Rits snoeihard voor 'beschamend' Club Brugge

door
Rits snoeihard voor 'beschamend' Club Brugge

Club Brugge likt zijn wonden, want het sprookje in de Champions League dreigt alsnog met een sisser af te lopen. In plaats van zekerheid te verwerven over minstens de derde plaats in zijn poule, werd het woensdagavond vernederd tot op het bot door een RB Leipzig dat niet in vorm steekt en met een halve B-ploeg aan de aftrap kwam. Dat lijkt zijn sporen na te zullen laten.


Vooral de tactische keuzes van Philippe Clement konden op weinig begrip rekenen. Vooral het feit dat de trainer plots ging sleutelen aan zijn middenveld kon er bij velen niet in. Hij trok Hans Vanaken, nochtans de Brugse topschutter in het kampioenenbal, achteruit en liet zowel Ruud Vormer als Mats Rits op de bank. Daardoor was de balans uit het elftal helemaal weg.

Rits mocht bij de rust wel nog invallen, maar dan was het kalf al lang verdronken. "Zo'n prestatie op de mat leggen, dat is een schande", stelde de middenvelder onomwonden na de match bij La Dernière Heure. "Het was een belangrijke dag, dan is het niet aanvaardbaar om zo te spelen. We stonden er niet in de duels, we zaten niet in de match. Zoals ik zei: ik ben beschaamd. Ik heb begrip voor het publiek, dit was ook voor hen een belangrijke dag. Het is logisch dat ze ontgoocheld zijn."

BETERSCHAP
Rits merkte wel op dat het in de tweede helft toch iets beter liep voor de landskampioen. Dat is wellicht niet toevallig na zijn invalbeurt en nadat Clement teruggekeerd was naar zijn 'oude' veldbezetting. Rits kwam bij de rust Bas Dost vervangen, waardoor Charles De Ketelaere en Vanaken weer hoger konden gaan spelen en het middenveld extra duelkracht kreeg.

LEES OOK: 'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Is zijn analyse juist?

Meest recent

'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

11
11
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

9
9
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

100
100
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

37
37
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

182
182
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

95
95
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

58
58
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

53
53
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

90
90
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

66
66
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

162
162
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

57
57
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

347
347
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

230
230
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

688
688
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

146
146
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

382
382
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

73
73
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

421
421
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

568
568
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

719
719
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

160
160

Meer sportnieuws