Pro League gaat in het verzet tegen nieuw besparingsvoorstel

84 stemmen
Pro League gaat in het verzet tegen nieuw besparingsvoorstel

De voorbije dagen zat het er bovenarms op tussen de Belgische clubs en de politiek, die wil gaan snoeien in hun gunstregime om de begroting aan te vullen. De voorstellen om de RSZ-bijdragen en vooral de fiscale kortingen stootten echter op heel wat verzet, waarbij ze zelfs als een catastrofe voor het Belgische voetbal aangeduid werden.


Ook het laatste voorstel van minister van Financiën Vincent Van Peteghem, waarbij de fiscale korting nochtans opgetrokken werd van 4 naar 12 miljoen euro, viel weer niet in de goede aarde bij de clubs. Dat blijkt nu nog eens uit een statement van de Pro League, waarin ze van leer trekken tegen het voorstel, maar tegelijk ook alternatieven aanreiken.

"Wij vrezen dat deze maatregelen zowel kleine als grote clubs midscheeps kunnen treffen in hun begrotingen en overlevingskansen. Het is voorspelbaar dat de investeringen in de jeugd eerder zullen teruglopen dan stijgen", klinkt het bij de Pro League. "Wij hebben ons engagement gegeven om samen met Minister Van Peteghem constructief en transparant te zoeken naar de best mogelijke oplossingen die de budgettaire en andere doelstellingen verzoenen met duurzaam internationaal competitief profvoetbal in België."

TWEE VOORSTELLEN
De Pro League komt ook met twee tegenvoorstellen, waarbij eerder de bestaande regeling licht aangepast wordt, in plaats van de regeling helemaal op de schop te gooien. In het eerste voorstel wordt de leeftijd voor vrijstelling van bestedingsplicht naar beneden getrokken van 26 naar 23 jaar, zodat er meer geld naar jonge spelers vloeit. Bij het andere scenario wordt het percentage van de vrijstelling van de bedrijfsvoorheffing van 80 procent bijgesteld naar 75 procent.


LEES OOK: Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Zal de Pro League zijn slag thuishalen?

Meest recent

De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

25
25
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

11
11
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

44
44
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

26
26
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

35
35
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

113
113
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

63
63
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

127
127
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

328
328
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

276
276
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

210
210
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

103
103
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

303
303
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

75
75
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

298
298
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

575
575
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

530
530
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

615
615
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

84
84
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

132
132
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

193
193
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

61
61
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

132
132
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

209
209
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

155
155

Meer sportnieuws