Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

154
Belgische clubs mogen nog hopen op Europees mirakel

Het is alweer geen Europese feestweek geworden voor de Belgische clubs. Geen enkele vertegenwoordiger van ons land kon zijn wedstrijd winnen. Antwerp kwam er nog het dichtste bij, maar slikte in de slotminuut tegen Eintracht Frankfurt nog een gelijkmaker. KRC Genk kwam ook niet verder dan een draw tegen Dinamo Zagreb, terwijl AA Gent ging verliezen in Famagusta en Club Brugge een afstraffing slikte tegen RB Leipzig.


Daardoor doen de Belgische clubs alweer een slechte zaak met het oog op de Europese coëfficiënten. In die ranking is België de voorbije maanden helemaal weggezakt doordat straks het sterke seizoen 2016/17 wegvalt en er dit seizoen nog niet veel punten gesprokkeld werden in Europa. Daardoor is het inmiddels vrijwel zeker dat België straks wegzakt uit de top tien, die recht geeft op een rechtstreeks ticket voor de groepsfase van de Champions League.

In de voorlopige rangschikking bezet Rusland die tiende plaats, maar de achterstand van ons land is groot en bovendien zullen de Russen na Nieuwjaar ook nog meer kansen hebben om punten te sprokkelen met Zenit en Spartak Moskou. Van de Belgische clubs lijken momenteel enkel AA Gent en KRC Genk te overwinteren, beiden in de Conference League.

MIRAKEL
Maar Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad wijzen erop dat nog niet alle hoop verloren is, want de elfde plaats is nog niet buiten het vizier. Servië en Oekraïne zijn nog te pakken en doen het dit seizoen ook niet al te best. De kans is bovendien groot dat ook die elfde plaats nog recht zal geven op een rechtstreeks ticket voor het kampioenenbal, op voorwaarde dat de winnaar van het voorgaande seizoen zich ook via de vaderlandse competitie weet te plaatsen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal België nog de elfde plaats pakken?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

14
14
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

120
120
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

32
32
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

52
52
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

124
124
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

291
291
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

644
644
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

81
81
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

157
157
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

188
188
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

349
349
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

666
666
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

249
249
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

594
594
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws