‘Kleedkamer stelt zich vragen omtrent Clement'

door
‘Kleedkamer stelt zich vragen omtrent Clement'

Club Brugge is al sinds februari 2021 matig aan het spelen in België. De Play-Offs waren ronduit zwak en die tendens werd dit seizoen voortgezet in de competitie. Daardoor is er toch wat kritiek gekomen op Philippe Clement.


Het Laatste Nieuws weet dat Clement uiteraard niet onder vuur ligt, dat zou maar al te gek zijn na de geweldige resultaten van de afgelopen 2,5 jaar. Toch zou hij bij een aantal sterkhouders niet in de bovenste schuif liggen en vinden ze dat hij te veel ‘tactisch wil uitpakken’ in wedstrijden. Zo vonden een aantal spelers het bijzonder vreemd dat Ruud Vormer en Stanley Nsoki tegen KV Mechelen in de kleedkamer moesten blijven. Van muiterij is natuurlijk geen sprake, maar als de resultaten minder zijn komen dergelijke verhalen naar boven. Vincent Kompany maakt het ook mee.

Vormer & co

Clement zorgt soms voor wat discussie zoals in de Play-Offs Hans Vanaken naar de bank te sturen en iemand als Bas Dost enkele maanden te negeren. Bovendien is Vormer wel zeer vaak het kind van de rekening. Dat zijn toch drie zwaargewichten in de kern, maar Clement haalde tot dusver zijn gelijk. Vooral de goede Champions League-campagne zorgde tot op heden voor rust. Clement krijgt voor het eerst wat kritiek en kan daarom maar best winnen tegen RB Leipzig.

Dat zou voor véél rust zorgen, zeker met het tweeluik tegen KRC Genk in aantocht. Blauw-Zwart zit niet in een crisis(je) dankzij de goede Europese prestaties. Sinds de Play-Offs staat de teller van Club in de Jupiler Pro League op amper 8 overwinningen, 9 draws en 4 nederlagen in 21 wedstrijden. Dat is dus 33 op 63, wat nog net geslaagd is. Als Club niet verliest tegen Leipzig gaat het stormpje liggen, anders wordt de druk steeds groter.

LEES OOK: ‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Gaat Clement de criticasters de mond snoeren?

Meest recent

Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

27
27
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

159
159
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

58
58
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

103
103
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

194
194
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

99
99
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

92
92
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

118
118
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

391
391
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

84
84
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

533
533
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

724
724
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

128
128
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

428
428
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

305
305
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

640
640
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

441
441
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

111
111
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

913
913
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

455
455
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

254
254
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

291
291
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

880
880
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1229
1229

Meer sportnieuws