Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

154 stemmen
Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

Het is alweer geen Europese feestweek geworden voor de Belgische clubs. Geen enkele vertegenwoordiger van ons land kon zijn wedstrijd winnen. Antwerp kwam er nog het dichtste bij, maar slikte in de slotminuut tegen Eintracht Frankfurt nog een gelijkmaker. KRC Genk kwam ook niet verder dan een draw tegen Dinamo Zagreb, terwijl AA Gent ging verliezen in Famagusta en Club Brugge een afstraffing slikte tegen RB Leipzig.


Daardoor doen de Belgische clubs alweer een slechte zaak met het oog op de Europese coëfficiënten. In die ranking is België de voorbije maanden helemaal weggezakt doordat straks het sterke seizoen 2016/17 wegvalt en er dit seizoen nog niet veel punten gesprokkeld werden in Europa. Daardoor is het inmiddels vrijwel zeker dat België straks wegzakt uit de top tien, die recht geeft op een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League.

In de voorlopige rangschikking bezet Rusland die tiende plaats, maar de achterstand van ons land is groot en bovendien zullen de Russen na Nieuwjaar ook nog meer kansen hebben om punten te sprokkelen met Zenit en Spartak Moskou. Van de Belgische clubs lijken momenteel enkel AA Gent en KRC Genk te overwinteren, beiden in de Conference League.

MIRAKEL
Maar Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad wijzen erop dat nog niet alle hoop verloren is, want de elfde plaats is nog niet buiten het vizier. Servië en Oekraïne zijn nog te pakken en doen het dit seizoen ook niet al te best. De kans is bovendien groot dat ook die elfde plaats nog recht zal geven op een rechtstreeks ticket voor het kampioenenbal, op voorwaarde dat de winnaar van het voorgaande seizoen zich ook via de vaderlandse competitie weet te plaatsen.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Zal België nog de elfde plaats pakken?

Meest recent

'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

9
9
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

18
18
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

33
33
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

39
39
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

6
6
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

51
51
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

152
152
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

71
71
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

256
256
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

76
76
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

28
28
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

112
112
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

466
466
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

151
151
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

294
294
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

222
222
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

121
121
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

173
173
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

445
445
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

77
77
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

535
535
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

122
122
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

339
339

Meer sportnieuws