Luide alarmsignalen gaan af op Jan Breydel

1543 stemmen
Luide alarmsignalen gaan af op Jan Breydel

Wat scheelt er met Club Brugge? De uitgesproken titelfavoriet won dit seizoen in de Jupiler Pro League nog maar 7 van hun 15 wedstrijden. Daarnaast won Club slechts 2 wedstrijden in de laatste 7 wedstrijden (Champions League en de beker inclusief).


Vrijdagavond had Club Brugge ook al geen antwoord op de hoge intensiteit, goede drukzetting en grinta van KV Mechelen. De ploeg van Wouter Vrancken wist zich bovendien ook steeds op een voetballende manier onder de druk van Club Brugge uit te spelen. De grote vraag luidt nog steeds waarom Club in de Champions League op een enorm hoog niveau kan spelen, maar dat blijkbaar niet kan in de eigen Belgische competitie. Ook Tom Boudeweel stelt zich diezelfde vraag bij Sporza.

KAN CLUB BRUGGE BETER?

“Ik leg mijn lat nu naast de prestaties van Club in de Champions League en dan vraag ik mij oprecht af waarom dat niet kan in de competitie. Het versmachten van de tegenstander en het uitpakken met technisch meesterschap ontbreekt echt. Het is ooit anders geweest." Club Brugge moet vandaag nog niet op topsnelheid raken in de Jupiler Pro League, Clement weet als geen andere wanneer het money time is, maar de huidige vorm in België is toch wel zorgwekkend.

Vooral omdat Club Brugge steeds vaker op hun eigen waarden, zoals grinta, inzet en strijd, wordt afgetroefd. “De collectieve waarde, dat wil zeggen de transferwaarde van dit elftal, stijgt ver boven de gemiddelde club in de Belgische competitie uit. De collectieve waarden 'no sweat, no glory' zien we te weinig. Het mag wat meer zijn met deze kwaliteit of is dit gewoon het echte Club? Dat is de vraag”, stelt Boudeweel.

LEES OOK: Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

Is dit het echte Club Brugge (in de Belgische competitie)?

Meest recent

Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

25
25
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

28
28
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

217
217
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

204
204
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

62
62
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

134
134
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

114
114
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

264
264
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

214
214
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

73
73
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

146
146
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

258
258
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

271
271
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

461
461
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

344
344
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

251
251
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

456
456
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

270
270
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

271
271
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

599
599
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

334
334
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

489
489
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

134
134

Meer sportnieuws