'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

door
'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

De Rode Duivels trekken binnen een jaar naar Qatar voor hun 'Last Dance', want het WK daar wordt voor de huidige generatie een laatste kans om nog een prijs te winnen. Ondanks de grote kwaliteit in de selectie, moesten de Duivels zich tevreden stellen met een derde plaats op het WK 2018, een vierde plaats in de Nations League dit jaar en kwartfinales op het WK 2014 en de EK's van 2016 en vorige zomer.


Eén troostprijsje konden de Belgen wel binnenhalen, want sinds september 2018 mogen ze zich inmiddels al drie jaar aan een stuk nummer één van de wereld noemen. Ze sluiten ook 2021 af als leider op de wereldranglijst van de FIFA, maar lang zullen ze die status mogelijk niet meer kunnen vasthouden. Binnen een maand of twee kan de hegemonie van de Duivels ten einde zijn.

Brazilië had nu al de Belgen van de troon kunnen stoten, maar liet die kans liggen door op een 0-0 te blijven steken in Argentinië. Het Laatste Nieuws weet dat ze eind januari echter een herkansing krijgen. Dan speelt de Seleção nog kwalificatiematchen voor het WK tegen Ecuador en Paraguay. Als ze dan voldoende punten sprokkelen, klimmen ze over België, dat pas in maart weer in actie komt.

ZEVEN PUNTEN
Momenteel tellen de Rode Duivels nog zes punten voorsprong op Brazilië in de ranking, maar die kloof kan dus snel overbrugd worden. Wereldkampioen Frankrijk volgt op de derde plaats, voor Engeland en Argentinië.

LEES OOK: Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Moeten de Rode Duivels daar teleurgesteld over zijn?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

26
26
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, gelukje voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

10
10
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

103
103
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

329
329
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

50
50
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

99
99
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

125
125
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

136
136
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

262
262
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

795
795
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

234
234
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

405
405
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

314
314
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

398
398
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

512
512
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

324
324
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

740
740
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

335
335
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

496
496
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

99
99
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

163
163
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

332
332
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

87
87
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

95
95
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

743
743

Meer sportnieuws