Vandenbempt haalt hard uit na nieuwe wending in Operatie Zero

door
Vandenbempt haalt hard uit na nieuwe wending in Operatie Zero

Enkele weken geleden kreeg de KBVB een flinke opdoffer te verwerken, want de rechtbank besliste om hun vonnis in het matchfixingschandaal van 2019 te vernietigen. Daarin waren enkele voormalige bestuursleden van KV Mechelen en makelaars Dejan Veljkovic en Walter Mortelmans veroordeeld omdat ze geprobeerd hadden om de wedstrijd tegen Waasland-Beveren te beïnvloeden.


De affaire kwam aan het licht met het uitbarsten van Operatie Zero. Het parket had de telefoon van Veljkovic getapt en kon zo live meeluisteren naar de poging tot omkoping, maar dat maakte op de rechtbank weinig indruk. Zij oordeelden dat de uitspraken van de KBVB en het BAS niet geldig waren omdat ze slechts gebaseerd waren op een deel van het strafdossier.

Peter Vandenbempt ziet in die uitspraak een gevaarlijk precedent. "Als we in het voetbal de rechtsgang moeten afwachten, dan zal er weinig gestraft worden", waarschuwt de journalist bij Sporza. "Het BAS moet nu zijn werk opnieuw doen. Ze zullen wachten tot alle elementen uit het strafdossier openbaar zijn en dan kan het nog een paar jaar duren voor ze een uitspraak doen. Dat is niet werkbaar."

SCHADECLAIM
Niet alleen kan de KBVB door de uitspraak zelf nog moeilijk recht spreken, het riskeert nu ook nog eens stevige schadeclaims. Onder meer de advocaat van Veljkovic dreigde er al mee om de bond voor de rechter te slepen, omdat zijn cliënt onrechtmatig uitgesloten werd van zijn beroep. Dat is natuurlijk wel ironisch aangezien Veljkovic in het strafonderzoek als spijtoptant meewerkte en dus de feiten niet betwistte.

Denk je dat deze uitspraak nog gevolgen zal hebben?

Meest recent

El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

55
55
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

29
29
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

44
44
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

29
29
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

43
43
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

105
105
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

178
178
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

43
43
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

85
85
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

115
115
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

309
309
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

279
279
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

70
70
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

175
175
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

395
395
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

233
233
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

384
384
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

359
359
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

112
112
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

487
487
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

270
270
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

346
346
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

717
717
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

287
287

Meer sportnieuws