'Kritiek op aankoopbeleid van Anderlecht neemt toe'

308
'Kritiek op aankoopbeleid van Anderlecht neemt toe'

Vincent Kompany krijgt de volle laag en staat onder druk. Een ontslag is echter nog niet aan orde. Naast Kompany komt in Het Nieuwsblad ook het aankoopbeleid van RSC Anderlecht onder vuur te liggen.


Olivier Deschacht is van mening dat de ploeg van dit seizoen niet zoveel beter is dan vorig jaar. In de aanval ziet hij geen spits van het niveau van Lukas Nmecha rondlopen. Daarnaast is het volgens hem geen luxe dat een linkspoot rechtsachter moet spelen als Michael Murillo niet beschikbaar is. Aad de Mos vindt op zijn beurt dat de aanwinsten niet het niveau van Anderlecht hebben. Volgens hem is het schrijnend dat spelers die niet goed genoeg geacht werden door de Nederlanders topclubs – hij noemt Lisandro Magallan, Wesley Hoedt en Matt Miazga – wel in Brussel neerstreken.

Gomez versus Bundu

Het transferbeleid wordt bepaald door Peter Verbeke. Wat voor Kompany geldt, is ook van toepassing op hem. Beiden zijn jong en nieuw in hun functie (als eindverantwoordelijken) én ze moesten in bijzonder moeilijke financiële omstandigheden werken. Verbeke wist enkele gouden deals af te ronden zoals die met Josh Cullen en Sergio Gomez. Ook de huurdeals van Lukas Nmecha en Taylor-Harwood Bellis zijn een succes. Spelers als Benito Raman, Lior Refaelov, Joshua Zirkzee voldoen ook.

Daarnaast zijn er ook een aantal mislukte transfers geweest. Mustapha Bundu was een dure miscast, en ook Kristoffer Olsson kon zijn transferprijs van 4 miljoen euro (nog) niet waarmaken. Daarnaast vielen ‘goedkopere’ jongens als Timon Wellenreuther, Bogdan Mikhalychenko en Majeed Ashimeru tot op heden ook door de mand, al lijkt die laatste er een beetje door te komen. Binnen RSCA is er voorlopig nog rust en het is duidelijk dat de club gebaat is bij stabiliteit. Het is ook een feit dat de club weer op de goede weg is met het huidige beleid, maar in het voetbal telt ook de korte termijn. Daarom moeten er dringend resultaten gehaald worden.

LEES OOK: Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Terechte kritiek?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

2
2
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

118
118
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

4
4
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

17
17
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

150
150
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

89
89
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

112
112
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

205
205
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

42
42
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

342
342
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

458
458
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

381
381
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

543
543
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

410
410

Meer sportnieuws