Clement sneert naar de media en heeft begrip voor de fans

door
Clement sneert naar de media en heeft begrip voor de fans

Club Brugge staat gedeeld tweede, zit nog in de Beker van België en heeft nog een kleine kans op Europese overwintering. Toch krijgt Philippe Clement de volle laag. De coach sprak kort, een twaalftal minuten, met de media.


Een fitte kern: “"Er zijn geen extra blessures bijgekomen. Ruben Providence en Nick Shinton zijn de enige twee die niet beschikbaar zijn."

De dreun van Leipzig: "We hebben een evaluatie gemaakt van het verhaal. We hebben de lat heel hoog gelegd met te gaan voor een titel, beker én een mooi Europees verhaal. Die loting was een tegenvaller en iedereen verwachtte een 0 op 18. We leverden goede prestaties en pakten vier punten. In deze partij zijn we overpowered door Leipzig, maar je moet ook rekening houden met die kwaliteiten van de tegenstander. Dat verhaal is nu echter afgesloten, want er is al genoeg over gezegd en geschreven."

De match tegen Genk: “Het is een heel belangrijke partij voor ons. We kunnen een rechtstreekse tegenstander op 9 punten zetten, of op 6 houden, wat een grote uitdaging is. Genk is één van de ploegen met de meeste kwaliteiten in België.”

De mindere periode: “Het is niet zo dramatisch als iedereen er nu van maakt. We hebben een aantal momenten niet gepakt, zoals thuis tegen Standard. We speelden zwak in de eerste helft tegen Mechelen en speelden veel beter in de tweede helft. Dan was er Leipzig, een ploeg die in België altijd kampioen speelt. Je moet alles in zijn context plaatsen."

De toenemende druk: "Die druk is er voor elke coach. Er is al veel over heel wat trainers geschreven. Ik ben al gelukkig dat ik in vijf jaar nu pas onder druk sta volgens jullie. Ik lees nu weinig media, want dat is de beste manier. Ik doe dat ook niet in euforische momenten. Ik ga niet mee in die hoogtes en laagtes, dat is jullie sector. Dat is hetgene wat het beste verkoopt voor de pers. Als coach moet je naar het grote verhaal kijken. We moeten op de korte en lange termijn denken, en we gaan verder op de weg die we de afgelopen jaren zijn ingegaan. We gaan nu iets meer op de korte termijn moeten denken, dat klopt. De kritiek van de fans? Dat is logisch als supporter, want je leeft als fan ook van emotie. En dat moet ook. Als coach kijk je daar anders naar."

 

LEES OOK: 'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Gaat Club winnen in Genk?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

133
133
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

159
159
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

219
219
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

98
98
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

212
212
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

41
41
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

247
247
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

200
200
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

441
441
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

92
92
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

630
630
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1105
1105
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

406
406
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

319
319
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

334
334
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

443
443
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1009
1009
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws