Priske en Nainggolan leggen vinger op diepe Antwerpse wonde

door
Priske en Nainggolan leggen vinger op diepe Antwerpse wonde

Na Nieuwjaar verdwijnt al minstens één Belgische club van het Europese toneel. Antwerp is er donderdagavond in Frankfurt immers niet in geslaagd om zijn laatste strohalm in de Europa League te grijpen. De Great Old moest winnen in Duitsland en leek ook op weg om dat te gaan doen, tot het in de 95ste minuut alsnog de 2-2 moest slikken. Daardoor eindigt Antwerp zeker laatste in zijn poule en is de uitschakeling een feit.


De ontgoocheling was dan ook groot na het laatste fluitsignaal. "We hebben ervoor gevochten, dus er is veel teleurstelling nu", bevestigde Radja Nainggolan bij Sporza. "Een doelpunt wordt ook nog eens afgekeurd en in de laatste minuut slikken we dan de gelijkmaker. We gaan met 1 punt naar huis, maar als we wonnen zat er misschien nog meer in. De kleine foutjes worden elke keer afgestraft bij ons en daar moet aan gewerkt worden."

Trainer Brian Priske kwam tot een gelijkaardige conclusie. "Ik denk dat het voor iedereen pijn doet. Dit was een moeilijke verplaatsing, maar we hebben goed gespeeld. De eerste helft was wel wat moeilijker dan de tweede. De mentaliteit zat goed, maar het doet pijn want dit is al de 3e keer dat we in Europa punten verspelen in de slotfase."

BLESSURETIJD
Antwerp nam er de voorbije maanden in de Europa League inderdaad een patent op om nog late tegendoelpunten te slikken. In de heenmatch tegen Frankfurt slikte het ook al een doelpunt in blessuretijd, net als donderdag was het toen Gonçalo Paciencia die hen de doodsteek gaf. Met een penalty in de 91ste minuut smeerde de Portugese spits Antwerp toen een 0-1-nederlaag aan. Op Olympiacos gingen ze dan weer met 2-1 onderuit na een tegendoelpunt in minuut 87.

LEES OOK: Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

Zal Priske een oplossing vinden voor die late tegengoals?

Meest recent

Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

1
1
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

218
218
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

133
133
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

85
85
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

95
95
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

93
93
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

210
210
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

690
690
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

446
446
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

228
228
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

412
412
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

239
239
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

179
179
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

249
249
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

215
215
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

946
946
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

144
144
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

333
333
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

410
410
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

564
564

Meer sportnieuws