Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

291 stemmen
Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

Bij FC Barcelona beginnen ze dit weekend aan een nieuw tijdperk. Zaterdagavond spelen ze immers de stadsderby tegen Espanyol en dan zal Xavi Hernandez voor de eerste keer als hoofdtrainer op de bank zitten. De voormalige stijlrijke middenvelder moet de Catalanen weer op de rails krijgen, nadat de trein het voorbije jaar onder Ronald Koeman volledig ontspoord was.


Al was de Nederlander zeker niet de enige verantwoordelijke voor de tegenvallende resultaten. Hij arriveerde bij een club die een financiële puinhoop was, een gevolg van een jarenlang falend transferbeleid. Daardoor kreeg Koeman zelden of nooit de versterkingen die hij wenste en moest Barça in de zomer zelfs afscheid nemen van Lionel Messi.

LA MASIA

Koeman greep dan maar terug naar La Masia, dat de voorbije jaren wat in onbruik geraakt was terwijl Barça honderden miljoenen neertelde voor spelers als Dembélé, Coutinho en Griezmann. Hij lanceerde vorig seizoen al jongens als Mingueza en Pedri en daar kwamen dit seizoen nog Gavi en Nico Gonzalez bij. Het moet dan ook pijn doen dat uitgerekend één van die jongeren nu Koeman een flinke trap na geeft.

"De selectie was toe aan verandering. De sfeer was slecht en de spelers waren ongelukkig. De ideeën van Koeman werden niet meer vertrouwd binnen de selectie", verklaart Oscar Mingueza immers aan TV3. "Het was ondermaats, zowel op individueel als collectief niveau. We hadden geen geloof meer in onszelf. Ik ben ervan overtuigd dat het vanaf nu alleen maar beter wordt. En dat hoeft niet twee of drie maanden te duren: ik verwacht snel verandering."

LEES OOK: 'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Zou hij wat meer dankbaarheid moeten tonen naar Koeman?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

3
3
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

30
30
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

132
132
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

130
130
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

233
233
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

125
125
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

74
74
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

185
185
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

60
60
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

133
133
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

58
58
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

134
134
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

230
230
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

555
555
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

237
237
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

909
909
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

528
528
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1193
1193
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

275
275
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

208
208
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws