Anderlecht heeft al twee vervangers voor Harwood-Bellis

540 stemmen
Anderlecht heeft al twee vervangers voor Harwood-Bellis

RSC Anderlecht huurt Taylor Harwood-Bellis van Manchester City. De negentienjarige verdediger doet het goed, al zit hij de laatste weken wel in een klein vormdipje met enkele foutjes tegen OHL en Antwerp. Dat hij slechts één jaar bij RSCA blijft, is geen enkel probleem.


Anderlecht heeft voor meer stabiliteit gekozen door lange contracten te geven aan spelers als Wesley Hoedt, Sergio Gomez, Kristoffer Olsson en Benito Raman. Hendrik Van Crombrugge en Yari Verschaeren tekenden ook bij. Enkel de huurspelers zullen na het seizoen de Brusselse club gaan verlaten. Achteraan heeft RSCA met Lisandro Magallan en Taylor Harwood-Bellis twee huurspelers.

Eigen jeugd

Hun vertrek komende zomer is echter absoluut geen probleem voor Paars-Wit. Magallan kwam enkel omwille van de blessure van Hannes Delcroix en zijn vertrek zal sowieso geen verlies zijn. Ook het vertrek van Harwood-Bellis lijkt geen probleem te vormen. Bij Anderlecht rekenen ze immers heel erg op Zeno Debast. Dat liet Vincent Kompany drie maanden geleden nog weten bij de RSCA podcast. "Bellis is een jong talent dat we hebben aangetrokken, maar Debast is een ander jong talent dat er zit aan te komen. We kunnen dat plaatsen op de lange termijn. Delcroix moet ook nog terugkeren", zei hij toen.

Debast is momenteel een sterkhouder bij de beloften en maakte vorig jaar al indruk in zijn match tegen Dieumerci Mbokani. Hij doet het momenteel zeer goed en RSCA stoomt hem klaar om volgend jaar over te nemen van Bellis. Anderlecht hoopt tegen dan een stabielere ploeg te hebben inzake resultaten, waardoor het voor een jong talent makkelijker is om in te stromen. Bellis staat inzake ervaring en fysiek vermogen een stap verder dan Debast. De nog altijd maar 18-jarige verdediger zal in de zomervoorbereiding dus een uitgelezen kans krijgen om een basisplaats te veroveren.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Moet RSCA een extra verdediger kopen na het vertrek van Magallan en Harwood-Bellis?

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

4
4
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

104
104
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

140
140
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

148
148
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

86
86
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

310
310
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

303
303
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

300
300
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

637
637
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

169
169
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

182
182
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

355
355
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1607
1607
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

156
156
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

174
174
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

140
140
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

85
85
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

48
48
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

213
213
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

296
296
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

28
28
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

217
217
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

317
317
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

249
249

Meer sportnieuws