'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

door
'Rode Duivels verliezen snel eerste plaats op FIFA-ranking'

De Rode Duivels trekken binnen een jaar naar Qatar voor hun 'Last Dance', want het WK daar wordt voor de huidige generatie een laatste kans om nog een prijs te winnen. Ondanks de grote kwaliteit in de selectie, moesten de Duivels zich tevreden stellen met een derde plaats op het WK 2018, een vierde plaats in de Nations League dit jaar en kwartfinales op het WK 2014 en de EK's van 2016 en vorige zomer.


Eén troostprijsje konden de Belgen wel binnenhalen, want sinds september 2018 mogen ze zich inmiddels al drie jaar aan een stuk nummer één van de wereld noemen. Ze sluiten ook 2021 af als leider op de wereldranglijst van de FIFA, maar lang zullen ze die status mogelijk niet meer kunnen vasthouden. Binnen een maand of twee kan de hegemonie van de Duivels ten einde zijn.

Brazilië had nu al de Belgen van de troon kunnen stoten, maar liet die kans liggen door op een 0-0 te blijven steken in Argentinië. Het Laatste Nieuws weet dat ze eind januari echter een herkansing krijgen. Dan speelt de Seleção nog kwalificatiematchen voor het WK tegen Ecuador en Paraguay. Als ze dan voldoende punten sprokkelen, klimmen ze over België, dat pas in maart weer in actie komt.

ZEVEN PUNTEN
Momenteel tellen de Rode Duivels nog zes punten voorsprong op Brazilië in de ranking, maar die kloof kan dus snel overbrugd worden. Wereldkampioen Frankrijk volgt op de derde plaats, voor Engeland en Argentinië.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Moeten de Rode Duivels daar teleurgesteld over zijn?

Meest recent

'Ongenadige Hasi duwt Anderlexht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

86
86
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

160
160
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

37
37
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

408
408
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

374
374
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

284
284
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

253
253
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

86
86
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

301
301
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

53
53
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

523
523
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

298
298
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

361
361
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

254
254
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

407
407
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

203
203
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

216
216
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1556
1556
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

652
652
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

690
690
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

916
916
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

69
69
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

302
302
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

566
566

Meer sportnieuws