Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

154 stemmen
Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

Het is alweer geen Europese feestweek geworden voor de Belgische clubs. Geen enkele vertegenwoordiger van ons land kon zijn wedstrijd winnen. Antwerp kwam er nog het dichtste bij, maar slikte in de slotminuut tegen Eintracht Frankfurt nog een gelijkmaker. KRC Genk kwam ook niet verder dan een draw tegen Dinamo Zagreb, terwijl AA Gent ging verliezen in Famagusta en Club Brugge een afstraffing slikte tegen RB Leipzig.


Daardoor doen de Belgische clubs alweer een slechte zaak met het oog op de Europese coëfficiënten. In die ranking is België de voorbije maanden helemaal weggezakt doordat straks het sterke seizoen 2016/17 wegvalt en er dit seizoen nog niet veel punten gesprokkeld werden in Europa. Daardoor is het inmiddels vrijwel zeker dat België straks wegzakt uit de top tien, die recht geeft op een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League.

In de voorlopige rangschikking bezet Rusland die tiende plaats, maar de achterstand van ons land is groot en bovendien zullen de Russen na Nieuwjaar ook nog meer kansen hebben om punten te sprokkelen met Zenit en Spartak Moskou. Van de Belgische clubs lijken momenteel enkel AA Gent en KRC Genk te overwinteren, beiden in de Conference League.

MIRAKEL
Maar Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad wijzen erop dat nog niet alle hoop verloren is, want de elfde plaats is nog niet buiten het vizier. Servië en Oekraïne zijn nog te pakken en doen het dit seizoen ook niet al te best. De kans is bovendien groot dat ook die elfde plaats nog recht zal geven op een rechtstreeks ticket voor het kampioenenbal, op voorwaarde dat de winnaar van het voorgaande seizoen zich ook via de vaderlandse competitie weet te plaatsen.

LEES OOK: WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Zal België nog de elfde plaats pakken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

3
3
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

29
29
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

76
76
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

43
43
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

67
67
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

134
134
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

64
64
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

25
25
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

69
69
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

195
195
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

566
566
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

144
144
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

178
178
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

134
134
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

104
104
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

176
176
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

969
969
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

146
146
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

301
301
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

103
103
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

842
842
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

164
164
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

186
186
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

226
226
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

75
75

Meer sportnieuws