Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

door
Koeman wordt lelijk nagetrapt door Barça-speler

Bij FC Barcelona beginnen ze dit weekend aan een nieuw tijdperk. Zaterdagavond spelen ze immers de stadsderby tegen Espanyol en dan zal Xavi Hernandez voor de eerste keer als hoofdtrainer op de bank zitten. De voormalige stijlrijke middenvelder moet de Catalanen weer op de rails krijgen, nadat de trein het voorbije jaar onder Ronald Koeman volledig ontspoord was.


Al was de Nederlander zeker niet de enige verantwoordelijke voor de tegenvallende resultaten. Hij arriveerde bij een club die een financiële puinhoop was, een gevolg van een jarenlang falend transferbeleid. Daardoor kreeg Koeman zelden of nooit de versterkingen die hij wenste en moest Barça in de zomer zelfs afscheid nemen van Lionel Messi.

LA MASIA

Koeman greep dan maar terug naar La Masia, dat de voorbije jaren wat in onbruik geraakt was terwijl Barça honderden miljoenen neertelde voor spelers als Dembélé, Coutinho en Griezmann. Hij lanceerde vorig seizoen al jongens als Mingueza en Pedri en daar kwamen dit seizoen nog Gavi en Nico Gonzalez bij. Het moet dan ook pijn doen dat uitgerekend één van die jongeren nu Koeman een flinke trap na geeft.

"De selectie was toe aan verandering. De sfeer was slecht en de spelers waren ongelukkig. De ideeën van Koeman werden niet meer vertrouwd binnen de selectie", verklaart Oscar Mingueza immers aan TV3. "Het was ondermaats, zowel op individueel als collectief niveau. We hadden geen geloof meer in onszelf. Ik ben ervan overtuigd dat het vanaf nu alleen maar beter wordt. En dat hoeft niet twee of drie maanden te duren: ik verwacht snel verandering."

LEES OOK: ‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Zou hij wat meer dankbaarheid moeten tonen naar Koeman?

Meest recent

Spaanse pers fileert Club: één speler op piëdestal gezet

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

19
19
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

53
53
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

176
176
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

145
145
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

92
92
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

68
68
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

81
81
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

78
78
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

62
62
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

123
123
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

135
135
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

331
331
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

112
112
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

313
313
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

119
119
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

415
415
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

199
199
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

46
46
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

93
93
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

296
296
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

148
148

Meer sportnieuws