke druk op de ploeg. Kompany weet heus ook wel dat er geen enkele speler bij Anderlecht meer sleutelpasses aanlevert en kansencreatie voorziet dan Refaelov. Dat hij momenteel nog geen enkele assist telt, heeft vooral te maken met de inefficiënte afwerking van zijn ploegmaats.



Ook vanuit de media wordt de druk opgevoerd om Refaelov meer te laten spelen. “Misschien moet Kompany Refaelov toch wat belangrijker maken”, zei Franky Van der Elst in De Zondag. Of Olivier Deschacht in Het Nieuwsblad: “Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.” Marc Degryse in Het Laatste Nieuws: “Met Refaelov krijg je ook extra persoonlijkheid in de ploeg.” Het laatste woord is dus aan Kompany. Afspraak zaterdag 20u45 in Charleroi.

LEES OOK: Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

Moet Kompany Refaelov meer laten spelen?

Meest recent

Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

4
4
Imke Courtois snoeihard aangepakt: "Verlos de wereld"

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

10
10
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

9
9
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

109
109
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

33
33
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

43
43
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

230
230
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

88
88
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

47
47
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

468
468
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

219
219
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

228
228
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

202
202
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

249
249
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

836
836
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

440
440
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

243
243
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

128
128
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

368
368
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

171
171
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

264
264
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

480
480
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

559
559
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

377
377
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

506
506

Meer sportnieuws