"Sommigen willen het vel van Kompany"

door

Vincent Kompany krijgt de volle laag na nieuw puntenverlies. Het is logisch dat de coach kritiek krijgt, maar Philippe Albert denkt niet dat de fans richting Kompany floten. Toch wordt de druk groter.


"De fluitsignalen waren meer gericht op het team dan op Vincent Kompany. Hij zal niet in vraag worden gesteld, ook al willen sommigen zijn vel”, aldus Albert aan La Capitale. Op de sociale media is er veel kritiek op, maar dat is niet altijd een goede waardemeter. Toch zijn de fans de huidige situatie stilaan beu. Anderlecht heeft wel degelijk een betere kern, maar we twijfelen of de basisploeg na het vertrek van Lukas Nmecha en Sambi Lokonga beter is. Als team staat RSCA er nog niet, dat is duidelijk. De kritiek op Kompany is logisch, hij is de verantwoordelijke van de ploeg. Toch mogen er ook vragen gesteld worden over het transferbeleid.

Dure flops

Vorig jaar was er de dure flop Mustapha Bundu en Kristoffer Olsson – met 4 miljoen euro de duurste ingaande transfer – valt voorlopig ook door de mand. Hij was alweer bijzonder pover tegen KV Kortrijk en kreeg in La Dernière Heure een 3,5/10. Bogdan Mikhalychenko bewijst voorlopig ook al voor het tweede seizoen op rij dat hij geen speler is voor een Belgische topclub. Majeed Ashimeru kan zich na bijna een jaar ook nog steeds niet doorzetten. Lisandro Magallan scoorde dan wel, maar in zijn twee optredens tegen La Louvière en KV Kortrijk was hij voetballend pover en betrokken bij de tegentreffers. Overtuigen doet hij zeker niet.

Vooraan is er meer keuze, maar geen van de drie aanvallers kan echt een plaats als nummer één in de spits claimen. Ze presteren te wisselvallig, maar echt tegenvallen doen ze zeker niet. Lior Refaelov (die vreemd genoeg plots amper speelt), Taylor-Harwood Bellis en Sergio Gomez lieten tot op heden wél een goede indruk achter.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Vallen de transfers voorlopig tegen?

Meest recent

'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

3
3
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

47
47
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

64
64
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

159
159
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

28
28
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

311
311
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

159
159
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

330
330
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

85
85
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

67
67
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

522
522
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

691
691
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

88
88
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

85
85
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

144
144
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1603
1603
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

166
166
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

228
228
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

57
57
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1451
1451
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

517
517
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

151
151

Meer sportnieuws