'Kritiek op aankoopbeleid van Anderlecht neemt toe'

308 stemmen
'Kritiek op aankoopbeleid van Anderlecht neemt toe'

Vincent Kompany krijgt de volle laag en staat onder druk. Een ontslag is echter nog niet aan orde. Naast Kompany komt in Het Nieuwsblad ook het aankoopbeleid van RSC Anderlecht onder vuur te liggen.


Olivier Deschacht is van mening dat de ploeg van dit seizoen niet zoveel beter is dan vorig jaar. In de aanval ziet hij geen spits van het niveau van Lukas Nmecha rondlopen. Daarnaast is het volgens hem geen luxe dat een linkspoot rechtsachter moet spelen als Michael Murillo niet beschikbaar is. Aad de Mos vindt op zijn beurt dat de aanwinsten niet het niveau van Anderlecht hebben. Volgens hem is het schrijnend dat spelers die niet goed genoeg geacht werden door de Nederlanders topclubs – hij noemt Lisandro Magallan, Wesley Hoedt en Matt Miazga – wel in Brussel neerstreken.

Gomez versus Bundu

Het transferbeleid wordt bepaald door Peter Verbeke. Wat voor Kompany geldt, is ook van toepassing op hem. Beiden zijn jong en nieuw in hun functie (als eindverantwoordelijken) én ze moesten in bijzonder moeilijke financiële omstandigheden werken. Verbeke wist enkele gouden deals af te ronden zoals die met Josh Cullen en Sergio Gomez. Ook de huurdeals van Lukas Nmecha en Taylor-Harwood Bellis zijn een succes. Spelers als Benito Raman, Lior Refaelov, Joshua Zirkzee voldoen ook.

Daarnaast zijn er ook een aantal mislukte transfers geweest. Mustapha Bundu was een dure miscast, en ook Kristoffer Olsson kon zijn transferprijs van 4 miljoen euro (nog) niet waarmaken. Daarnaast vielen ‘goedkopere’ jongens als Timon Wellenreuther, Bogdan Mikhalychenko en Majeed Ashimeru tot op heden ook door de mand, al lijkt die laatste er een beetje door te komen. Binnen RSCA is er voorlopig nog rust en het is duidelijk dat de club gebaat is bij stabiliteit. Het is ook een feit dat de club weer op de goede weg is met het huidige beleid, maar in het voetbal telt ook de korte termijn. Daarom moeten er dringend resultaten gehaald worden.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terechte kritiek?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

16
16
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

78
78
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

40
40
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

58
58
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

310
310
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

81
81
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

131
131
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

479
479
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

57
57
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

238
238
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

360
360
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1282
1282
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

550
550
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

181
181
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

814
814
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

597
597
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

279
279
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

141
141
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws