Rits snoeihard voor 'beschamend' Club Brugge

door
Rits snoeihard voor 'beschamend' Club Brugge

Club Brugge likt zijn wonden, want het sprookje in de Champions League dreigt alsnog met een sisser af te lopen. In plaats van zekerheid te verwerven over minstens de derde plaats in zijn poule, werd het woensdagavond vernederd tot op het bot door een RB Leipzig dat niet in vorm steekt en met een halve B-ploeg aan de aftrap kwam. Dat lijkt zijn sporen na te zullen laten.


Vooral de tactische keuzes van Philippe Clement konden op weinig begrip rekenen. Vooral het feit dat de trainer plots ging sleutelen aan zijn middenveld kon er bij velen niet in. Hij trok Hans Vanaken, nochtans de Brugse topschutter in het kampioenenbal, achteruit en liet zowel Ruud Vormer als Mats Rits op de bank. Daardoor was de balans uit het elftal helemaal weg.

Rits mocht bij de rust wel nog invallen, maar dan was het kalf al lang verdronken. "Zo'n prestatie op de mat leggen, dat is een schande", stelde de middenvelder onomwonden na de match bij La Dernière Heure. "Het was een belangrijke dag, dan is het niet aanvaardbaar om zo te spelen. We stonden er niet in de duels, we zaten niet in de match. Zoals ik zei: ik ben beschaamd. Ik heb begrip voor het publiek, dit was ook voor hen een belangrijke dag. Het is logisch dat ze ontgoocheld zijn."

BETERSCHAP
Rits merkte wel op dat het in de tweede helft toch iets beter liep voor de landskampioen. Dat is wellicht niet toevallig na zijn invalbeurt en nadat Clement teruggekeerd was naar zijn 'oude' veldbezetting. Rits kwam bij de rust Bas Dost vervangen, waardoor Charles De Ketelaere en Vanaken weer hoger konden gaan spelen en het middenveld extra duelkracht kreeg.

LEES OOK: Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Is zijn analyse juist?

Meest recent

Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

12
12
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

9
9
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

43
43
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

130
130
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

113
113
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

419
419
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

74
74
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

352
352
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

417
417
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

227
227
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

726
726
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

154
154
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

242
242
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

252
252
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

201
201
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

567
567
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

240
240
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

149
149
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

985
985
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1140
1140
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

486
486
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

459
459
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

796
796
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

156
156
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

775
775

Meer sportnieuws