"Anderlecht vreest deel van zijn eigen publiek"

345 stemmen

RSC Anderlecht neemt het zondag in eigen huis op tegen KV Kortrijk. De Brusselaars moeten winnen en kunnen bij een zege tot op drie punten komen van Club Brugge. Er staat druk op de ketel.


Vincent Kompany kreeg na de partij tegen Royal Antwerp FC, die met 2-0 werd verloren, de nodige kritiek van de media. Via de sociale media kwam er ook kritiek en binnen de club vrezen ze een deel van het eigen publiek als het misgaat tegen KV Kortrijk. Dat weet Het Laatste Nieuws te melden. Anderlecht vreest dus de reacties. Tot op heden bleven de fans echter zeer rustig.

Social media versus stadion

In eigen huis werden de fans de afgelopen wedstrijden immers al getrakteerd op heel wat spektakelrijke wedstrijden. Tegen OHL haalde RSCA nog een punt, nadat het met tien man kwam te staan en 0-2 in het krijt stond. Tegen Club Brugge was Paars-Wit zeer sterk, maar miste het de vele kansen. Tegen Beerschot werd met 4-2 gewonnen. De fans komen wéér graag naar het Lotto Park. Het voetbal is bij momenten zeer aangenaam, maar er wordt te weinig gewonnen.

Wat ook opvallend is. Op de sociale media krijgt Kompany ervan langs, maar is dat een echte waardemeter? Zelfs Clement krijgt nu kritiek na een zeldzame nederlaag van Club Brugge… Bij de thuismatchen van Anderlecht roepen ze voor de match de voornaam van de speler af en het publiek mag dan aanvullen door de achternaam te scanderen. Yari Verschaeren is daarbij vaak de luidst geroepen naam en ook die van… de coach, Vincent Kompany. Het komt zelfs voor dat de eigen aanhang het bekende liedje ‘Here’s to you Vincent Kompany…’ bovenhaalt. Gaat dat bij een puntenverlies tegen Kortrijk anders verlopen?

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Geniet Kompany nog de steun van de fans?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

34
34
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

38
38
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

246
246
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

120
120
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

240
240
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

277
277
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

130
130
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

587
587
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

185
185
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

508
508
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

729
729
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

781
781
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

529
529
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

377
377
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1283
1283
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

477
477
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

333
333
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

491
491
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

487
487

Meer sportnieuws