Vandenbempt haalt hard uit na nieuwe wending in Operatie Zero

door
Vandenbempt haalt hard uit na nieuwe wending in Operatie Zero

Enkele weken geleden kreeg de KBVB een flinke opdoffer te verwerken, want de rechtbank besliste om hun vonnis in het matchfixingschandaal van 2019 te vernietigen. Daarin waren enkele voormalige bestuursleden van KV Mechelen en makelaars Dejan Veljkovic en Walter Mortelmans veroordeeld omdat ze geprobeerd hadden om de wedstrijd tegen Waasland-Beveren te beïnvloeden.


De affaire kwam aan het licht met het uitbarsten van Operatie Zero. Het parket had de telefoon van Veljkovic getapt en kon zo live meeluisteren naar de poging tot omkoping, maar dat maakte op de rechtbank weinig indruk. Zij oordeelden dat de uitspraken van de KBVB en het BAS niet geldig waren omdat ze slechts gebaseerd waren op een deel van het strafdossier.

Peter Vandenbempt ziet in die uitspraak een gevaarlijk precedent. "Als we in het voetbal de rechtsgang moeten afwachten, dan zal er weinig gestraft worden", waarschuwt de journalist bij Sporza. "Het BAS moet nu zijn werk opnieuw doen. Ze zullen wachten tot alle elementen uit het strafdossier openbaar zijn en dan kan het nog een paar jaar duren voor ze een uitspraak doen. Dat is niet werkbaar."

SCHADECLAIM
Niet alleen kan de KBVB door de uitspraak zelf nog moeilijk recht spreken, het riskeert nu ook nog eens stevige schadeclaims. Onder meer de advocaat van Veljkovic dreigde er al mee om de bond voor de rechter te slepen, omdat zijn cliënt onrechtmatig uitgesloten werd van zijn beroep. Dat is natuurlijk wel ironisch aangezien Veljkovic in het strafonderzoek als spijtoptant meewerkte en dus de feiten niet betwistte.

Denk je dat deze uitspraak nog gevolgen zal hebben?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

12
12
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

28
28
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

179
179
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

40
40
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

68
68
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

96
96
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

221
221
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

241
241
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

48
48
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

284
284
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

258
258
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

173
173
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

300
300
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

269
269
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

33
33
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

229
229
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

46
46
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

237
237
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

198
198
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

158
158
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

206
206
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

402
402
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

546
546

Meer sportnieuws