JPL-ontslagen: ‘Drie blunders op rij!’

354
JPL-ontslagen: ‘Drie blunders op rij!’

Philippe Clement, Vincent Kompany en John van den Brom staan voor een zéér belangrijke week. De drie trainers liggen onder vuur en kunnen zich geen misstappen veroorloven in de competitie en de Beker van België. Onze redactie sprak met Georges Leekens en Stein Huysegems over de toenemende druk op de trainers.


Clement kwam in het oog van de storm te staan na twee wanprestaties tegen KV Mechelen en RB Leipzig. Er werd twee keer verloren en daar kwam de situatie met Ruud Vormer nog eens bij. Leekens neemt het op voor Clement.

Leermoment voor Clement

"Philippe presteert al drie jaar bijzonder sterk bij Club Brugge. Hij speelde al drie jaar op rij kampioen in België en ze maken bij Club nog altijd de grootste kans om ook dit jaar de titel te pakken. Ik vind dat er wel héél snel wordt getwijfeld aan zijn kwaliteiten. In België viseren we nogal snel de coach, kijk maar naar de andere trainers die de afgelopen weken onder vuur kwamen te liggen in de media. Dat Clement nu zoveel kritiek krijgt, vind ik opmerkelijk. Als je ziet wat Philippe in België én Europa met Club heeft gedaan, dan is dat bijzonder knap. Ze zitten nu in een mindere fase, maar om dan meteen al te twijfelen aan de coach… Dat is toch wel heel snel, maar ik ben er zeker van dat ze binnen de club een stuk rustiger zijn. Dat hebben ze daar wel geleerd na de eerste jaren onder het nieuwe bestuur."

 

Leekens kent Club Brugge maar al te goed. Hij was er speler en twee keer coach. Zijn laatste passage was onder het bewind van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert. De ex-trainer denkt dat deze fase goed is voor de carrière van Clement.

“Deze mindere periode is niet slecht voor Clement. Hij leert hier veel van, wat hem enkel gaat helpen voor de toekomst. Dat hij niet wordt geholpen door de aanwinsten die niet overtuigen? Het klopt dat de nieuwe jongens, buiten Jack Hendry, zich nog niet echt hebben getoond. Maar tegenwoordig moet je er als speler al zeer snel staan en krijg je al meteen de stempel van ‘mislukte transfer’ als de aanpassing wat moeizamer verloopt. Laten we nog even afwachten om de nieuwkomers al te beoordelen, maar ze moeten zich wel uiteraard gaan tonen."



Het is wel een feit dat Clement de nederlaag tegen Leipzig op zijn conto mocht schrijven na de vreemde keuzes in de opstelling. “Club Brugge werd inderdaad overklast tegen RB Leipzig, dat ik fantastisch vond spelen. Zij haalden woensdag het niveau van Bayern München. Het verwachtingspatroon was ook wel zéér hoog bij fans en media, waardoor Leipzig toch wel wat werd onderschat. Ik vond het achteraf wel zeer knap dat Philippe de schuld op hem nam. Hij had dat niet moeten doen, maar het is wel slim."

"Kijk, Club Brugge moet nu terug gaan naar de basis. Mannen als Simon Mignolet, Brandon Mechele, Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken zullen zondag wel starten. De situatie met Vormer wordt wat uitvergroot. Ik ben er vrij zeker van dat hij zal spelen tegen Genk en Ruud is ook niet iemand die het gaat laten hangen. Daarnaast zouden Charles De Ketelaere en Noa Lang eigenlijk wat rust kunnen gebruiken. Ze zijn ook international geworden en ze zitten niet meer zo fris, maar er is voorlopig niemand die hen kan aflossen. Toch verwacht ik tegen Genk een stevig Club Brugge."

Te hoge verwachtingen bij RSCA

Van Brugge gaan we naar Brussel, waar Kompany een moeilijke periode kent bij Anderlecht. De resultaten vallen tegen en de kritiek groeit. “Vincent deed het vorig jaar goed bij Anderlecht. Je mag niet vergeten dat hij veel op zich neemt, onder meer de druk van de media. Hij kent Anderlecht door en door en is de enige figuur die daar zo goed mee kan omspringen."

Leekens predikt ook daar de nodige rust. "Paars-Wit is aan de weg terug bezig en iedereen hoopte dat ze er dit seizoen meteen zouden staan. Maar ze moesten hun beste spelers weer laten gaan, waardoor Kompany eigenlijk weer opnieuw moest beginnen. Daarnaast zag hij ook een aantal assistenten vertrekken (Frutos trok naar D.C. United en Bellamy viel weg door een depressie, nvdr.) en zo blijft het telkens opnieuw beginnen. Dat mag je niet onderschatten. Het gaat niet zo makkelijk om zo snel weer een topclub te worden, ook al is er nu eindelijk wat meer financiële rust."



Kompany verdient net als Clement nog krediet. "Volgens mij levert Vincent goed werk en hij weet waar hij mee bezig is. Het is niet dat hij 11 Kompany’s of Hazard’s in de ploeg heeft, hé. Integendeel. Ik denk dat het verwachtingspatroon rond Anderlecht voor het seizoen wat aan de hoge kant was. Ze staan voorlopig nog goed in het klassement, maar het is wel een feit dat ze te makkelijk tegengoals slikken waardoor er veel druk komt op de aanval. Dat er kritiek komt op Kompany is ook logisch, dat is eigen aan het voetbal."

"Ik ben echter van mening dat Clement en Kompany de juiste mensen op de juiste plaats zijn. Het zijn jonge Belgische trainers, die toch ook al hun kunnen hebben getoond. Zij verdienen meer krediet en ik denk dat ze op termijn een zeer mooie carrière gaan uitbouwen in het buitenland."



Twee grote problemen voor Genk

Tot slot eindigen we in Limburg, waar Van den Brom de motor maar niet aan de praat krijgt. Genk kent een teleurstellend seizoen en de crisis loert voor het tweeluik met Club Brugge weer om de hoek. “Van den Brom is een goede trainer, die het goed aanpakt bij Genk. Ik vind dat ze bij de Limburgers een goed bestuur hebben met onder meer De Condé. Van den Brom krijgt veel te verduren, maar ze blijven er rustig. Dat kan ik wel appreciëren", aldus Leekens.

Iemand die het huis zeer goed kent, is Stein Huysegems. Hij was in het verleden als aanvaller actief bij KRC Genk. Hij gaf zijn visie op de huidige situatie bij zijn ex-club. "Voor Genk en Club Brugge staat er toch wel wat druk op de ketel. Ze zitten allebei in een mindere periode en ik verwacht toch twee nerveuze wedstrijden. Het kan alle kanten uitgaan en er is geen favoriet voor dit tweeluik. Bij Genk zie je toch een aantal problemen. In de aanval verloopt het minder vlot (Bongonda en Onuachu zitten in een dip, nvdr.) en ze hebben al veel doelpunten geïncasseerd. Er zijn maar vier ploegen die meer goals hebben moeten slikken, wat toch niet kan voor een topclub."

Voor Vanden Brom wordt het mogelijk een cruciale week. "Ik denk dat hij nog enorm gemotiveerd is om het tij te doen keren, maar hij is nog altijd zoekende naar de ideale elf. Er zijn simpelweg te veel spelers uit vorm. Het zullen belangrijke weken worden voor Genk", besluit de ex-Rode Duivel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Wie moet het meest vrezen voor zijn job?

Meest recent

Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

3
3
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

20
20
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

141
141
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

93
93
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

124
124
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

978
978
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

47
47
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

111
111
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

157
157
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

214
214
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

379
379
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

201
201
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

140
140
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

395
395
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

66
66
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

384
384
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

372
372
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

346
346
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1261
1261
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

66
66
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

67
67
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

82
82
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

380
380
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

65
65
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

398
398

Meer sportnieuws