KV Mechelen smeert mak Club Brugge tweede seizoensnederlaag aan

door
KV Mechelen smeert mak Club Brugge tweede seizoensnederlaag aan

KV Mechelen en Club Brugge openden vanavond de vijftiende speeldag. Achter de Kazerne werd het 2-1 voor de Maneblussers. Door deze zege kan Union SG al zeven punten uitlopen op Club Brugge.


Club kreeg na twee minuten al een grote waarschuwing, want Hairemans scoorde al snel de 1-0. Die treffer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Het was de thuisploeg dat baas was in die beginfase. Opvallend: Blauw-Zwart had na 15 minuten amper 37% balbezit en Clement toonde zich naast het veld ontevreden over het niveau dat zijn ploeg haalde. De thuisploeg zakte ook wat weg en daardoor keken we naar een magere eerste deel van de eerste helft.

Na 32 minuten wist De Ketelaere eindelijk Coucke aan het werk te zetten. Een sein voor meer? Ja, want Sousa kreeg dé kans op 1-0 maar Mignolet pakte uit met een straffe reflex. Aan de overzijde was Coucke bij de pinken op pogingen van Vormer en Dost. De partij kwam zo eindelijk echt op gang, maar de 0-0 bleef na 45 minuten op het bord staan.



Clement wisselt drie keer bij de rust

In de tweede helft liet Clement Vormer, Maouassa en Nsoki in de kleedkamer. Rits, Ricca en Hendry kwamen in de ploeg. Dat rendeerde want Club was een stuk scherper. Mechelen moest achteruit en na 50 minuten was het raak. Coucke kon eerst Vanaken nog van een doelpunt houden, maar Dost zorgde in de rebound voor de 0-1. KVM moest zich herpakken en probeerde zich weer in de partij te knokken.

En dat deed het en hoe! Na 64 minuten werd Cuypers de diepte ingestuurd en hij trapte de bal keihard voorbij een kansloze Mignolet. De landskampioen reageerde met een kopbal van Dost, die een goede partij speelde. Het kon nu alle kanten uit en de twee ploegen zorgden voor de nodige dreiging. Een kwartier voor affluiten pakte Schoofs uit met een geniale ingeving door voor een lob te gaan en Mignolet was duidelijk verrast en zag de bal - na een niet al te sterk optreden van 'Big Si' - tegen de netten belanden: 2-1! Club zocht nog naar de gelijkmaker, maar die kwam er niet meer.

Scoreverloop:

0-1 (50') Bas Dost
1-1 (64') Hugo Cuypers
2-1 (77') Rob Schoofs

LEES OOK: Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Een verdiende zege voor KVM?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

21
21
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

260
260
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

50
50
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

168
168
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

229
229
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

417
417
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

646
646
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

548
548
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

286
286
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

140
140
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

254
254
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

465
465
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

297
297
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

167
167
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

236
236
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

344
344
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

687
687
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

368
368
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2254
2254
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

263
263
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

672
672
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws