"Het is altijd leuk om terug te keren naar Anderlecht"

door

Bij RSC Anderlecht moeten ze zondag winnen van KV Kortrijk. Maar de Kerels trekken met vertrouwen richting het Lotto Park. Vorig jaar won het met 0-2, dus de Belgische recordkampioen is gewaarschuwd.


Karim Belhocine is de hoofdtrainer van KV Kortrijk en hij heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Hij was er jarenlang assistent-trainer en nog even interim-coach van de Brusselaars. "Het is altijd leuk om terug te keren naar een club en een stadion waar je hebt gewerkt. Ik onthoud natuurlijk ook heerlijke herinneringen aan de wedstrijden die we in de Champions League speelden. Op bezoek in de stadions van Bayern, Celtic en PSG besef je wat het voetbal betekent", vertelt Belhocine.

Belangrijk duel

Anderlecht is dit seizoen zeer wisselvallig en Kortrijk ziet kansen. Belhocine, die ook nog hoofdtrainer was van Sporting Charleroi, onderschat de Brusselaars zeker niet. “Spelen in Anderlecht blijft een opdracht waarbij elke speler zich wil tonen. Iedereen wil er een goede wedstrijd spelen. We weten dat het een moeilijke opdracht wordt, want onderschat dit Anderlecht vooral niet”, aldus de coach op de website van KV Kortrijk.

KV Kortrijk staat momenteel negende in de Jupiler Pro League en heeft 20 punten. Anderlecht staat een plaats hoger in de rangschikking en heeft 21 punten. Bij RSCA moéten ze winnen, want het pakte de afgelopen zeven wedstrijden te weinig punten. Om de voeling met de top niet te verliezen zijn enkel de drie punten goed genoeg voor de troepen van Vincent Kompany. Vorig jaar won Kortrijk met 0-2 van Anderlecht. Zinho Gano, nu bij Zulte Waregem, en Trent Sainsbury waren toen de doelpuntenmakers van dienst.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

Gaat KVK weer stunten bij Anderlecht?

Meest recent

Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

0
0
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

13
13
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

11
11
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

15
15
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

81
81
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

40
40
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

22
22
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

125
125
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

23
23
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

499
499
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

220
220
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

175
175
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

84
84
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

97
97
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

55
55
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

98
98
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

649
649
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

171
171
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

314
314
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

49
49
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

651
651
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

274
274
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

92
92
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

144
144
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77

Meer sportnieuws