Leipzig trekt met nederlaag naar Brugge, late zege Dortmund

door
Leipzig trekt met nederlaag naar Brugge, late zege Dortmund

Club Brugge treft woensdag in de Champions League een RB Leipzig dat niet zal blaken van het vertrouwen. Net als Blauw-Zwart kenden ook de Duitsers een rampzalige generale repetitie, want ze gingen met 2-0 verliezen op het veld van Hoffenheim. De Belgen van Borussia Dortmund wisten dan weer een late zege over de streep te trekken en blijven in het spoor van Bayern München.


De Red Bull-club was in Hoffenheim al snel aangewezen op achtergevolgen. Nog voor het openingskwartier verstreken was, had Samassekou er al 1-0 van gemaakt. Van die klap bekwam Leipzig, dat nochtans op volle sterkte stond, niet meer. Halfweg de tweede helft slikten ze nog een tweede doelpunt via Dabur. Door de nederlaag zakt Leipzig weg naar de zesde plaats.

Dortmund heeft dan weer optimaal geprofiteerd van de verrassende nederlaag van Bayern vrijdagavond, al ging dat tegen het Stuttgart van Orel Mangala zeker niet zonder slag of stoot. Het kon pas na rust een opening forceren via Malen, maar diens openingsgoal werd snel weer uitgewist door de gelijkmaker van Massimo. Pas vijf minuten voor tijd kon Dortmund de zege over de streep trekken. Na een bliksemsnelle counter zag Hazard zijn schot nog gekeerd worden, maar Reus was goed gevolgd om de rebound binnen te tikken. Dortmund nadert zo tot op één punt van Bayern.

WOLFSBURG
Ook de Belgen van VfL Wolfsburg kwamen nog in actie. Met Koen Casteels en Sebastiaan Bornauw als titularissen en Dodi Lukebakio en Aster Vranckx als invallers wisten ze in Bielefeld nog een punt uit de brand te slepen. Het zag er nochtans belabberd uit toen Klos vroeg in de tweede helft vanop de stip 2-0 op het bord zette, maar Die Wölfe wisten de scheve situatie nog recht te zetten. Dankzij goals van Weghorst - op assist van Lukebakio - en Nmecha kwamen ze nog langszij.

LEES OOK: 'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Zal Club Brugge RB Leipzig opnieuw kunnen kloppen?

Meest recent

STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

65
65
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

41
41
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

23
23
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

157
157
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

15
15
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

15
15
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

60
60
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

18
18
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

52
52
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

36
36
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

109
109
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

57
57
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

179
179
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

191
191
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

76
76
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

110
110
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

112
112
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

87
87
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

204
204
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

176
176
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

265
265
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

434
434
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

146
146
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

253
253
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

213
213

Meer sportnieuws