Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

door
Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

Dit weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een weekje rust. Wat er komend weekend ook gebeurt, sowieso zal ook na de vijftiende speeldag Union Sint-Gillis aan de leiding in het klassement blijven staan. De promovendus verraste dit seizoen al vriend en vijand en heeft al een voorsprong van vier punten verzameld op eerste achtervolgers Antwerp en Club Brugge.


De terugkeer van Felice Mazzu op het hoogste niveau is tot dusver dus een schot in de roos geweest. Na zijn mislukte passage bij KRC Genk in 2019 zakte de trainer af naar 1B, waar hij Union in zijn eerste seizoen meteen naar het hoogste niveau loodste. Maar eerst nam Mazzu nog een halfjaar om te bezinnen.

"Ik had nog nooit zo'n grote introspectie gedaan", vertelt hij over die periode in Sport/Voetbalmagazine. "Ik denk die dat mislukking bij Genk me toegelaten heeft om het voetbal beter te begrijpen. Ik was lange tijd een grote naïeveling, die dacht dat alles rozengeur en maneschijn was. Dat is ergens normaal. Ik ben zonder ervaring in het voetbal gerold, ik heb dus mijn job moeten leren en dat kost tijd."

STIJGENDE LIJN
Tot zijn periode bij Genk was de carrière van Mazzu immers alleen maar in stijgende lijn gegaan. Zijn debuut als hoofdtrainer in het profvoetbal maakte hij in het seizoen 2009/10 bij Tubeke, om vervolgens bijna het nietige WS Woluwe naar eerste klasse te loodsen. Het leverde hem een overgang naar Charleroi op, waar hij van de Carolo's in zes jaar tijd een stabiele subtopper maakte. Daardoor versierde hij in 2019 zijn kans bij een topclub, maar de erfenis van Philippe Clement bij regerend kampioen Genk bleek te zwaar om dragen.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Is de verdienste van Mazzu in het succes van Union groot?

Meest recent

Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

21
21
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

23
23
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

92
92
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

104
104
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

95
95
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

49
49
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

538
538
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

344
344
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

21
21
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

66
66
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

82
82
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

488
488
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

388
388
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

145
145
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

44
44
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

105
105
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

109
109
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

384
384
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

281
281
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

380
380
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

492
492
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

53
53
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

313
313
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

352
352

Meer sportnieuws