'Club Brugge maakt nu al werk van wintermercato'

585 stemmen
'Club Brugge maakt nu al werk van wintermercato'

De verwachtingen waren hooggespannen voor Club Brugge dit seizoen. Na twee landstitels op een rij en een bewogen zomermercato moest het dit seizoen ook in Europa een stap vooruit zetten, maar na vijf speeldagen in de Champions League luidt de conclusie dat Blauw-Zwart daar niet in geslaagd is. Na de 0-5-pandoering tegen RB Leipzig dreigt Club zelfs nog helemaal geen Europees voetbal na Nieuwjaar meer te spelen.


Bij RTBF stellen ze vast dat Club ten opzichte van vorig seizoen uiteindelijk niet sterker geworden is. "Waar zitten de zomeraanwinsten die een meerwaarde gebracht hebben? Jack Hendry zonder twijfel, die zich goed aangepast heeft in het hart van de defensie. Maar verder? Sowah vindt zijn Leuvense benen niet terug, Nsoki stapelt de fouten op, Maouassa komt amper aan de bak en het duo Wesley-Izquierdo is nog altijd niet klaar om de concurrentie aan te gaan", luidt hun harde kritiek.

Volgens de Waalse openbare omroep maken Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert dan ook nu al werk van de wintermercato, om de miscasts van de zomer recht te gaan trekken. Op een aantal posities blijkt Philippe Clement immers toch niet over veel alternatieven te beschikken, zeker omdat de laatste maanden maar weinig invallers het niveau van de titularissen kunnen evenaren.

VRAAGTEKENS
Op enkele posities zoekt Clement bovendien nog steeds naar de beste oplossing. Dat bleek tegen Leipzig bijvoorbeeld nog eens pijnlijk op de linkerflank. Daar ontbrak Sobol, die zeker niet gevrijwaard bleef van kritiek, door ziekte, maar desondanks werden doublures Ricca en Maouassa gewoon gepasseerd. De trainer besloot te experimenteren met Sowah als wingback, maar de Ghanees viel op die positie helemaal door de mand.

LEES OOK: Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Heeft Club in januari nood aan versterking?

Meest recent

Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

47
47
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

153
153
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

109
109
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

49
49
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

149
149
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

56
56
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

66
66
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

98
98
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

63
63
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

108
108
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

83
83
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

268
268
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

78
78
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

117
117
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

799
799
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

478
478
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

45
45
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

435
435
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

333
333
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

226
226
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

826
826

Meer sportnieuws