Kompany heeft het verknald bij Refaelov

1413
Kompany heeft het verknald bij Refaelov

Alles wat Anderlecht vandaag mankeert in de ploeg, behoort tot het pakket van Lior Refaelov. Diepgang, scorend vermogen, kansencreatie, persoonlijkheid, invloed, ... En toch wordt de Gouden Schoen dit seizoen slechts sporadisch ingezet door Vincent Kompany.


HET STATEMENT VAN KOMPANY

39 minuten in de laatste 4 wedstrijden. De situatie van Lior Refaelov bij Anderlecht is dramatisch en bijna hopeloos. Zoveel werd er verwacht van de Gouden Schoen, zo weinig komt hij dit seizoen in actie onder Vincent Kompany. Zowat elke andere coach zou Refaelov in deze ploeg van Anderlecht als basisspeler en sleutelfiguur gebruiken, maar niet Kompany. Die houdt er een andere gedachtegang op na.

Begin november liet Kompany hem zelfs niet starten op de Bosuil, het stadion van Antwerp FC waar Refaelov twee jaar lang schitterde en fonkelde. En ook de Gouden Schoen won. De beste voetballer op de Belgische velden - dat kan hij op enkele maanden toch niet verleerd zijn? Geef toe, in zo’n speciale en persoonlijke wedstrijd zou de eerzuchtige Refaelov toch met volle overgave zijn referenties willen showen.



Maar Kompany maakte een statement. Refaelov op de bank. Nog een geluk dat ie 17 minuten mocht invallen op de Bosuil. In plaats van te teren op de Israëli’s eergevoel bezorgde Kompany hem een nieuwe mentale dopper. “Ik snap echt niet dat Kompany hem niet liet spelen op Antwerp”, gaf ook Marc Degryse toe in Het Laatste Nieuws. “Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?”

OP TRAINING

’t Is maar één van de verzuchtingen van Lior Refaelov, die voor de terugkeer van Deurne-Noord naar Neerpede ontgoocheld op de bus stapte. De 35-jarige vond dat hij een basisplaats verdiend had. Net zoals Benito Raman trouwens. “In de vestiaire is er dus wel wat wrevel”, schreef Het Laatste Nieuws toen al betekenisvol. En sindsdien is de sfeer er niet op verbeterd. De resultaten en prestaties vallen tegen. Refaelov speelt niet. 39 minuten in de laatste 4 wedstrijden.

Geroutineerde coaches knijpen op training weleens een oogje dicht voor hun vedetten. Sommige trainers schamen zich daar zelfs niet voor. Moet ze dat dan ook, als diezelfde sterspeler in het weekend in zijn eentje het verschil maakt? Maar Kompany houdt er een andere selectiepolitiek op na. ’t Is een coach die enorm veel belang hecht aan de prestaties op de trainingen. Misschien wel te veel. Op 35-jarige leeftijd is Refaelov geen jong veulen meer. Kan hij op die leeftijd überhaupt elke dag nog scherp trainen?



Olivier Deschacht trainde vroeger dagelijks samen met spelers die op training weinig klaarspeelden, maar die er áltijd stonden tijdens de wedstrijden. Milan Jovanovic kende bijvoorbeeld kende heel weinig arbeidsethos. “Die deed niks op training”, verklaarde Deschacht eerder aan Het Nieuwsblad. “Vanaf vrijdag begon hij een beetje zijn best te doen en op zondag was hij top … Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.”

NIET SLECHTER DAN BIJ ANTWERP

En dat zouden wij alleszins ook doen. Voor verschillende redenen zelfs. Ten eerste is het dit seizoen héél duidelijk dat de ploeg van Anderlecht spelers met persoonlijkheid mankeert. Spelers met invloed, ervaring en aanzien. Die zich verbaal en non-verbaal laten gelden. Leading by example. Maar hoe valt dat dan te rijmen dat Refaelov, de speler met de grootste reputatie, persoonlijkheid en ervaring in de huidige selectie van Anderlecht, slechts aan 39 minuten raakt in de laatste 4 wedstrijden.



Ten tweede mist Anderlecht aanvallende efficiëntie, creativiteit, verticaliteit en ‘gogme’. Kwaliteiten die Refaelov, vorig seizoen door de vakpers uitgeroepen tot de beste speler op de Belgische velden, tot in de puntjes bezit. In vergelijking met zijn superjaar bij Antwerp, presteert Refaelov dit seizoen – áls hij in actie komt – opmerkelijk beter in de efficiëntie voor het doel, doelpunten, doelpunten efficiëntie, verticaliteit, kansencreatie, dreiging voor het doel, passes naar de box, sleutelpasses, …

KOMPANY ONDER DRUK

Een coach die wint heeft altijd gelijk. Ook als hij dan een topspeler op de bank zet, genre Refaelov. Maar dit seizoen wint Kompany niet veel. De roep om Refaelov is bijgevolg groter dan ooit en zorgt voor een onvermijdelijke druk op de ploeg. Kompany weet heus ook wel dat er geen enkele speler bij Anderlecht meer sleutelpasses aanlevert en kansencreatie voorziet dan Refaelov. Dat hij momenteel nog geen enkele assist telt, heeft vooral te maken met de inefficiënte afwerking van zijn ploegmaats.



Ook vanuit de media wordt de druk opgevoerd om Refaelov meer te laten spelen. “Misschien moet Kompany Refaelov toch wat belangrijker maken”, zei Franky Van der Elst in De Zondag. Of Olivier Deschacht in Het Nieuwsblad: “Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.” Marc Degryse in Het Laatste Nieuws: “Met Refaelov krijg je ook extra persoonlijkheid in de ploeg.” Het laatste woord is dus aan Kompany. Afspraak zaterdag 20u45 in Charleroi.

LEES OOK: Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

Moet Kompany Refaelov meer laten spelen?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

2
2
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

15
15
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

55
55
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

31
31
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

40
40
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

37
37
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

92
92
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

199
199
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

81
81
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

260
260
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

110
110
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

34
34
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

75
75
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

178
178
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

72
72
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

65
65

Meer sportnieuws