Luide alarmsignalen gaan af op Jan Breydel

door
Luide alarmsignalen gaan af op Jan Breydel

Wat scheelt er met Club Brugge? De uitgesproken titelfavoriet won dit seizoen in de Jupiler Pro League nog maar 7 van hun 15 wedstrijden. Daarnaast won Club slechts 2 wedstrijden in de laatste 7 wedstrijden (Champions League en de beker inclusief).


Vrijdagavond had Club Brugge ook al geen antwoord op de hoge intensiteit, goede drukzetting en grinta van KV Mechelen. De ploeg van Wouter Vrancken wist zich bovendien ook steeds op een voetballende manier onder de druk van Club Brugge uit te spelen. De grote vraag luidt nog steeds waarom Club in de Champions League op een enorm hoog niveau kan spelen, maar dat blijkbaar niet kan in de eigen Belgische competitie. Ook Tom Boudeweel stelt zich diezelfde vraag bij Sporza.

KAN CLUB BRUGGE BETER?

“Ik leg mijn lat nu naast de prestaties van Club in de Champions League en dan vraag ik mij oprecht af waarom dat niet kan in de competitie. Het versmachten van de tegenstander en het uitpakken met technisch meesterschap ontbreekt echt. Het is ooit anders geweest." Club Brugge moet vandaag nog niet op topsnelheid raken in de Jupiler Pro League, Clement weet als geen andere wanneer het money time is, maar de huidige vorm in België is toch wel zorgwekkend.

Vooral omdat Club Brugge steeds vaker op hun eigen waarden, zoals grinta, inzet en strijd, wordt afgetroefd. “De collectieve waarde, dat wil zeggen de transferwaarde van dit elftal, stijgt ver boven de gemiddelde club in de Belgische competitie uit. De collectieve waarden 'no sweat, no glory' zien we te weinig. Het mag wat meer zijn met deze kwaliteit of is dit gewoon het echte Club? Dat is de vraag”, stelt Boudeweel.

LEES OOK: Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Is dit het echte Club Brugge (in de Belgische competitie)?

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

80
80
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

131
131
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

231
231
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

218
218
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

88
88
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

101
101
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

83
83
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

116
116
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

64
64
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

215
215
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

27
27
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

485
485
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

62
62
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

99
99
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

184
184
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

317
317
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

102
102
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

287
287
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

522
522
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

169
169
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

122
122
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

575
575
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155

Meer sportnieuws