OHL stunt en breekt zegereeks van Union SG

266 stemmen
OHL stunt en breekt zegereeks van Union SG

Union SG kon Club Brugge en Royal Antwerp FC zwaar onder druk zetten als het vanavond won van Oud-Heverlee Leuven. De kloof kon al 10 punten bedragen, maar dat lukte niet. De troepen van Felice Mazzu gingen in het eigen Dudenpark met 1-3 de boot in. Union SG gaat zo voor het eerst sinds 26 september nog eens onderuit in de Jupiler Pro League.


OHL begon sterk aan de partij en duwde Union achteruit. Maertens miste een grote kans, maar net voor het kwartier was het wel raak. Na een knap ingestudeerde vrije trap, hét paradepaardje van OHL, wist De Norre de 0-1 op het bord te zetten. De thuisploeg moest daar toch even van bekomen en wist zich pas na 25 minuten te herpakken via een dreigende Nielsen. Union had het knap lastig en de bezoekers wisten nog voor de rust de 0-2 te scoren na geklungel van Marcq. Maertens was de killer van dienst. Union ging zo met grote zorgen de rust in.



De Brusselse club moest zich herpakken in de tweede helft. Mazzu gooide Mitoma in de strijd voor Marcq. De Japanner drukte meteen zijn stempel en scoorde al na zes minuten bijzonder knap de 1-2. De hoop op een ommekeer groeide en Union ging op zoek naar de gelijkmaker. Bij OHL  hebben ze echter met Schrijvers en Mercier twee artiesten in huis en zij zorgden na 66 minuten voor de 1-3. De Fransman rondde de aanval af. Union probeerde nog wel, maar het was niet bij machte om nog iets terug te doen, waardoor de nederlaag een feit was.

Scoreverloop:

0-1 (13') Casper De Norre
0-2 (40') Mathieu Maertens
1-2 (51') Kaoru Mitoma
1-3 (66') Xavier Mercier

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Gaat dit hard aankomen bij Union?

Meest recent

Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

0
0
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

14
14
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

169
169
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

235
235
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

79
79
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

163
163
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

54
54
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

46
46
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

52
52
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

247
247
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

569
569
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

141
141
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

458
458
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

328
328
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

224
224
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

166
166
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

109
109
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

267
267
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

445
445
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

739
739
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

522
522
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

449
449
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

111
111
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

980
980

Meer sportnieuws