"Anderlecht vreest deel van zijn eigen publiek"

door

RSC Anderlecht neemt het zondag in eigen huis op tegen KV Kortrijk. De Brusselaars moeten winnen en kunnen bij een zege tot op drie punten komen van Club Brugge. Er staat druk op de ketel.


Vincent Kompany kreeg na de partij tegen Royal Antwerp FC, die met 2-0 werd verloren, de nodige kritiek van de media. Via de sociale media kwam er ook kritiek en binnen de club vrezen ze een deel van het eigen publiek als het misgaat tegen KV Kortrijk. Dat weet Het Laatste Nieuws te melden. Anderlecht vreest dus de reacties. Tot op heden bleven de fans echter zeer rustig.

Social media versus stadion

In eigen huis werden de fans de afgelopen wedstrijden immers al getrakteerd op heel wat spektakelrijke wedstrijden. Tegen OHL haalde RSCA nog een punt, nadat het met tien man kwam te staan en 0-2 in het krijt stond. Tegen Club Brugge was Paars-Wit zeer sterk, maar miste het de vele kansen. Tegen Beerschot werd met 4-2 gewonnen. De fans komen wéér graag naar het Lotto Park. Het voetbal is bij momenten zeer aangenaam, maar er wordt te weinig gewonnen.

Wat ook opvallend is. Op de sociale media krijgt Kompany ervan langs, maar is dat een echte waardemeter? Zelfs Clement krijgt nu kritiek na een zeldzame nederlaag van Club Brugge… Bij de thuismatchen van Anderlecht roepen ze voor de match de voornaam van de speler af en het publiek mag dan aanvullen door de achternaam te scanderen. Yari Verschaeren is daarbij vaak de luidst geroepen naam en ook die van… de coach, Vincent Kompany. Het komt zelfs voor dat de eigen aanhang het bekende liedje ‘Here’s to you Vincent Kompany…’ bovenhaalt. Gaat dat bij een puntenverlies tegen Kortrijk anders verlopen?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

Geniet Kompany nog de steun van de fans?

Meest recent

Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

0
0
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

108
108
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

27
27
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

14
14
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

122
122
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

25
25
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

114
114
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

126
126
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

137
137
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

167
167
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

293
293
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

196
196
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

311
311
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

225
225
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

233
233
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

180
180
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

150
150
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

341
341
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

196
196
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

177
177
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

396
396
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

702
702
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

463
463
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

270
270

Meer sportnieuws