Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

door
Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

Bij FC Barcelona beginnen ze dit weekend aan een nieuw tijdperk. Zaterdagavond spelen ze immers de stadsderby tegen Espanyol en dan zal Xavi Hernandez voor de eerste keer als hoofdtrainer op de bank zitten. De voormalige stijlrijke middenvelder moet de Catalanen weer op de rails krijgen, nadat de trein het voorbije jaar onder Ronald Koeman volledig ontspoord was.


Al was de Nederlander zeker niet de enige verantwoordelijke voor de tegenvallende resultaten. Hij arriveerde bij een club die een financiële puinhoop was, een gevolg van een jarenlang falend transferbeleid. Daardoor kreeg Koeman zelden of nooit de versterkingen die hij wenste en moest Barça in de zomer zelfs afscheid nemen van Lionel Messi.

LA MASIA

Koeman greep dan maar terug naar La Masia, dat de voorbije jaren wat in onbruik geraakt was terwijl Barça honderden miljoenen neertelde voor spelers als Dembélé, Coutinho en Griezmann. Hij lanceerde vorig seizoen al jongens als Mingueza en Pedri en daar kwamen dit seizoen nog Gavi en Nico Gonzalez bij. Het moet dan ook pijn doen dat uitgerekend één van die jongeren nu Koeman een flinke trap na geeft.

"De selectie was toe aan verandering. De sfeer was slecht en de spelers waren ongelukkig. De ideeën van Koeman werden niet meer vertrouwd binnen de selectie", verklaart Oscar Mingueza immers aan TV3. "Het was ondermaats, zowel op individueel als collectief niveau. We hadden geen geloof meer in onszelf. Ik ben ervan overtuigd dat het vanaf nu alleen maar beter wordt. En dat hoeft niet twee of drie maanden te duren: ik verwacht snel verandering."

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Zou hij wat meer dankbaarheid moeten tonen naar Koeman?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

51
51
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

48
48
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

69
69
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

104
104
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

141
141
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

173
173
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

79
79
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

422
422
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

379
379
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

822
822
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

285
285
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

446
446
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

260
260
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1021
1021
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

340
340
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

394
394
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

584
584

Meer sportnieuws