"Het is altijd leuk om terug te keren naar Anderlecht"

door

Bij RSC Anderlecht moeten ze zondag winnen van KV Kortrijk. Maar de Kerels trekken met vertrouwen richting het Lotto Park. Vorig jaar won het met 0-2, dus de Belgische recordkampioen is gewaarschuwd.


Karim Belhocine is de hoofdtrainer van KV Kortrijk en hij heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Hij was er jarenlang assistent-trainer en nog even interim-coach van de Brusselaars. "Het is altijd leuk om terug te keren naar een club en een stadion waar je hebt gewerkt. Ik onthoud natuurlijk ook heerlijke herinneringen aan de wedstrijden die we in de Champions League speelden. Op bezoek in de stadions van Bayern, Celtic en PSG besef je wat het voetbal betekent", vertelt Belhocine.

Belangrijk duel

Anderlecht is dit seizoen zeer wisselvallig en Kortrijk ziet kansen. Belhocine, die ook nog hoofdtrainer was van Sporting Charleroi, onderschat de Brusselaars zeker niet. “Spelen in Anderlecht blijft een opdracht waarbij elke speler zich wil tonen. Iedereen wil er een goede wedstrijd spelen. We weten dat het een moeilijke opdracht wordt, want onderschat dit Anderlecht vooral niet”, aldus de coach op de website van KV Kortrijk.

KV Kortrijk staat momenteel negende in de Jupiler Pro League en heeft 20 punten. Anderlecht staat een plaats hoger in de rangschikking en heeft 21 punten. Bij RSCA moéten ze winnen, want het pakte de afgelopen zeven wedstrijden te weinig punten. Om de voeling met de top niet te verliezen zijn enkel de drie punten goed genoeg voor de troepen van Vincent Kompany. Vorig jaar won Kortrijk met 0-2 van Anderlecht. Zinho Gano, nu bij Zulte Waregem, en Trent Sainsbury waren toen de doelpuntenmakers van dienst.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Gaat KVK weer stunten bij Anderlecht?

Meest recent

Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

2
2
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

50
50
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

51
51
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

136
136
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

95
95
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

49
49
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

425
425
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

214
214
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

519
519
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

380
380
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

273
273
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

150
150
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

103
103
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

110
110
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

98
98
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

67
67
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

154
154
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

163
163
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

378
378
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

118
118
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

350
350
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

50
50
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

450
450
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200

Meer sportnieuws