OHL stunt en breekt zegereeks van Union SG

door
OHL stunt en breekt zegereeks van Union SG

Union SG kon Club Brugge en Royal Antwerp FC zwaar onder druk zetten als het vanavond won van Oud-Heverlee Leuven. De kloof kon al 10 punten bedragen, maar dat lukte niet. De troepen van Felice Mazzu gingen in het eigen Dudenpark met 1-3 de boot in. Union SG gaat zo voor het eerst sinds 26 september nog eens onderuit in de Jupiler Pro League.


OHL begon sterk aan de partij en duwde Union achteruit. Maertens miste een grote kans, maar net voor het kwartier was het wel raak. Na een knap ingestudeerde vrije trap, hét paradepaardje van OHL, wist De Norre de 0-1 op het bord te zetten. De thuisploeg moest daar toch even van bekomen en wist zich pas na 25 minuten te herpakken via een dreigende Nielsen. Union had het knap lastig en de bezoekers wisten nog voor de rust de 0-2 te scoren na geklungel van Marcq. Maertens was de killer van dienst. Union ging zo met grote zorgen de rust in.



De Brusselse club moest zich herpakken in de tweede helft. Mazzu gooide Mitoma in de strijd voor Marcq. De Japanner drukte meteen zijn stempel en scoorde al na zes minuten bijzonder knap de 1-2. De hoop op een ommekeer groeide en Union ging op zoek naar de gelijkmaker. Bij OHL  hebben ze echter met Schrijvers en Mercier twee artiesten in huis en zij zorgden na 66 minuten voor de 1-3. De Fransman rondde de aanval af. Union probeerde nog wel, maar het was niet bij machte om nog iets terug te doen, waardoor de nederlaag een feit was.

Scoreverloop:

0-1 (13') Casper De Norre
0-2 (40') Mathieu Maertens
1-2 (51') Kaoru Mitoma
1-3 (66') Xavier Mercier

LEES OOK: 'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Gaat dit hard aankomen bij Union?

Meest recent

'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

8
8
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

94
94
Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

24
24
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

87
87
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

80
80
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

248
248
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

177
177
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

106
106
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

286
286
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

129
129
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

925
925
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

168
168
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

117
117
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

26
26
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

548
548
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

665
665
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

399
399
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

433
433
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

144
144
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

237
237
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

374
374
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

333
333
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

279
279
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

153
153

Meer sportnieuws