'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

267 stemmen
'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

De Rode Duivels trekken binnen een jaar naar Qatar voor hun 'Last Dance', want het WK daar wordt voor de huidige generatie een laatste kans om nog een prijs te winnen. Ondanks de grote kwaliteit in de selectie, moesten de Duivels zich tevreden stellen met een derde plaats op het WK 2018, een vierde plaats in de Nations League dit jaar en kwartfinales op het WK 2014 en de EK's van 2016 en vorige zomer.


Eén troostprijsje konden de Belgen wel binnenhalen, want sinds september 2018 mogen ze zich inmiddels al drie jaar aan een stuk nummer één van de wereld noemen. Ze sluiten ook 2021 af als leider op de wereldranglijst van de FIFA, maar lang zullen ze die status mogelijk niet meer kunnen vasthouden. Binnen een maand of twee kan de hegemonie van de Duivels ten einde zijn.

Brazilië had nu al de Belgen van de troon kunnen stoten, maar liet die kans liggen door op een 0-0 te blijven steken in Argentinië. Het Laatste Nieuws weet dat ze eind januari echter een herkansing krijgen. Dan speelt de Seleção nog kwalificatiematchen voor het WK tegen Ecuador en Paraguay. Als ze dan voldoende punten sprokkelen, klimmen ze over België, dat pas in maart weer in actie komt.

ZEVEN PUNTEN
Momenteel tellen de Rode Duivels nog zes punten voorsprong op Brazilië in de ranking, maar die kloof kan dus snel overbrugd worden. Wereldkampioen Frankrijk volgt op de derde plaats, voor Engeland en Argentinië.

LEES OOK: Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

Moeten de Rode Duivels daar teleurgesteld over zijn?

Meest recent

Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

17
17
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

62
62
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

94
94
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

156
156
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

183
183
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

117
117
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

121
121
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

56
56
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

466
466
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

102
102
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

312
312
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

350
350
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

923
923
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

133
133
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

675
675
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

199
199
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

196
196
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

345
345
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

531
531
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

216
216
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

302
302
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

164
164
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120

Meer sportnieuws