Clement sneert naar de media en heeft begrip voor de fans

372 stemmen
Clement sneert naar de media en heeft begrip voor de fans

Club Brugge staat gedeeld tweede, zit nog in de Beker van België en heeft nog een kleine kans op Europese overwintering. Toch krijgt Philippe Clement de volle laag. De coach sprak kort, een twaalftal minuten, met de media.


Een fitte kern: “"Er zijn geen extra blessures bijgekomen. Ruben Providence en Nick Shinton zijn de enige twee die niet beschikbaar zijn."

De dreun van Leipzig: "We hebben een evaluatie gemaakt van het verhaal. We hebben de lat heel hoog gelegd met te gaan voor een titel, beker én een mooi Europees verhaal. Die loting was een tegenvaller en iedereen verwachtte een 0 op 18. We leverden goede prestaties en pakten vier punten. In deze partij zijn we overpowered door Leipzig, maar je moet ook rekening houden met die kwaliteiten van de tegenstander. Dat verhaal is nu echter afgesloten, want er is al genoeg over gezegd en geschreven."

De match tegen Genk: “Het is een heel belangrijke partij voor ons. We kunnen een rechtstreekse tegenstander op 9 punten zetten, of op 6 houden, wat een grote uitdaging is. Genk is één van de ploegen met de meeste kwaliteiten in België.”

De mindere periode: “Het is niet zo dramatisch als iedereen er nu van maakt. We hebben een aantal momenten niet gepakt, zoals thuis tegen Standard. We speelden zwak in de eerste helft tegen Mechelen en speelden veel beter in de tweede helft. Dan was er Leipzig, een ploeg die in België altijd kampioen speelt. Je moet alles in zijn context plaatsen."

De toenemende druk: "Die druk is er voor elke coach. Er is al veel over heel wat trainers geschreven. Ik ben al gelukkig dat ik in vijf jaar nu pas onder druk sta volgens jullie. Ik lees nu weinig media, want dat is de beste manier. Ik doe dat ook niet in euforische momenten. Ik ga niet mee in die hoogtes en laagtes, dat is jullie sector. Dat is hetgene wat het beste verkoopt voor de pers. Als coach moet je naar het grote verhaal kijken. We moeten op de korte en lange termijn denken, en we gaan verder op de weg die we de afgelopen jaren zijn ingegaan. We gaan nu iets meer op de korte termijn moeten denken, dat klopt. De kritiek van de fans? Dat is logisch als supporter, want je leeft als fan ook van emotie. En dat moet ook. Als coach kijk je daar anders naar."

 

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Gaat Club winnen in Genk?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

17
17
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

132
132
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

402
402
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

81
81
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

129
129
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

214
214
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

30
30
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

444
444
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

161
161
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

145
145
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

51
51
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

84
84
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

63
63
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

417
417
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

239
239
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

553
553
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

176
176
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

118
118
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

140
140
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

157
157
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

207
207
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

177
177
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

149
149
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

541
541
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

641
641

Meer sportnieuws