'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

267
'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

De Rode Duivels trekken binnen een jaar naar Qatar voor hun 'Last Dance', want het WK daar wordt voor de huidige generatie een laatste kans om nog een prijs te winnen. Ondanks de grote kwaliteit in de selectie, moesten de Duivels zich tevreden stellen met een derde plaats op het WK 2018, een vierde plaats in de Nations League dit jaar en kwartfinales op het WK 2014 en de EK's van 2016 en vorige zomer.


Eén troostprijsje konden de Belgen wel binnenhalen, want sinds september 2018 mogen ze zich inmiddels al drie jaar aan een stuk nummer één van de wereld noemen. Ze sluiten ook 2021 af als leider op de wereldranglijst van de FIFA, maar lang zullen ze die status mogelijk niet meer kunnen vasthouden. Binnen een maand of twee kan de hegemonie van de Duivels ten einde zijn.

Brazilië had nu al de Belgen van de troon kunnen stoten, maar liet die kans liggen door op een 0-0 te blijven steken in Argentinië. Het Laatste Nieuws weet dat ze eind januari echter een herkansing krijgen. Dan speelt de Seleção nog kwalificatiematchen voor het WK tegen Ecuador en Paraguay. Als ze dan voldoende punten sprokkelen, klimmen ze over België, dat pas in maart weer in actie komt.

ZEVEN PUNTEN
Momenteel tellen de Rode Duivels nog zes punten voorsprong op Brazilië in de ranking, maar die kloof kan dus snel overbrugd worden. Wereldkampioen Frankrijk volgt op de derde plaats, voor Engeland en Argentinië.

LEES OOK: Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Moeten de Rode Duivels daar teleurgesteld over zijn?

Meest recent

Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

13
13
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

44
44
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

73
73
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

38
38
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

29
29
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

126
126
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

61
61
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

120
120
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

161
161
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

41
41
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

64
64
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

305
305
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

225
225
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

168
168
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

887
887
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

349
349
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

133
133
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

196
196
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

89
89
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

226
226
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

275
275
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

610
610
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

278
278
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

263
263

Meer sportnieuws