"Clement wou weg bij Club Brugge"

door

Philippe Clement is aan zijn derde seizoen bezig bij Club Brugge. Hij hoopt zijn vierde opeenvolgende landstitel te winnen in België. De coach dacht afgelopen zomer wel aan een vertrek.


Het duurde toen een tijdje vooraleer Club Brugge en Clement een overeenkomst vonden over een nieuwe verbintenis. Dat gebeurde pas begin juni. Het werd verrassend genoeg een contract van onbepaalde duur. “Door het contract om te zetten in één van onbepaalde duur geven we beide partijen de kans om evaluatiemomenten in te bouwen zonder ons vast te pinnen op een vooraf vastgelegd aantal seizoenen”, zei CEO Vincent Mannaert daar toen over.

Te weinig interesse

Clement had gehoopt op een transfer naar een mooie buitenlandse club. “Hij wou weg bij Club Brugge. Afgelopen zomer hoopte hij een stap te zetten, want net als de spelers ziet hij Club Brugge als een springplank naar het buitenland. Hij wachtte niet voor niets om lang bij te tekenen”, aldus Filip Joos in de podcast 90 minutes. Enkel Schalke 04 en Sheffield United polsten.

Dat waren echter ploegen van het tweede niveau in Duitsland en Engeland. Ook China was geen optie voor de Belgische trainer. Clement doet het al jaren goed in België, maar dat is voor ploegen uit het buitenland vaak geen echte waardemeter. Clement heeft een fameuze stunt nodig in Europa en daarmee bedoelen we een halve finale in de Europa League, of de tweede ronde van de Champions League. Vorig jaar miste Club daar dé kans in een groep met Zenit, Lazio en Dortmund. Dit jaar is de groep een stuk sterker, maar er is nog een kleine kans om PSG de loef af te steken. Mits een 6 op 6 zou Clement voor dé stunt zorgen, maar dromen we dan te hard?
  
Sporza · "Kompany moet opstappen wanneer hij dat zelf wil"

LEES OOK: Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

Zal hij komende zomer wél vertrekken?

Meest recent

Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

4
4
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

37
37
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

19
19
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

346
346
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

79
79
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

139
139
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

138
138
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

169
169
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

124
124
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

77
77
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

55
55
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

94
94
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

364
364
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

201
201
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

304
304
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

141
141
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

214
214
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

272
272
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

633
633
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

237
237
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

254
254
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

119
119
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

438
438
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

346
346
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

304
304

Meer sportnieuws