Brys grijpt streng in met afgegleden smaakmaker OHL

door
Brys grijpt streng in met afgegleden smaakmaker OHL

Vorig seizoen was OH Leuven als promovendus nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League, maar het tweede seizoen op het hoogste niveau blijkt toch iets lastiger. De ambitieuze club raakt dit seizoen maar niet weg uit de rechterkolom en staat na vijftien speeldagen op een tegenvallende veertiende plaats. Het vertrek van Thomas Henry en Kamal Sowah bleek moeilijk op te vangen en een aantal sterkhouders halen niet langer hun niveau.


Eén van de meest schrijnende gevallen aan Den Dreef, is dat van Rafael Romo. De Venezolaanse doelman was vorig seizoen nog één van de toppers in onze competities en in de zomer gingen er zelfs geruchten dat Club Brugge geïnteresseerd was. Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer en dit seizoen is Romo nog maar een schim van de puntenpakker die hij vorig seizoen was.

Afgelopen weekend blunderde Romo nog gruwelijk in de wedstrijd tegen Seraing, waardoor hij mee aan de basis lag van de 1-3-nederlaag. Dat kost hem nu mogelijk zijn basisplaats. In Het Nieuwsblad geeft Marc Brys immers aan dat hij er sterk over nadenkt om volgend weekend tegen leider Union van doelman te gaan wisselen.

RUNARSSON
Daardoor zou Alex Runarsson straks eindelijk zijn competitiedebuut voor OHL kunnen gaan maken. De 26-jarige IJslander werd in de zomer verrassend op huurbasis weggeplukt bij Arsenal, waar hij vorig seizoen tweede doelman was. De international, zoon van Lokeren-icoon Runar Kristinsson, moest echter toekijken hoe Romo de voorkeur blijf kregen en mocht enkel in de beker eens opdraven. Daar komt straks dus mogelijk verandering in.


LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Moet Brys van keeper wisselen?

Meest recent

Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

2
2
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

19
19
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

38
38
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

70
70
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

44
44
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

46
46
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

306
306
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

111
111
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

124
124
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

31
31
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

54
54
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

124
124
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

118
118
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

239
239
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

203
203
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

38
38
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

22
22
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

293
293
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

94
94
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

50
50
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

132
132
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

185
185
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

42
42

Meer sportnieuws