Antwerp droomt van rentree Jordan Lukaku

door
Antwerp droomt van rentree Jordan Lukaku

Antwerp droomt van rentree Jordan Lukaku Vorig seizoen was Jordan Lukaku een omstreden figuur bij Antwerp FC. Door zijn wisselvallige prestaties besliste the Great Old daarom om zijn aankoopoptie van ‘slechts’ anderhalf miljoen euro niet te lichten. Een verkeerde zet, zo blijkt. In vergelijking met huidige linksachters Sam Vines en Jelle Bataille, haalde Lukaku vorig jaar toch een hoger niveau.


KNELPUNTPOSITIE

Antwerp FC zit met een knelpuntpositie op de linksachter. Op die positie weten zowel Sam Vines als Jelle Bataille dit seizoen niet te overtuigen. Beide spelers kunnen hiervoor wel geldige redenen inroepen. Bataille is namelijk van nature een pure aanvallende rechtsachter en het is dan ook logisch dat hij last heeft om tegen zijn voet te spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad.

Bataille kreeg dit seizoen al bakken kritiek over zich heen, maar het blijft vooralsnog te vroeg om hem te brandmerken als een floptransfer. Bij KV Oostende haalde hij vorig seizoen een hoog niveau als rechter vleugelback, waarmee hij de interesse lokte van verschillende binnen- en buitenlandse clubs. Bij Antwerp FC wordt Bataille echter vaker uitgespeeld op de linkerkant dan op zijn vertrouwde rechter flank. En dat is uiteraard nefast voor zijn sportieve prestaties op de Bosuil.



Ook Vines verdient enigszins het voordeel van de twijfel. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 868 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt dat de linksachter duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

TRANSFER VAN PRISKE

Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Vines moet duidelijk nog wennen aan het Belgische voetbal want als hij speelt, dan kan hij zelden overtuigen. De 22-jarige wint weinig duels en wordt op het fysieke vlak vaak opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. Dat bleek nog vorig weekend, toen Vines een dramatische match speelde tegen Sint-Truiden.



Vines lag zondag bijvoorbeeld aan de basis van het eerste tegendoelpunt. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg. Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Priske doelde op Vines. Ook Alhassan Yusus en Michel-Ange Balikwisha mochten zich trouwens aangesproken voelen.

LUKAKU WAS BETER

Het probleem op de linksachter doet de Antwerpse achterban ongetwijfeld mijmeren over Jordan Lukaku. De 27-jarige werkte vorig seizoen weliswaar een wisselvallig seizoen af bij the Great Old, maar zijn prestaties waren algemeen gesteld toch van een hoger niveau dan de huidige van Vines en Bataille. Op basis van zijn laatste seizoen bij Antwerp bracht Lukaku een grotere meerwaarde dan het tweetal op het gebied van voorzetten, dribbels, duels, offensieve impulsen, kansencreaties én sleutelpasses.



Lukaku stond vorig seizoen vaak in het oog van de storm, binnen de club en ook in de media, maar vandaag kan men in Deurne-Noord alleen maar spijt hebben dat ze de huurling van Lazio niet op definitieve basis hebben aangetrokken. Antwerp beschikte namelijk over een aankoopoptie van slechts anderhalf miljoen euro. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man” zei Lukaku vorig seizoen nog. Maar in plaats daarvan trok de club Vines aan, en Bataille als zijn back-up.

HALF WONDERKIND

Lukaku werd vorig seizoen hard aangepakt door de pers en de media, bijvoorbeeld toen hij aan de basis lag van 3 van de 4 tegendoelpunten tegen Anderlecht in de Champions’ Play-offs. Lukaku ging toen dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4. Toen leek het einde verhaal te worden voor Lukaku op de Bosuil.



Maar Lukaku is altijd al een comeback kid geweest en in diezelfde Champions’ Play-offs haalde hij zowaar nog zijn gram tegen Anderlecht. Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

OVERBODIG BIJ LAZIO

Uiteindelijk besloot Antwerp FC om de geringe aankoopoptie van anderhalf miljoen euro niet te lichten en keerde Lukaku vervolgens terug naar Lazio. Daar kwam hij dit seizoen nog geen seconde in actie en is hij helemaal overbodig geworden: coach Maurizio Sarri zette hem meteen op de verkooplijst. Lukaku traint vandaag, samen met 9 anderen, zelfs niet meer mee met de A-kern van Lazio. De overbodige spelers mogen ook maar gebruik maken van de faciliteiten en de staff in Formello op andere tijdstippen dan de leden van de A-kern. Oh ja, Lukaku’s contract loopt eind dit seizoen trouwens af in Rome.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Deed Jordan Lukaku het beter dan Vines en Bataille?

Meest recent

'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

18
18
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

55
55
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

112
112
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

196
196
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

47
47
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

44
44
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

184
184
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

343
343
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

281
281
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

239
239
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

375
375
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

169
169
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

234
234
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

183
183
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

734
734
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1133
1133
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

519
519
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

266
266
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

465
465
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

144
144
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

682
682
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

199
199
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

67
67

Meer sportnieuws