Pro League gaat in het verzet tegen nieuw besparingsvoorstel

door
Pro League gaat in het verzet tegen nieuw besparingsvoorstel

De voorbije dagen zat het er bovenarms op tussen de Belgische clubs en de politiek, die wil gaan snoeien in hun gunstregime om de begroting aan te vullen. De voorstellen om de RSZ-bijdragen en vooral de fiscale kortingen stootten echter op heel wat verzet, waarbij ze zelfs als een catastrofe voor het Belgische voetbal aangeduid werden.


Ook het laatste voorstel van minister van Financiën Vincent Van Peteghem, waarbij de fiscale korting nochtans opgetrokken werd van 4 naar 12 miljoen euro, viel weer niet in de goede aarde bij de clubs. Dat blijkt nu nog eens uit een statement van de Pro League, waarin ze van leer trekken tegen het voorstel, maar tegelijk ook alternatieven aanreiken.

"Wij vrezen dat deze maatregelen zowel kleine als grote clubs midscheeps kunnen treffen in hun begrotingen en overlevingskansen. Het is voorspelbaar dat de investeringen in de jeugd eerder zullen teruglopen dan stijgen", klinkt het bij de Pro League. "Wij hebben ons engagement gegeven om samen met Minister Van Peteghem constructief en transparant te zoeken naar de best mogelijke oplossingen die de budgettaire en andere doelstellingen verzoenen met duurzaam internationaal competitief profvoetbal in België."

TWEE VOORSTELLEN
De Pro League komt ook met twee tegenvoorstellen, waarbij eerder de bestaande regeling licht aangepast wordt, in plaats van de regeling helemaal op de schop te gooien. In het eerste voorstel wordt de leeftijd voor vrijstelling van bestedingsplicht naar beneden getrokken van 26 naar 23 jaar, zodat er meer geld naar jonge spelers vloeit. Bij het andere scenario wordt het percentage van de vrijstelling van de bedrijfsvoorheffing van 80 procent bijgesteld naar 75 procent.


LEES OOK: Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

Zal de Pro League zijn slag thuishalen?

Meest recent

'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

25
25
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

20
20
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

54
54
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

65
65
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

79
79
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

149
149
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

40
40
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

217
217
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

456
456
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

162
162
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

374
374
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

75
75
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

112
112
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

106
106
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

317
317
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

60
60
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

224
224
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

172
172
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

343
343
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

75
75
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

201
201
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

190
190
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

163
163
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

126
126
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

93
93

Meer sportnieuws