'Kritiek op aankoopbeleid van Anderlecht neemt toe'

door
'Kritiek op aankoopbeleid van Anderlecht neemt toe'

Vincent Kompany krijgt de volle laag en staat onder druk. Een ontslag is echter nog niet aan orde. Naast Kompany komt in Het Nieuwsblad ook het aankoopbeleid van RSC Anderlecht onder vuur te liggen.


Olivier Deschacht is van mening dat de ploeg van dit seizoen niet zoveel beter is dan vorig jaar. In de aanval ziet hij geen spits van het niveau van Lukas Nmecha rondlopen. Daarnaast is het volgens hem geen luxe dat een linkspoot rechtsachter moet spelen als Michael Murillo niet beschikbaar is. Aad de Mos vindt op zijn beurt dat de aanwinsten niet het niveau van Anderlecht hebben. Volgens hem is het schrijnend dat spelers die niet goed genoeg geacht werden door de Nederlanders topclubs – hij noemt Lisandro Magallan, Wesley Hoedt en Matt Miazga – wel in Brussel neerstreken.

Gomez versus Bundu

Het transferbeleid wordt bepaald door Peter Verbeke. Wat voor Kompany geldt, is ook van toepassing op hem. Beiden zijn jong en nieuw in hun functie (als eindverantwoordelijken) én ze moesten in bijzonder moeilijke financiële omstandigheden werken. Verbeke wist enkele gouden deals af te ronden zoals die met Josh Cullen en Sergio Gomez. Ook de huurdeals van Lukas Nmecha en Taylor-Harwood Bellis zijn een succes. Spelers als Benito Raman, Lior Refaelov, Joshua Zirkzee voldoen ook.

Daarnaast zijn er ook een aantal mislukte transfers geweest. Mustapha Bundu was een dure miscast, en ook Kristoffer Olsson kon zijn transferprijs van 4 miljoen euro (nog) niet waarmaken. Daarnaast vielen ‘goedkopere’ jongens als Timon Wellenreuther, Bogdan Mikhalychenko en Majeed Ashimeru tot op heden ook door de mand, al lijkt die laatste er een beetje door te komen. Binnen RSCA is er voorlopig nog rust en het is duidelijk dat de club gebaat is bij stabiliteit. Het is ook een feit dat de club weer op de goede weg is met het huidige beleid, maar in het voetbal telt ook de korte termijn. Daarom moeten er dringend resultaten gehaald worden.

LEES OOK: Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Terechte kritiek?

Meest recent

Alarmfase rood bij Antwerp: Gheysens in vieze papieren

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

0
0
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

91
91
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

293
293
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

272
272
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

129
129
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

334
334
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

506
506
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

447
447
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

100
100
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

183
183
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

281
281
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

294
294
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

435
435
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

82
82
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

416
416
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

427
427
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

110
110
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

689
689
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

416
416
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

194
194
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

343
343
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

557
557
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

226
226
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

276
276
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

129
129

Meer sportnieuws