Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

door
Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

Bij FC Barcelona beginnen ze dit weekend aan een nieuw tijdperk. Zaterdagavond spelen ze immers de stadsderby tegen Espanyol en dan zal Xavi Hernandez voor de eerste keer als hoofdtrainer op de bank zitten. De voormalige stijlrijke middenvelder moet de Catalanen weer op de rails krijgen, nadat de trein het voorbije jaar onder Ronald Koeman volledig ontspoord was.


Al was de Nederlander zeker niet de enige verantwoordelijke voor de tegenvallende resultaten. Hij arriveerde bij een club die een financiële puinhoop was, een gevolg van een jarenlang falend transferbeleid. Daardoor kreeg Koeman zelden of nooit de versterkingen die hij wenste en moest Barça in de zomer zelfs afscheid nemen van Lionel Messi.

LA MASIA

Koeman greep dan maar terug naar La Masia, dat de voorbije jaren wat in onbruik geraakt was terwijl Barça honderden miljoenen neertelde voor spelers als Dembélé, Coutinho en Griezmann. Hij lanceerde vorig seizoen al jongens als Mingueza en Pedri en daar kwamen dit seizoen nog Gavi en Nico Gonzalez bij. Het moet dan ook pijn doen dat uitgerekend één van die jongeren nu Koeman een flinke trap na geeft.

"De selectie was toe aan verandering. De sfeer was slecht en de spelers waren ongelukkig. De ideeën van Koeman werden niet meer vertrouwd binnen de selectie", verklaart Oscar Mingueza immers aan TV3. "Het was ondermaats, zowel op individueel als collectief niveau. We hadden geen geloof meer in onszelf. Ik ben ervan overtuigd dat het vanaf nu alleen maar beter wordt. En dat hoeft niet twee of drie maanden te duren: ik verwacht snel verandering."

LEES OOK: Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

🚀

Zou hij wat meer dankbaarheid moeten tonen naar Koeman?

Meest recent

Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

4
4
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

30
30
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

26
26
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

103
103
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

14
14
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

302
302
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

41
41
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

62
62
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

157
157
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

232
232
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

81
81
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

74
74
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

235
235
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

477
477
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

135
135
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

106
106
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

488
488
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

160
160
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

247
247
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

73
73
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

372
372
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

91
91
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

262
262

Meer sportnieuws