Kompany heeft het verknald bij Refaelov

door
Kompany heeft het verknald bij Refaelov

Alles wat Anderlecht vandaag mankeert in de ploeg, behoort tot het pakket van Lior Refaelov. Diepgang, scorend vermogen, kansencreatie, persoonlijkheid, invloed, ... En toch wordt de Gouden Schoen dit seizoen slechts sporadisch ingezet door Vincent Kompany.


HET STATEMENT VAN KOMPANY

39 minuten in de laatste 4 wedstrijden. De situatie van Lior Refaelov bij Anderlecht is dramatisch en bijna hopeloos. Zoveel werd er verwacht van de Gouden Schoen, zo weinig komt hij dit seizoen in actie onder Vincent Kompany. Zowat elke andere coach zou Refaelov in deze ploeg van Anderlecht als basisspeler en sleutelfiguur gebruiken, maar niet Kompany. Die houdt er een andere gedachtegang op na.

Begin november liet Kompany hem zelfs niet starten op de Bosuil, het stadion van Antwerp FC waar Refaelov twee jaar lang schitterde en fonkelde. En ook de Gouden Schoen won. De beste voetballer op de Belgische velden - dat kan hij op enkele maanden toch niet verleerd zijn? Geef toe, in zo’n speciale en persoonlijke wedstrijd zou de eerzuchtige Refaelov toch met volle overgave zijn referenties willen showen.



Maar Kompany maakte een statement. Refaelov op de bank. Nog een geluk dat ie 17 minuten mocht invallen op de Bosuil. In plaats van te teren op de Israëli’s eergevoel bezorgde Kompany hem een nieuwe mentale dopper. “Ik snap echt niet dat Kompany hem niet liet spelen op Antwerp”, gaf ook Marc Degryse toe in Het Laatste Nieuws. “Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?”

OP TRAINING

’t Is maar één van de verzuchtingen van Lior Refaelov, die voor de terugkeer van Deurne-Noord naar Neerpede ontgoocheld op de bus stapte. De 35-jarige vond dat hij een basisplaats verdiend had. Net zoals Benito Raman trouwens. “In de vestiaire is er dus wel wat wrevel”, schreef Het Laatste Nieuws toen al betekenisvol. En sindsdien is de sfeer er niet op verbeterd. De resultaten en prestaties vallen tegen. Refaelov speelt niet. 39 minuten in de laatste 4 wedstrijden.

Geroutineerde coaches knijpen op training weleens een oogje dicht voor hun vedetten. Sommige trainers schamen zich daar zelfs niet voor. Moet ze dat dan ook, als diezelfde sterspeler in het weekend in zijn eentje het verschil maakt? Maar Kompany houdt er een andere selectiepolitiek op na. ’t Is een coach die enorm veel belang hecht aan de prestaties op de trainingen. Misschien wel te veel. Op 35-jarige leeftijd is Refaelov geen jong veulen meer. Kan hij op die leeftijd überhaupt elke dag nog scherp trainen?



Olivier Deschacht trainde vroeger dagelijks samen met spelers die op training weinig klaarspeelden, maar die er áltijd stonden tijdens de wedstrijden. Milan Jovanovic kende bijvoorbeeld kende heel weinig arbeidsethos. “Die deed niks op training”, verklaarde Deschacht eerder aan Het Nieuwsblad. “Vanaf vrijdag begon hij een beetje zijn best te doen en op zondag was hij top … Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.”

NIET SLECHTER DAN BIJ ANTWERP

En dat zouden wij alleszins ook doen. Voor verschillende redenen zelfs. Ten eerste is het dit seizoen héél duidelijk dat de ploeg van Anderlecht spelers met persoonlijkheid mankeert. Spelers met invloed, ervaring en aanzien. Die zich verbaal en non-verbaal laten gelden. Leading by example. Maar hoe valt dat dan te rijmen dat Refaelov, de speler met de grootste reputatie, persoonlijkheid en ervaring in de huidige selectie van Anderlecht, slechts aan 39 minuten raakt in de laatste 4 wedstrijden.



Ten tweede mist Anderlecht aanvallende efficiëntie, creativiteit, verticaliteit en ‘gogme’. Kwaliteiten die Refaelov, vorig seizoen door de vakpers uitgeroepen tot de beste speler op de Belgische velden, tot in de puntjes bezit. In vergelijking met zijn superjaar bij Antwerp, presteert Refaelov dit seizoen – áls hij in actie komt – opmerkelijk beter in de efficiëntie voor het doel, doelpunten, doelpunten efficiëntie, verticaliteit, kansencreatie, dreiging voor het doel, passes naar de box, sleutelpasses, …

KOMPANY ONDER DRUK

Een coach die wint heeft altijd gelijk. Ook als hij dan een topspeler op de bank zet, genre Refaelov. Maar dit seizoen wint Kompany niet veel. De roep om Refaelov is bijgevolg groter dan ooit en zorgt voor een onvermijdelijke druk op de ploeg. Kompany weet heus ook wel dat er geen enkele speler bij Anderlecht meer sleutelpasses aanlevert en kansencreatie voorziet dan Refaelov. Dat hij momenteel nog geen enkele assist telt, heeft vooral te maken met de inefficiënte afwerking van zijn ploegmaats.



Ook vanuit de media wordt de druk opgevoerd om Refaelov meer te laten spelen. “Misschien moet Kompany Refaelov toch wat belangrijker maken”, zei Franky Van der Elst in De Zondag. Of Olivier Deschacht in Het Nieuwsblad: “Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.” Marc Degryse in Het Laatste Nieuws: “Met Refaelov krijg je ook extra persoonlijkheid in de ploeg.” Het laatste woord is dus aan Kompany. Afspraak zaterdag 20u45 in Charleroi.

LEES OOK: Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Moet Kompany Refaelov meer laten spelen?

Meest recent

Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

79
79
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

70
70
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

56
56
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

125
125
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

133
133
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

299
299
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

195
195
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

66
66
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

231
231
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

121
121
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

169
169
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

455
455
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

62
62
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

178
178
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

516
516
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

167
167
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

296
296
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

509
509
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

258
258
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

576
576
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

447
447
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58

Meer sportnieuws