Gaat Alderweireld aan de slag in de Jupiler Pro League?

door
Gaat Alderweireld aan de slag in de Jupiler Pro League?

De zogenoemde 'gouden generatie' van de Rode Duivels wordt stilaan een jaartje ouder en in de herfst van hun carrière kiezen een aantal (ex-) internationals ervoor om terug te keren in de Jupiler Pro League. Vincent Kompany en Simon Mignolet waren in 2019 de trendsetters en werden daarna nog gevolgd door Steven Defour, Kevin Mirallas en afgelopen zomer nog Radja Nainggolan. Er kunnen er straks nog volgen.


Dinsdag leek Thomas Vermaelen de deur nog open te laten voor een transfer naar Anderlecht en nu sluit ook Toby Alderweireld niet uit dat hij straks nog in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. De 32-jarige verdediger verraste vorige zomer nog door Tottenham te verruilen voor het Qatarese Al Duhail, waar hij een vetbetaald contract tot 2024 tekende.

Alderweireld zal dus al 35 jaar oud zijn wanneer zijn overeenkomst daar afloopt en dus lijkt hij aan zijn laatste avontuur bezig te zijn. Maar zelf ziet de 118-voudige international nog twee mogelijke scenario's op tafel liggen voor zijn toekomst als voetballer.

WITSEL-SCENARIO
"Ik heb hier nog 2,5 jaar contract en dat respecteer ik ook. Maar in voetbal weet je nooit waar je naartoe gaat. Ik houd alle opties open. Zeg nooit nooit, maar de kans dat ik van hieruit nog naar een Europese club ga, is enorm klein", sluit hij in HLN Sportcast een scenario als dat van Axel Witsel - die van China nog naar Dortmund trok - wel uit. "Alleen naar België gaan, die kans is wel aanwezig. Ik ben ook aan het bouwen in Antwerpen. Ofwel blijf ik hier en doe mijn contract uit, of het zal naar België zijn."

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Denk je dat hij nog naar België zal terugkeren?

Meest recent

Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

4
4
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

32
32
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

31
31
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

176
176
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

322
322
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

250
250
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

306
306
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

17
17
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

59
59
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

97
97
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

65
65
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

400
400
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

317
317
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

471
471
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

277
277
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

226
226
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

254
254
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

749
749

Meer sportnieuws