Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

door
Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

Het is alweer geen Europese feestweek geworden voor de Belgische clubs. Geen enkele vertegenwoordiger van ons land kon zijn wedstrijd winnen. Antwerp kwam er nog het dichtste bij, maar slikte in de slotminuut tegen Eintracht Frankfurt nog een gelijkmaker. KRC Genk kwam ook niet verder dan een draw tegen Dinamo Zagreb, terwijl AA Gent ging verliezen in Famagusta en Club Brugge een afstraffing slikte tegen RB Leipzig.


Daardoor doen de Belgische clubs alweer een slechte zaak met het oog op de Europese coëfficiënten. In die ranking is België de voorbije maanden helemaal weggezakt doordat straks het sterke seizoen 2016/17 wegvalt en er dit seizoen nog niet veel punten gesprokkeld werden in Europa. Daardoor is het inmiddels vrijwel zeker dat België straks wegzakt uit de top tien, die recht geeft op een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League.

In de voorlopige rangschikking bezet Rusland die tiende plaats, maar de achterstand van ons land is groot en bovendien zullen de Russen na Nieuwjaar ook nog meer kansen hebben om punten te sprokkelen met Zenit en Spartak Moskou. Van de Belgische clubs lijken momenteel enkel AA Gent en KRC Genk te overwinteren, beiden in de Conference League.

MIRAKEL
Maar Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad wijzen erop dat nog niet alle hoop verloren is, want de elfde plaats is nog niet buiten het vizier. Servië en Oekraïne zijn nog te pakken en doen het dit seizoen ook niet al te best. De kans is bovendien groot dat ook die elfde plaats nog recht zal geven op een rechtstreeks ticket voor het kampioenenbal, op voorwaarde dat de winnaar van het voorgaande seizoen zich ook via de vaderlandse competitie weet te plaatsen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Zal België nog de elfde plaats pakken?

Meest recent

Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

14
14
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

120
120
'Anderlecht likt wonden: miljoenen de vuilbak in'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

124
124
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

85
85
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

282
282
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

71
71
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

699
699
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

221
221
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

172
172
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

155
155
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

272
272
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

113
113
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

112
112
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

71
71
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

373
373
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

79
79
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

47
47
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

267
267
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

102
102
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

80
80
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

211
211
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

226
226
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

331
331

Meer sportnieuws