Antwerp droomt van rentree Jordan Lukaku

979
Antwerp droomt van rentree Jordan Lukaku

Antwerp droomt van rentree Jordan Lukaku Vorig seizoen was Jordan Lukaku een omstreden figuur bij Antwerp FC. Door zijn wisselvallige prestaties besliste the Great Old daarom om zijn aankoopoptie van ‘slechts’ anderhalf miljoen euro niet te lichten. Een verkeerde zet, zo blijkt. In vergelijking met huidige linksachters Sam Vines en Jelle Bataille, haalde Lukaku vorig jaar toch een hoger niveau.


KNELPUNTPOSITIE

Antwerp FC zit met een knelpuntpositie op de linksachter. Op die positie weten zowel Sam Vines als Jelle Bataille dit seizoen niet te overtuigen. Beide spelers kunnen hiervoor wel geldige redenen inroepen. Bataille is namelijk van nature een pure aanvallende rechtsachter en het is dan ook logisch dat hij last heeft om tegen zijn voet te spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad.

Bataille kreeg dit seizoen al bakken kritiek over zich heen, maar het blijft vooralsnog te vroeg om hem te brandmerken als een floptransfer. Bij KV Oostende haalde hij vorig seizoen een hoog niveau als rechter vleugelback, waarmee hij de interesse lokte van verschillende binnen- en buitenlandse clubs. Bij Antwerp FC wordt Bataille echter vaker uitgespeeld op de linkerkant dan op zijn vertrouwde rechter flank. En dat is uiteraard nefast voor zijn sportieve prestaties op de Bosuil.



Ook Vines verdient enigszins het voordeel van de twijfel. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 868 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt dat de linksachter duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

TRANSFER VAN PRISKE

Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Vines moet duidelijk nog wennen aan het Belgische voetbal want als hij speelt, dan kan hij zelden overtuigen. De 22-jarige wint weinig duels en wordt op het fysieke vlak vaak opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. Dat bleek nog vorig weekend, toen Vines een dramatische match speelde tegen Sint-Truiden.



Vines lag zondag bijvoorbeeld aan de basis van het eerste tegendoelpunt. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg. Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Priske doelde op Vines. Ook Alhassan Yusus en Michel-Ange Balikwisha mochten zich trouwens aangesproken voelen.

LUKAKU WAS BETER

Het probleem op de linksachter doet de Antwerpse achterban ongetwijfeld mijmeren over Jordan Lukaku. De 27-jarige werkte vorig seizoen weliswaar een wisselvallig seizoen af bij the Great Old, maar zijn prestaties waren algemeen gesteld toch van een hoger niveau dan de huidige van Vines en Bataille. Op basis van zijn laatste seizoen bij Antwerp bracht Lukaku een grotere meerwaarde dan het tweetal op het gebied van voorzetten, dribbels, duels, offensieve impulsen, kansencreaties én sleutelpasses.



Lukaku stond vorig seizoen vaak in het oog van de storm, binnen de club en ook in de media, maar vandaag kan men in Deurne-Noord alleen maar spijt hebben dat ze de huurling van Lazio niet op definitieve basis hebben aangetrokken. Antwerp beschikte namelijk over een aankoopoptie van slechts anderhalf miljoen euro. “Ik ben een koopje voor Antwerp, man” zei Lukaku vorig seizoen nog. Maar in plaats daarvan trok de club Vines aan, en Bataille als zijn back-up.

HALF WONDERKIND

Lukaku werd vorig seizoen hard aangepakt door de pers en de media, bijvoorbeeld toen hij aan de basis lag van 3 van de 4 tegendoelpunten tegen Anderlecht in de Champions’ Play-offs. Lukaku ging toen dom in de fout bij de penalty-overtreding op Albert Sambi Lokonga, holde besluiteloos achter Majeed Ashimeru aan bij de 0-1, verloor Michael Murillo uit het oog bij de 0-2 en hij werd tureluurs gedribbeld door Francis Amuzu bij de 0-4. Toen leek het einde verhaal te worden voor Lukaku op de Bosuil.



Maar Lukaku is altijd al een comeback kid geweest en in diezelfde Champions’ Play-offs haalde hij zowaar nog zijn gram tegen Anderlecht. Murillo ondervond tegen Lukaku zelfs wellicht zijn moeilijkste 45 minuten van het seizoen. Ook bij HLN.be was men danig onder de indruk over de indrukwekkende metamorfose van de Lazio-huurling. “Ja, déze Lukaku is nog steeds een half wonderkind van 26”, luidde hun verdict. Murillo zag dikwijls sterretjes door de rushes en acceleraties van Lukaku, die zijn vele criticasters eindelijk van antwoord kon dienen.

OVERBODIG BIJ LAZIO

Uiteindelijk besloot Antwerp FC om de geringe aankoopoptie van anderhalf miljoen euro niet te lichten en keerde Lukaku vervolgens terug naar Lazio. Daar kwam hij dit seizoen nog geen seconde in actie en is hij helemaal overbodig geworden: coach Maurizio Sarri zette hem meteen op de verkooplijst. Lukaku traint vandaag, samen met 9 anderen, zelfs niet meer mee met de A-kern van Lazio. De overbodige spelers mogen ook maar gebruik maken van de faciliteiten en de staff in Formello op andere tijdstippen dan de leden van de A-kern. Oh ja, Lukaku’s contract loopt eind dit seizoen trouwens af in Rome.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Deed Jordan Lukaku het beter dan Vines en Bataille?

Meest recent

Dierckx zet concurrentiestrijd Vermeeren op scherp

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

6
6
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

32
32
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

37
37
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

109
109
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

160
160
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

76
76
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

139
139
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

269
269
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

784
784
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

153
153
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

187
187
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

535
535
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

240
240
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

111
111
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

167
167
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

119
119
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

147
147
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

31
31
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

44
44
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

56
56
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

146
146
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

156
156
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

112
112
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

161
161
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

572
572

Meer sportnieuws