Leipzig trekt met nederlaag naar Brugge, late zege Dortmund

115 stemmen
Leipzig trekt met nederlaag naar Brugge, late zege Dortmund

Club Brugge treft woensdag in de Champions League een RB Leipzig dat niet zal blaken van het vertrouwen. Net als Blauw-Zwart kenden ook de Duitsers een rampzalige generale repetitie, want ze gingen met 2-0 verliezen op het veld van Hoffenheim. De Belgen van Borussia Dortmund wisten dan weer een late zege over de streep te trekken en blijven in het spoor van Bayern München.


De Red Bull-club was in Hoffenheim al snel aangewezen op achtergevolgen. Nog voor het openingskwartier verstreken was, had Samassekou er al 1-0 van gemaakt. Van die klap bekwam Leipzig, dat nochtans op volle sterkte stond, niet meer. Halfweg de tweede helft slikten ze nog een tweede doelpunt via Dabur. Door de nederlaag zakt Leipzig weg naar de zesde plaats.

Dortmund heeft dan weer optimaal geprofiteerd van de verrassende nederlaag van Bayern vrijdagavond, al ging dat tegen het Stuttgart van Orel Mangala zeker niet zonder slag of stoot. Het kon pas na rust een opening forceren via Malen, maar diens openingsgoal werd snel weer uitgewist door de gelijkmaker van Massimo. Pas vijf minuten voor tijd kon Dortmund de zege over de streep trekken. Na een bliksemsnelle counter zag Hazard zijn schot nog gekeerd worden, maar Reus was goed gevolgd om de rebound binnen te tikken. Dortmund nadert zo tot op één punt van Bayern.

WOLFSBURG
Ook de Belgen van VfL Wolfsburg kwamen nog in actie. Met Koen Casteels en Sebastiaan Bornauw als titularissen en Dodi Lukebakio en Aster Vranckx als invallers wisten ze in Bielefeld nog een punt uit de brand te slepen. Het zag er nochtans belabberd uit toen Klos vroeg in de tweede helft vanop de stip 2-0 op het bord zette, maar Die Wölfe wisten de scheve situatie nog recht te zetten. Dankzij goals van Weghorst - op assist van Lukebakio - en Nmecha kwamen ze nog langszij.

LEES OOK: ‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Zal Club Brugge RB Leipzig opnieuw kunnen kloppen?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

8
8
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

20
20
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

117
117
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

413
413
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

131
131
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

406
406
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

70
70
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

171
171
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

486
486
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

436
436
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

463
463
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

333
333
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

172
172
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

547
547
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

254
254
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

950
950
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

629
629
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

451
451
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

149
149
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

719
719
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

242
242
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws