‘Kleedkamer stelt zich vragen omtrent Clement'

door
‘Kleedkamer stelt zich vragen omtrent Clement'

Club Brugge is al sinds februari 2021 matig aan het spelen in België. De Play-Offs waren ronduit zwak en die tendens werd dit seizoen voortgezet in de competitie. Daardoor is er toch wat kritiek gekomen op Philippe Clement.


Het Laatste Nieuws weet dat Clement uiteraard niet onder vuur ligt, dat zou maar al te gek zijn na de geweldige resultaten van de afgelopen 2,5 jaar. Toch zou hij bij een aantal sterkhouders niet in de bovenste schuif liggen en vinden ze dat hij te veel ‘tactisch wil uitpakken’ in wedstrijden. Zo vonden een aantal spelers het bijzonder vreemd dat Ruud Vormer en Stanley Nsoki tegen KV Mechelen in de kleedkamer moesten blijven. Van muiterij is natuurlijk geen sprake, maar als de resultaten minder zijn komen dergelijke verhalen naar boven. Vincent Kompany maakt het ook mee.

Vormer & co

Clement zorgt soms voor wat discussie zoals in de Play-Offs Hans Vanaken naar de bank te sturen en iemand als Bas Dost enkele maanden te negeren. Bovendien is Vormer wel zeer vaak het kind van de rekening. Dat zijn toch drie zwaargewichten in de kern, maar Clement haalde tot dusver zijn gelijk. Vooral de goede Champions League-campagne zorgde tot op heden voor rust. Clement krijgt voor het eerst wat kritiek en kan daarom maar best winnen tegen RB Leipzig.

Dat zou voor véél rust zorgen, zeker met het tweeluik tegen KRC Genk in aantocht. Blauw-Zwart zit niet in een crisis(je) dankzij de goede Europese prestaties. Sinds de Play-Offs staat de teller van Club in de Jupiler Pro League op amper 8 overwinningen, 9 draws en 4 nederlagen in 21 wedstrijden. Dat is dus 33 op 63, wat nog net geslaagd is. Als Club niet verliest tegen Leipzig gaat het stormpje liggen, anders wordt de druk steeds groter.

LEES OOK: 'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Gaat Clement de criticasters de mond snoeren?

Meest recent

Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

18
18
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

41
41
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

88
88
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

86
86
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

55
55
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

86
86
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

330
330
Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Het Belgische voetbal kent (alweer) woelige maanden. DAZN zorgde voor een enorme bom. Tot het einde ...

144
144
‘Club Brugge haalt La Liga-topper: bom in kleedkamer?’

Hij is international, heeft sterke prestaties in La Liga op zijn cv, maar speelt dit seizoen amper. ...

642
642
Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Het jaar 2026 zal wellicht jaar worden dat de Jupiler Pro League-clubs nog gretiger dan anders ...

98
98
Anderlecht en Hasi hopen: twee ‘aanwinsten’ voor 2026

Bij RSC Anderlecht is er versterking nodig. Er moet aanvallend kwaliteit bij, op de rechterflank en ...

277
277
Garcia verrast: 'vergeten' Rode Duivel schittert in Bundesliga

Bondscoach Rudi Garcia heeft zeer veel weelde centraal op het middenveld. De trainer krijgt er nog ...

208
208
Vechten RSCA en Club Brugge weldra om buitenkans?

RSC Anderlecht en Club Brugge zouden beiden wel een extra winger kunnen gebruiken. Gaan de twee eens ...

313
313
RSCA, Club en Genk dromen: meer dan 100 miljoen euro

In de Jupiler Pro League gaan er in 2026 weer tal van transfers afgerond worden. Bij RSC Anderlecht, ...

427
427
Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

717
717
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

82
82
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

104
104
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

187
187
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

119
119
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

222
222
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

356
356
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

55
55
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

146
146
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

519
519
Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

20
20

Meer sportnieuws