KV Mechelen smeert mak Club Brugge tweede seizoensnederlaag aan

door
KV Mechelen smeert mak Club Brugge tweede seizoensnederlaag aan

KV Mechelen en Club Brugge openden vanavond de vijftiende speeldag. Achter de Kazerne werd het 2-1 voor de Maneblussers. Door deze zege kan Union SG al zeven punten uitlopen op Club Brugge.


Club kreeg na twee minuten al een grote waarschuwing, want Hairemans scoorde al snel de 1-0. Die treffer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Het was de thuisploeg dat baas was in die beginfase. Opvallend: Blauw-Zwart had na 15 minuten amper 37% balbezit en Clement toonde zich naast het veld ontevreden over het niveau dat zijn ploeg haalde. De thuisploeg zakte ook wat weg en daardoor keken we naar een magere eerste deel van de eerste helft.

Na 32 minuten wist De Ketelaere eindelijk Coucke aan het werk te zetten. Een sein voor meer? Ja, want Sousa kreeg dé kans op 1-0 maar Mignolet pakte uit met een straffe reflex. Aan de overzijde was Coucke bij de pinken op pogingen van Vormer en Dost. De partij kwam zo eindelijk echt op gang, maar de 0-0 bleef na 45 minuten op het bord staan.



Clement wisselt drie keer bij de rust

In de tweede helft liet Clement Vormer, Maouassa en Nsoki in de kleedkamer. Rits, Ricca en Hendry kwamen in de ploeg. Dat rendeerde want Club was een stuk scherper. Mechelen moest achteruit en na 50 minuten was het raak. Coucke kon eerst Vanaken nog van een doelpunt houden, maar Dost zorgde in de rebound voor de 0-1. KVM moest zich herpakken en probeerde zich weer in de partij te knokken.

En dat deed het en hoe! Na 64 minuten werd Cuypers de diepte ingestuurd en hij trapte de bal keihard voorbij een kansloze Mignolet. De landskampioen reageerde met een kopbal van Dost, die een goede partij speelde. Het kon nu alle kanten uit en de twee ploegen zorgden voor de nodige dreiging. Een kwartier voor affluiten pakte Schoofs uit met een geniale ingeving door voor een lob te gaan en Mignolet was duidelijk verrast en zag de bal - na een niet al te sterk optreden van 'Big Si' - tegen de netten belanden: 2-1! Club zocht nog naar de gelijkmaker, maar die kwam er niet meer.

Scoreverloop:

0-1 (50') Bas Dost
1-1 (64') Hugo Cuypers
2-1 (77') Rob Schoofs

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Een verdiende zege voor KVM?

Meest recent

Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

50
50
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

80
80
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

39
39
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

189
189
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

142
142
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

91
91
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

324
324
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

184
184
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

126
126
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

156
156
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

293
293
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

330
330
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

159
159
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

80
80
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

52
52
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

248
248
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

55
55
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

189
189
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

108
108
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

529
529
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

85
85
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

128
128

Meer sportnieuws