Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

door
Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

Het is alweer geen Europese feestweek geworden voor de Belgische clubs. Geen enkele vertegenwoordiger van ons land kon zijn wedstrijd winnen. Antwerp kwam er nog het dichtste bij, maar slikte in de slotminuut tegen Eintracht Frankfurt nog een gelijkmaker. KRC Genk kwam ook niet verder dan een draw tegen Dinamo Zagreb, terwijl AA Gent ging verliezen in Famagusta en Club Brugge een afstraffing slikte tegen RB Leipzig.


Daardoor doen de Belgische clubs alweer een slechte zaak met het oog op de Europese coëfficiënten. In die ranking is België de voorbije maanden helemaal weggezakt doordat straks het sterke seizoen 2016/17 wegvalt en er dit seizoen nog niet veel punten gesprokkeld werden in Europa. Daardoor is het inmiddels vrijwel zeker dat België straks wegzakt uit de top tien, die recht geeft op een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League.

In de voorlopige rangschikking bezet Rusland die tiende plaats, maar de achterstand van ons land is groot en bovendien zullen de Russen na Nieuwjaar ook nog meer kansen hebben om punten te sprokkelen met Zenit en Spartak Moskou. Van de Belgische clubs lijken momenteel enkel AA Gent en KRC Genk te overwinteren, beiden in de Conference League.

MIRAKEL
Maar Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad wijzen erop dat nog niet alle hoop verloren is, want de elfde plaats is nog niet buiten het vizier. Servië en Oekraïne zijn nog te pakken en doen het dit seizoen ook niet al te best. De kans is bovendien groot dat ook die elfde plaats nog recht zal geven op een rechtstreeks ticket voor het kampioenenbal, op voorwaarde dat de winnaar van het voorgaande seizoen zich ook via de vaderlandse competitie weet te plaatsen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Zal België nog de elfde plaats pakken?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

33
33
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

22
22
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

30
30
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

21
21
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

91
91
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

68
68
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

51
51
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

222
222
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

339
339
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

130
130
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

145
145
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

111
111
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

122
122
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

205
205
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

140
140
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

692
692
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

545
545
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

173
173
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

222
222
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

297
297
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

199
199

Meer sportnieuws