"Het is altijd leuk om terug te keren naar Anderlecht"

167 stemmen

Bij RSC Anderlecht moeten ze zondag winnen van KV Kortrijk. Maar de Kerels trekken met vertrouwen richting het Lotto Park. Vorig jaar won het met 0-2, dus de Belgische recordkampioen is gewaarschuwd.


Karim Belhocine is de hoofdtrainer van KV Kortrijk en hij heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Hij was er jarenlang assistent-trainer en nog even interim-coach van de Brusselaars. "Het is altijd leuk om terug te keren naar een club en een stadion waar je hebt gewerkt. Ik onthoud natuurlijk ook heerlijke herinneringen aan de wedstrijden die we in de Champions League speelden. Op bezoek in de stadions van Bayern, Celtic en PSG besef je wat het voetbal betekent", vertelt Belhocine.

Belangrijk duel

Anderlecht is dit seizoen zeer wisselvallig en Kortrijk ziet kansen. Belhocine, die ook nog hoofdtrainer was van Sporting Charleroi, onderschat de Brusselaars zeker niet. “Spelen in Anderlecht blijft een opdracht waarbij elke speler zich wil tonen. Iedereen wil er een goede wedstrijd spelen. We weten dat het een moeilijke opdracht wordt, want onderschat dit Anderlecht vooral niet”, aldus de coach op de website van KV Kortrijk.

KV Kortrijk staat momenteel negende in de Jupiler Pro League en heeft 20 punten. Anderlecht staat een plaats hoger in de rangschikking en heeft 21 punten. Bij RSCA moéten ze winnen, want het pakte de afgelopen zeven wedstrijden te weinig punten. Om de voeling met de top niet te verliezen zijn enkel de drie punten goed genoeg voor de troepen van Vincent Kompany. Vorig jaar won Kortrijk met 0-2 van Anderlecht. Zinho Gano, nu bij Zulte Waregem, en Trent Sainsbury waren toen de doelpuntenmakers van dienst.

LEES OOK: 'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Gaat KVK weer stunten bij Anderlecht?

Meest recent

Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

31
31
Argentijnse media komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

163
163
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

20
20
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

17
17
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

298
298
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

103
103
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

77
77
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

137
137
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

60
60
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

779
779
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

178
178
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

104
104
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

69
69
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

32
32
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

283
283
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

89
89
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

219
219
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

322
322
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

98
98
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

190
190
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

43
43
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

275
275
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

45
45

Meer sportnieuws