'Club Brugge maakt nu al werk van wintermercato'

door
'Club Brugge maakt nu al werk van wintermercato'

De verwachtingen waren hooggespannen voor Club Brugge dit seizoen. Na twee landstitels op een rij en een bewogen zomermercato moest het dit seizoen ook in Europa een stap vooruit zetten, maar na vijf speeldagen in de Champions League luidt de conclusie dat Blauw-Zwart daar niet in geslaagd is. Na de 0-5-pandoering tegen RB Leipzig dreigt Club zelfs nog helemaal geen Europees voetbal na Nieuwjaar meer te spelen.


Bij RTBF stellen ze vast dat Club ten opzichte van vorig seizoen uiteindelijk niet sterker geworden is. "Waar zitten de zomeraanwinsten die een meerwaarde gebracht hebben? Jack Hendry zonder twijfel, die zich goed aangepast heeft in het hart van de defensie. Maar verder? Sowah vindt zijn Leuvense benen niet terug, Nsoki stapelt de fouten op, Maouassa komt amper aan de bak en het duo Wesley-Izquierdo is nog altijd niet klaar om de concurrentie aan te gaan", luidt hun harde kritiek.

Volgens de Waalse openbare omroep maken Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert dan ook nu al werk van de wintermercato, om de miscasts van de zomer recht te gaan trekken. Op een aantal posities blijkt Philippe Clement immers toch niet over veel alternatieven te beschikken, zeker omdat de laatste maanden maar weinig invallers het niveau van de titularissen kunnen evenaren.

VRAAGTEKENS
Op enkele posities zoekt Clement bovendien nog steeds naar de beste oplossing. Dat bleek tegen Leipzig bijvoorbeeld nog eens pijnlijk op de linkerflank. Daar ontbrak Sobol, die zeker niet gevrijwaard bleef van kritiek, door ziekte, maar desondanks werden doublures Ricca en Maouassa gewoon gepasseerd. De trainer besloot te experimenteren met Sowah als wingback, maar de Ghanees viel op die positie helemaal door de mand.

LEES OOK: Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

Heeft Club in januari nood aan versterking?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

29
29
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

20
20
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

83
83
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

65
65
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

47
47
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

212
212
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

330
330
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

77
77
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

144
144
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

204
204
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

679
679
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws