Vandenbempt haalt hard uit na nieuwe wending in Operatie Zero

door
Vandenbempt haalt hard uit na nieuwe wending in Operatie Zero

Enkele weken geleden kreeg de KBVB een flinke opdoffer te verwerken, want de rechtbank besliste om hun vonnis in het matchfixingschandaal van 2019 te vernietigen. Daarin waren enkele voormalige bestuursleden van KV Mechelen en makelaars Dejan Veljkovic en Walter Mortelmans veroordeeld omdat ze geprobeerd hadden om de wedstrijd tegen Waasland-Beveren te beïnvloeden.


De affaire kwam aan het licht met het uitbarsten van Operatie Zero. Het parket had de telefoon van Veljkovic getapt en kon zo live meeluisteren naar de poging tot omkoping, maar dat maakte op de rechtbank weinig indruk. Zij oordeelden dat de uitspraken van de KBVB en het BAS niet geldig waren omdat ze slechts gebaseerd waren op een deel van het strafdossier.

Peter Vandenbempt ziet in die uitspraak een gevaarlijk precedent. "Als we in het voetbal de rechtsgang moeten afwachten, dan zal er weinig gestraft worden", waarschuwt de journalist bij Sporza. "Het BAS moet nu zijn werk opnieuw doen. Ze zullen wachten tot alle elementen uit het strafdossier openbaar zijn en dan kan het nog een paar jaar duren voor ze een uitspraak doen. Dat is niet werkbaar."

SCHADECLAIM
Niet alleen kan de KBVB door de uitspraak zelf nog moeilijk recht spreken, het riskeert nu ook nog eens stevige schadeclaims. Onder meer de advocaat van Veljkovic dreigde er al mee om de bond voor de rechter te slepen, omdat zijn cliënt onrechtmatig uitgesloten werd van zijn beroep. Dat is natuurlijk wel ironisch aangezien Veljkovic in het strafonderzoek als spijtoptant meewerkte en dus de feiten niet betwistte.

Denk je dat deze uitspraak nog gevolgen zal hebben?

Meest recent

'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

86
86
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

175
175
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

50
50
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

138
138
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

150
150
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

224
224
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

149
149
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

96
96
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

373
373
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

270
270
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

91
91
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

423
423
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

228
228
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

109
109
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

349
349
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

322
322
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

305
305
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

781
781
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

218
218
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

929
929
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

743
743
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

165
165
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

508
508
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

546
546

Meer sportnieuws