"Sommigen willen het vel van Kompany"

365

Vincent Kompany krijgt de volle laag na nieuw puntenverlies. Het is logisch dat de coach kritiek krijgt, maar Philippe Albert denkt niet dat de fans richting Kompany floten. Toch wordt de druk groter.


"De fluitsignalen waren meer gericht op het team dan op Vincent Kompany. Hij zal niet in vraag worden gesteld, ook al willen sommigen zijn vel”, aldus Albert aan La Capitale. Op de sociale media is er veel kritiek op, maar dat is niet altijd een goede waardemeter. Toch zijn de fans de huidige situatie stilaan beu. Anderlecht heeft wel degelijk een betere kern, maar we twijfelen of de basisploeg na het vertrek van Lukas Nmecha en Sambi Lokonga beter is. Als team staat RSCA er nog niet, dat is duidelijk. De kritiek op Kompany is logisch, hij is de verantwoordelijke van de ploeg. Toch mogen er ook vragen gesteld worden over het transferbeleid.

Dure flops

Vorig jaar was er de dure flop Mustapha Bundu en Kristoffer Olsson – met 4 miljoen euro de duurste ingaande transfer – valt voorlopig ook door de mand. Hij was alweer bijzonder pover tegen KV Kortrijk en kreeg in La Dernière Heure een 3,5/10. Bogdan Mikhalychenko bewijst voorlopig ook al voor het tweede seizoen op rij dat hij geen speler is voor een Belgische topclub. Majeed Ashimeru kan zich na bijna een jaar ook nog steeds niet doorzetten. Lisandro Magallan scoorde dan wel, maar in zijn twee optredens tegen La Louvière en KV Kortrijk was hij voetballend pover en betrokken bij de tegentreffers. Overtuigen doet hij zeker niet.

Vooraan is er meer keuze, maar geen van de drie aanvallers kan echt een plaats als nummer één in de spits claimen. Ze presteren te wisselvallig, maar echt tegenvallen doen ze zeker niet. Lior Refaelov (die vreemd genoeg plots amper speelt), Taylor-Harwood Bellis en Sergio Gomez lieten tot op heden wél een goede indruk achter.

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vallen de transfers voorlopig tegen?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

18
18
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

173
173
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

65
65
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

92
92
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

131
131
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

384
384
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

166
166
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

525
525
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

165
165
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

738
738
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

186
186
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

109
109
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws