JPL-ontslagen: ‘Drie blunders op rij!’

354 stemmen
JPL-ontslagen: ‘Drie blunders op rij!’

Philippe Clement, Vincent Kompany en John van den Brom staan voor een zéér belangrijke week. De drie trainers liggen onder vuur en kunnen zich geen misstappen veroorloven in de competitie en de Beker van België. Onze redactie sprak met Georges Leekens en Stein Huysegems over de toenemende druk op de trainers.


Clement kwam in het oog van de storm te staan na twee wanprestaties tegen KV Mechelen en RB Leipzig. Er werd twee keer verloren en daar kwam de situatie met Ruud Vormer nog eens bij. Leekens neemt het op voor Clement.

Leermoment voor Clement

"Philippe presteert al drie jaar bijzonder sterk bij Club Brugge. Hij speelde al drie jaar op rij kampioen in België en ze maken bij Club nog altijd de grootste kans om ook dit jaar de titel te pakken. Ik vind dat er wel héél snel wordt getwijfeld aan zijn kwaliteiten. In België viseren we nogal snel de coach, kijk maar naar de andere trainers die de afgelopen weken onder vuur kwamen te liggen in de media. Dat Clement nu zoveel kritiek krijgt, vind ik opmerkelijk. Als je ziet wat Philippe in België én Europa met Club heeft gedaan, dan is dat bijzonder knap. Ze zitten nu in een mindere fase, maar om dan meteen al te twijfelen aan de coach… Dat is toch wel heel snel, maar ik ben er zeker van dat ze binnen de club een stuk rustiger zijn. Dat hebben ze daar wel geleerd na de eerste jaren onder het nieuwe bestuur."

 

Leekens kent Club Brugge maar al te goed. Hij was er speler en twee keer coach. Zijn laatste passage was onder het bewind van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. De ex-trainer denkt dat deze fase goed is voor de carrière van Clement.

“Deze mindere periode is niet slecht voor Clement. Hij leert hier veel van, wat hem enkel gaat helpen voor de toekomst. Dat hij niet wordt geholpen door de aanwinsten die niet overtuigen? Het klopt dat de nieuwe jongens, buiten Jack Hendry, zich nog niet echt hebben getoond. Maar tegenwoordig moet je er als speler al zeer snel staan en krijg je al meteen de stempel van ‘mislukte transfer’ als de aanpassing wat moeizamer verloopt. Laten we nog even afwachten om de nieuwkomers al te beoordelen, maar ze moeten zich wel uiteraard gaan tonen."



Het is wel een feit dat Clement de nederlaag tegen Leipzig op zijn conto mocht schrijven na de vreemde keuzes in de opstelling. “Club Brugge werd inderdaad overklast tegen RB Leipzig, dat ik fantastisch vond spelen. Zij haalden woensdag het niveau van Bayern München. Het verwachtingspatroon was ook wel zéér hoog bij fans en media, waardoor Leipzig toch wel wat werd onderschat. Ik vond het achteraf wel zeer knap dat Philippe de schuld op hem nam. Hij had dat niet moeten doen, maar het is wel slim."

"Kijk, Club Brugge moet nu terug gaan naar de basis. Mannen als Simon Mignolet, Brandon Mechele, Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken zullen zondag wel starten. De situatie met Vormer wordt wat uitvergroot. Ik ben er vrij zeker van dat hij zal spelen tegen Genk en Ruud is ook niet iemand die het gaat laten hangen. Daarnaast zouden Charles De Ketelaere en Noa Lang eigenlijk wat rust kunnen gebruiken. Ze zijn ook international geworden en ze zitten niet meer zo fris, maar er is voorlopig niemand die hen kan aflossen. Toch verwacht ik tegen Genk een stevig Club Brugge."

Te hoge verwachtingen bij RSCA

Van Brugge gaan we naar Brussel, waar Kompany een moeilijke periode kent bij Anderlecht. De resultaten vallen tegen en de kritiek groeit. “Vincent deed het vorig jaar goed bij Anderlecht. Je mag niet vergeten dat hij veel op zich neemt, onder meer de druk van de media. Hij kent Anderlecht door en door en is de enige figuur die daar zo goed mee kan omspringen."

Leekens predikt ook daar de nodige rust. "Paars-Wit is aan de weg terug bezig en iedereen hoopte dat ze er dit seizoen meteen zouden staan. Maar ze moesten hun beste spelers weer laten gaan, waardoor Kompany eigenlijk weer opnieuw moest beginnen. Daarnaast zag hij ook een aantal assistenten vertrekken (Frutos trok naar D.C. United en Bellamy viel weg door een depressie, nvdr.) en zo blijft het telkens opnieuw beginnen. Dat mag je niet onderschatten. Het gaat niet zo makkelijk om zo snel weer een topclub te worden, ook al is er nu eindelijk wat meer financiële rust."



Kompany verdient net als Clement nog krediet. "Volgens mij levert Vincent goed werk en hij weet waar hij mee bezig is. Het is niet dat hij 11 Kompany’s of Hazard’s in de ploeg heeft, hé. Integendeel. Ik denk dat het verwachtingspatroon rond Anderlecht voor het seizoen wat aan de hoge kant was. Ze staan voorlopig nog goed in het klassement, maar het is wel een feit dat ze te makkelijk tegengoals slikken waardoor er veel druk komt op de aanval. Dat er kritiek komt op Kompany is ook logisch, dat is eigen aan het voetbal."

"Ik ben echter van mening dat Clement en Kompany de juiste mensen op de juiste plaats zijn. Het zijn jonge Belgische trainers, die toch ook al hun kunnen hebben getoond. Zij verdienen meer krediet en ik denk dat ze op termijn een zeer mooie carrière gaan uitbouwen in het buitenland."



Twee grote problemen voor Genk

Tot slot eindigen we in Limburg, waar Van den Brom de motor maar niet aan de praat krijgt. Genk kent een teleurstellend seizoen en de crisis loert voor het tweeluik met Club Brugge weer om de hoek. “Van den Brom is een goede trainer, die het goed aanpakt bij Genk. Ik vind dat ze bij de Limburgers een goed bestuur hebben met onder meer De Condé. Van den Brom krijgt veel te verduren, maar ze blijven er rustig. Dat kan ik wel appreciëren", aldus Leekens.

Iemand die het huis zeer goed kent, is Stein Huysegems. Hij was in het verleden als aanvaller actief bij KRC Genk. Hij gaf zijn visie op de huidige situatie bij zijn ex-club. "Voor Genk en Club Brugge staat er toch wel wat druk op de ketel. Ze zitten allebei in een mindere periode en ik verwacht toch twee nerveuze wedstrijden. Het kan alle kanten uitgaan en er is geen favoriet voor dit tweeluik. Bij Genk zie je toch een aantal problemen. In de aanval verloopt het minder vlot (Bongonda en Onuachu zitten in een dip, nvdr.) en ze hebben al veel doelpunten geïncasseerd. Er zijn maar vier ploegen die meer goals hebben moeten slikken, wat toch niet kan voor een topclub."

Voor Vanden Brom wordt het mogelijk een cruciale week. "Ik denk dat hij nog enorm gemotiveerd is om het tij te doen keren, maar hij is nog altijd zoekende naar de ideale elf. Er zijn simpelweg te veel spelers uit vorm. Het zullen belangrijke weken worden voor Genk", besluit de ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Wie moet het meest vrezen voor zijn job?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

35
35
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

71
71
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

13
13
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

334
334
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

205
205
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

360
360
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

443
443
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

119
119
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

656
656
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

252
252
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

507
507
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

235
235
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

287
287
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

142
142
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

462
462
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

445
445
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

88
88
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

63
63
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

835
835
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

361
361
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

563
563
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

182
182
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

161
161
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

855
855

Meer sportnieuws