Kompany heeft het verknald bij Refaelov

1413
Kompany heeft het verknald bij Refaelov

Alles wat Anderlecht vandaag mankeert in de ploeg, behoort tot het pakket van Lior Refaelov. Diepgang, scorend vermogen, kansencreatie, persoonlijkheid, invloed, ... En toch wordt de Gouden Schoen dit seizoen slechts sporadisch ingezet door Vincent Kompany.


HET STATEMENT VAN KOMPANY

39 minuten in de laatste 4 wedstrijden. De situatie van Lior Refaelov bij Anderlecht is dramatisch en bijna hopeloos. Zoveel werd er verwacht van de Gouden Schoen, zo weinig komt hij dit seizoen in actie onder Vincent Kompany. Zowat elke andere coach zou Refaelov in deze ploeg van Anderlecht als basisspeler en sleutelfiguur gebruiken, maar niet Kompany. Die houdt er een andere gedachtegang op na.

Begin november liet Kompany hem zelfs niet starten op de Bosuil, het stadion van Antwerp FC waar Refaelov twee jaar lang schitterde en fonkelde. En ook de Gouden Schoen won. De beste voetballer op de Belgische velden - dat kan hij op enkele maanden toch niet verleerd zijn? Geef toe, in zo’n speciale en persoonlijke wedstrijd zou de eerzuchtige Refaelov toch met volle overgave zijn referenties willen showen.



Maar Kompany maakte een statement. Refaelov op de bank. Nog een geluk dat ie 17 minuten mocht invallen op de Bosuil. In plaats van te teren op de Israëli’s eergevoel bezorgde Kompany hem een nieuwe mentale dopper. “Ik snap echt niet dat Kompany hem niet liet spelen op Antwerp”, gaf ook Marc Degryse toe in Het Laatste Nieuws. “Je wéét toch dat die jongen extra geprikkeld zal zijn?”

OP TRAINING

’t Is maar één van de verzuchtingen van Lior Refaelov, die voor de terugkeer van Deurne-Noord naar Neerpede ontgoocheld op de bus stapte. De 35-jarige vond dat hij een basisplaats verdiend had. Net zoals Benito Raman trouwens. “In de vestiaire is er dus wel wat wrevel”, schreef Het Laatste Nieuws toen al betekenisvol. En sindsdien is de sfeer er niet op verbeterd. De resultaten en prestaties vallen tegen. Refaelov speelt niet. 39 minuten in de laatste 4 wedstrijden.

Geroutineerde coaches knijpen op training weleens een oogje dicht voor hun vedetten. Sommige trainers schamen zich daar zelfs niet voor. Moet ze dat dan ook, als diezelfde sterspeler in het weekend in zijn eentje het verschil maakt? Maar Kompany houdt er een andere selectiepolitiek op na. ’t Is een coach die enorm veel belang hecht aan de prestaties op de trainingen. Misschien wel te veel. Op 35-jarige leeftijd is Refaelov geen jong veulen meer. Kan hij op die leeftijd überhaupt elke dag nog scherp trainen?



Olivier Deschacht trainde vroeger dagelijks samen met spelers die op training weinig klaarspeelden, maar die er áltijd stonden tijdens de wedstrijden. Milan Jovanovic kende bijvoorbeeld kende heel weinig arbeidsethos. “Die deed niks op training”, verklaarde Deschacht eerder aan Het Nieuwsblad. “Vanaf vrijdag begon hij een beetje zijn best te doen en op zondag was hij top … Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.”

NIET SLECHTER DAN BIJ ANTWERP

En dat zouden wij alleszins ook doen. Voor verschillende redenen zelfs. Ten eerste is het dit seizoen héél duidelijk dat de ploeg van Anderlecht spelers met persoonlijkheid mankeert. Spelers met invloed, ervaring en aanzien. Die zich verbaal en non-verbaal laten gelden. Leading by example. Maar hoe valt dat dan te rijmen dat Refaelov, de speler met de grootste reputatie, persoonlijkheid en ervaring in de huidige selectie van Anderlecht, slechts aan 39 minuten raakt in de laatste 4 wedstrijden.



Ten tweede mist Anderlecht aanvallende efficiëntie, creativiteit, verticaliteit en ‘gogme’. Kwaliteiten die Refaelov, vorig seizoen door de vakpers uitgeroepen tot de beste speler op de Belgische velden, tot in de puntjes bezit. In vergelijking met zijn superjaar bij Antwerp, presteert Refaelov dit seizoen – áls hij in actie komt – opmerkelijk beter in de efficiëntie voor het doel, doelpunten, doelpunten efficiëntie, verticaliteit, kansencreatie, dreiging voor het doel, passes naar de box, sleutelpasses, …

KOMPANY ONDER DRUK

Een coach die wint heeft altijd gelijk. Ook als hij dan een topspeler op de bank zet, genre Refaelov. Maar dit seizoen wint Kompany niet veel. De roep om Refaelov is bijgevolg groter dan ooit en zorgt voor een onvermijdelijke druk op de ploeg. Kompany weet heus ook wel dat er geen enkele speler bij Anderlecht meer sleutelpasses aanlevert en kansencreatie voorziet dan Refaelov. Dat hij momenteel nog geen enkele assist telt, heeft vooral te maken met de inefficiënte afwerking van zijn ploegmaats.



Ook vanuit de media wordt de druk opgevoerd om Refaelov meer te laten spelen. “Misschien moet Kompany Refaelov toch wat belangrijker maken”, zei Franky Van der Elst in De Zondag. Of Olivier Deschacht in Het Nieuwsblad: “Ik weet niet wat er met Refaelov scheelt, maar die zou ik toch opstellen.” Marc Degryse in Het Laatste Nieuws: “Met Refaelov krijg je ook extra persoonlijkheid in de ploeg.” Het laatste woord is dus aan Kompany. Afspraak zaterdag 20u45 in Charleroi.

LEES OOK: 'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Moet Kompany Refaelov meer laten spelen?

Meest recent

IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

42
42
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

5
5
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

144
144
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

49
49
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

274
274
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

87
87
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

77
77
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

63
63
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

48
48
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

49
49
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

47
47
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

161
161
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

51
51
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

126
126
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

365
365
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

299
299
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

192
192
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

538
538
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

268
268
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

790
790
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

62
62
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

13
13
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

152
152
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

655
655

Meer sportnieuws