Rits snoeihard voor 'beschamend' Club Brugge

door
Rits snoeihard voor 'beschamend' Club Brugge

Club Brugge likt zijn wonden, want het sprookje in de Champions League dreigt alsnog met een sisser af te lopen. In plaats van zekerheid te verwerven over minstens de derde plaats in zijn poule, werd het woensdagavond vernederd tot op het bot door een RB Leipzig dat niet in vorm steekt en met een halve B-ploeg aan de aftrap kwam. Dat lijkt zijn sporen na te zullen laten.


Vooral de tactische keuzes van Philippe Clement konden op weinig begrip rekenen. Vooral het feit dat de trainer plots ging sleutelen aan zijn middenveld kon er bij velen niet in. Hij trok Hans Vanaken, nochtans de Brugse topschutter in het kampioenenbal, achteruit en liet zowel Ruud Vormer als Mats Rits op de bank. Daardoor was de balans uit het elftal helemaal weg.

Rits mocht bij de rust wel nog invallen, maar dan was het kalf al lang verdronken. "Zo'n prestatie op de mat leggen, dat is een schande", stelde de middenvelder onomwonden na de match bij La Dernière Heure. "Het was een belangrijke dag, dan is het niet aanvaardbaar om zo te spelen. We stonden er niet in de duels, we zaten niet in de match. Zoals ik zei: ik ben beschaamd. Ik heb begrip voor het publiek, dit was ook voor hen een belangrijke dag. Het is logisch dat ze ontgoocheld zijn."

BETERSCHAP
Rits merkte wel op dat het in de tweede helft toch iets beter liep voor de landskampioen. Dat is wellicht niet toevallig na zijn invalbeurt en nadat Clement teruggekeerd was naar zijn 'oude' veldbezetting. Rits kwam bij de rust Bas Dost vervangen, waardoor Charles De Ketelaere en Vanaken weer hoger konden gaan spelen en het middenveld extra duelkracht kreeg.

LEES OOK: Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Is zijn analyse juist?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

113
113
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

27
27
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

103
103
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

104
104
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

66
66
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

230
230
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

102
102
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

530
530
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

394
394
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

444
444
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

116
116
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

212
212
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

269
269
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

329
329
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

135
135
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

214
214
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

91
91
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

321
321
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws