"Sommigen willen het vel van Kompany"

door

Vincent Kompany krijgt de volle laag na nieuw puntenverlies. Het is logisch dat de coach kritiek krijgt, maar Philippe Albert denkt niet dat de fans richting Kompany floten. Toch wordt de druk groter.


"De fluitsignalen waren meer gericht op het team dan op Vincent Kompany. Hij zal niet in vraag worden gesteld, ook al willen sommigen zijn vel”, aldus Albert aan La Capitale. Op de sociale media is er veel kritiek op, maar dat is niet altijd een goede waardemeter. Toch zijn de fans de huidige situatie stilaan beu. Anderlecht heeft wel degelijk een betere kern, maar we twijfelen of de basisploeg na het vertrek van Lukas Nmecha en Sambi Lokonga beter is. Als team staat RSCA er nog niet, dat is duidelijk. De kritiek op Kompany is logisch, hij is de verantwoordelijke van de ploeg. Toch mogen er ook vragen gesteld worden over het transferbeleid.

Dure flops

Vorig jaar was er de dure flop Mustapha Bundu en Kristoffer Olsson – met 4 miljoen euro de duurste ingaande transfer – valt voorlopig ook door de mand. Hij was alweer bijzonder pover tegen KV Kortrijk en kreeg in La Dernière Heure een 3,5/10. Bogdan Mikhalychenko bewijst voorlopig ook al voor het tweede seizoen op rij dat hij geen speler is voor een Belgische topclub. Majeed Ashimeru kan zich na bijna een jaar ook nog steeds niet doorzetten. Lisandro Magallan scoorde dan wel, maar in zijn twee optredens tegen La Louvière en KV Kortrijk was hij voetballend pover en betrokken bij de tegentreffers. Overtuigen doet hij zeker niet.

Vooraan is er meer keuze, maar geen van de drie aanvallers kan echt een plaats als nummer één in de spits claimen. Ze presteren te wisselvallig, maar echt tegenvallen doen ze zeker niet. Lior Refaelov (die vreemd genoeg plots amper speelt), Taylor-Harwood Bellis en Sergio Gomez lieten tot op heden wél een goede indruk achter.

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Vallen de transfers voorlopig tegen?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

24
24
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

28
28
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

18
18
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

104
104
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

33
33
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

105
105
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

322
322
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

109
109
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

164
164
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

569
569
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

567
567
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

376
376
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

176
176
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

238
238
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

469
469
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

607
607
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

130
130
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

76
76

Meer sportnieuws