JPL-ontslagen: ‘Drie blunders op rij!’

354 stemmen
JPL-ontslagen: ‘Drie blunders op rij!’

Philippe Clement, Vincent Kompany en John van den Brom staan voor een zéér belangrijke week. De drie trainers liggen onder vuur en kunnen zich geen misstappen veroorloven in de competitie en de Beker van België. Onze redactie sprak met Georges Leekens en Stein Huysegems over de toenemende druk op de trainers.


Clement kwam in het oog van de storm te staan na twee wanprestaties tegen KV Mechelen en RB Leipzig. Er werd twee keer verloren en daar kwam de situatie met Ruud Vormer nog eens bij. Leekens neemt het op voor Clement.

Leermoment voor Clement

"Philippe presteert al drie jaar bijzonder sterk bij Club Brugge. Hij speelde al drie jaar op rij kampioen in België en ze maken bij Club nog altijd de grootste kans om ook dit jaar de titel te pakken. Ik vind dat er wel héél snel wordt getwijfeld aan zijn kwaliteiten. In België viseren we nogal snel de coach, kijk maar naar de andere trainers die de afgelopen weken onder vuur kwamen te liggen in de media. Dat Clement nu zoveel kritiek krijgt, vind ik opmerkelijk. Als je ziet wat Philippe in België én Europa met Club heeft gedaan, dan is dat bijzonder knap. Ze zitten nu in een mindere fase, maar om dan meteen al te twijfelen aan de coach… Dat is toch wel heel snel, maar ik ben er zeker van dat ze binnen de club een stuk rustiger zijn. Dat hebben ze daar wel geleerd na de eerste jaren onder het nieuwe bestuur."

 

Leekens kent Club Brugge maar al te goed. Hij was er speler en twee keer coach. Zijn laatste passage was onder het bewind van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. De ex-trainer denkt dat deze fase goed is voor de carrière van Clement.

“Deze mindere periode is niet slecht voor Clement. Hij leert hier veel van, wat hem enkel gaat helpen voor de toekomst. Dat hij niet wordt geholpen door de aanwinsten die niet overtuigen? Het klopt dat de nieuwe jongens, buiten Jack Hendry, zich nog niet echt hebben getoond. Maar tegenwoordig moet je er als speler al zeer snel staan en krijg je al meteen de stempel van ‘mislukte transfer’ als de aanpassing wat moeizamer verloopt. Laten we nog even afwachten om de nieuwkomers al te beoordelen, maar ze moeten zich wel uiteraard gaan tonen."



Het is wel een feit dat Clement de nederlaag tegen Leipzig op zijn conto mocht schrijven na de vreemde keuzes in de opstelling. “Club Brugge werd inderdaad overklast tegen RB Leipzig, dat ik fantastisch vond spelen. Zij haalden woensdag het niveau van Bayern München. Het verwachtingspatroon was ook wel zéér hoog bij fans en media, waardoor Leipzig toch wel wat werd onderschat. Ik vond het achteraf wel zeer knap dat Philippe de schuld op hem nam. Hij had dat niet moeten doen, maar het is wel slim."

"Kijk, Club Brugge moet nu terug gaan naar de basis. Mannen als Simon Mignolet, Brandon Mechele, Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken zullen zondag wel starten. De situatie met Vormer wordt wat uitvergroot. Ik ben er vrij zeker van dat hij zal spelen tegen Genk en Ruud is ook niet iemand die het gaat laten hangen. Daarnaast zouden Charles De Ketelaere en Noa Lang eigenlijk wat rust kunnen gebruiken. Ze zijn ook international geworden en ze zitten niet meer zo fris, maar er is voorlopig niemand die hen kan aflossen. Toch verwacht ik tegen Genk een stevig Club Brugge."

Te hoge verwachtingen bij RSCA

Van Brugge gaan we naar Brussel, waar Kompany een moeilijke periode kent bij Anderlecht. De resultaten vallen tegen en de kritiek groeit. “Vincent deed het vorig jaar goed bij Anderlecht. Je mag niet vergeten dat hij veel op zich neemt, onder meer de druk van de media. Hij kent Anderlecht door en door en is de enige figuur die daar zo goed mee kan omspringen."

Leekens predikt ook daar de nodige rust. "Paars-Wit is aan de weg terug bezig en iedereen hoopte dat ze er dit seizoen meteen zouden staan. Maar ze moesten hun beste spelers weer laten gaan, waardoor Kompany eigenlijk weer opnieuw moest beginnen. Daarnaast zag hij ook een aantal assistenten vertrekken (Frutos trok naar D.C. United en Bellamy viel weg door een depressie, nvdr.) en zo blijft het telkens opnieuw beginnen. Dat mag je niet onderschatten. Het gaat niet zo makkelijk om zo snel weer een topclub te worden, ook al is er nu eindelijk wat meer financiële rust."



Kompany verdient net als Clement nog krediet. "Volgens mij levert Vincent goed werk en hij weet waar hij mee bezig is. Het is niet dat hij 11 Kompany’s of Hazard’s in de ploeg heeft, hé. Integendeel. Ik denk dat het verwachtingspatroon rond Anderlecht voor het seizoen wat aan de hoge kant was. Ze staan voorlopig nog goed in het klassement, maar het is wel een feit dat ze te makkelijk tegengoals slikken waardoor er veel druk komt op de aanval. Dat er kritiek komt op Kompany is ook logisch, dat is eigen aan het voetbal."

"Ik ben echter van mening dat Clement en Kompany de juiste mensen op de juiste plaats zijn. Het zijn jonge Belgische trainers, die toch ook al hun kunnen hebben getoond. Zij verdienen meer krediet en ik denk dat ze op termijn een zeer mooie carrière gaan uitbouwen in het buitenland."



Twee grote problemen voor Genk

Tot slot eindigen we in Limburg, waar Van den Brom de motor maar niet aan de praat krijgt. Genk kent een teleurstellend seizoen en de crisis loert voor het tweeluik met Club Brugge weer om de hoek. “Van den Brom is een goede trainer, die het goed aanpakt bij Genk. Ik vind dat ze bij de Limburgers een goed bestuur hebben met onder meer De Condé. Van den Brom krijgt veel te verduren, maar ze blijven er rustig. Dat kan ik wel appreciëren", aldus Leekens.

Iemand die het huis zeer goed kent, is Stein Huysegems. Hij was in het verleden als aanvaller actief bij KRC Genk. Hij gaf zijn visie op de huidige situatie bij zijn ex-club. "Voor Genk en Club Brugge staat er toch wel wat druk op de ketel. Ze zitten allebei in een mindere periode en ik verwacht toch twee nerveuze wedstrijden. Het kan alle kanten uitgaan en er is geen favoriet voor dit tweeluik. Bij Genk zie je toch een aantal problemen. In de aanval verloopt het minder vlot (Bongonda en Onuachu zitten in een dip, nvdr.) en ze hebben al veel doelpunten geïncasseerd. Er zijn maar vier ploegen die meer goals hebben moeten slikken, wat toch niet kan voor een topclub."

Voor Vanden Brom wordt het mogelijk een cruciale week. "Ik denk dat hij nog enorm gemotiveerd is om het tij te doen keren, maar hij is nog altijd zoekende naar de ideale elf. Er zijn simpelweg te veel spelers uit vorm. Het zullen belangrijke weken worden voor Genk", besluit de ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Wie moet het meest vrezen voor zijn job?

Meest recent

'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

48
48
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

208
208
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

250
250
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

114
114
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

70
70
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

709
709
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

113
113
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

396
396
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1473
1473
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

327
327
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

436
436
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

355
355
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

397
397
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1140
1140
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

356
356
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

289
289
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

303
303
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

373
373
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

73
73
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

62
62
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

554
554
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

155
155
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

404
404
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

314
314

Meer sportnieuws