"Anderlecht vreest deel van zijn eigen publiek"

door

RSC Anderlecht neemt het zondag in eigen huis op tegen KV Kortrijk. De Brusselaars moeten winnen en kunnen bij een zege tot op drie punten komen van Club Brugge. Er staat druk op de ketel.


Vincent Kompany kreeg na de partij tegen Royal Antwerp FC, die met 2-0 werd verloren, de nodige kritiek van de media. Via de sociale media kwam er ook kritiek en binnen de club vrezen ze een deel van het eigen publiek als het misgaat tegen KV Kortrijk. Dat weet Het Laatste Nieuws te melden. Anderlecht vreest dus de reacties. Tot op heden bleven de fans echter zeer rustig.

Social media versus stadion

In eigen huis werden de fans de afgelopen wedstrijden immers al getrakteerd op heel wat spektakelrijke wedstrijden. Tegen OHL haalde RSCA nog een punt, nadat het met tien man kwam te staan en 0-2 in het krijt stond. Tegen Club Brugge was Paars-Wit zeer sterk, maar miste het de vele kansen. Tegen Beerschot werd met 4-2 gewonnen. De fans komen wéér graag naar het Lotto Park. Het voetbal is bij momenten zeer aangenaam, maar er wordt te weinig gewonnen.

Wat ook opvallend is. Op de sociale media krijgt Kompany ervan langs, maar is dat een echte waardemeter? Zelfs Clement krijgt nu kritiek na een zeldzame nederlaag van Club Brugge… Bij de thuismatchen van Anderlecht roepen ze voor de match de voornaam van de speler af en het publiek mag dan aanvullen door de achternaam te scanderen. Yari Verschaeren is daarbij vaak de luidst geroepen naam en ook die van… de coach, Vincent Kompany. Het komt zelfs voor dat de eigen aanhang het bekende liedje ‘Here’s to you Vincent Kompany…’ bovenhaalt. Gaat dat bij een puntenverlies tegen Kortrijk anders verlopen?

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Geniet Kompany nog de steun van de fans?

Meest recent

Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

9
9
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

40
40
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

51
51
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

162
162
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

181
181
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

47
47
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

264
264
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

101
101
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

236
236
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

344
344
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

258
258
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

483
483
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

214
214
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

166
166
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

117
117
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

164
164
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

88
88
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

267
267
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

641
641
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

73
73
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

139
139
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

361
361
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98

Meer sportnieuws