Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

door
Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

Dit weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een weekje rust. Wat er komend weekend ook gebeurt, sowieso zal ook na de vijftiende speeldag Union Sint-Gillis aan de leiding in het klassement blijven staan. De promovendus verraste dit seizoen al vriend en vijand en heeft al een voorsprong van vier punten verzameld op eerste achtervolgers Antwerp en Club Brugge.


De terugkeer van Felice Mazzu op het hoogste niveau is tot dusver dus een schot in de roos geweest. Na zijn mislukte passage bij KRC Genk in 2019 zakte de trainer af naar 1B, waar hij Union in zijn eerste seizoen meteen naar het hoogste niveau loodste. Maar eerst nam Mazzu nog een halfjaar om te bezinnen.

"Ik had nog nooit zo'n grote introspectie gedaan", vertelt hij over die periode in Sport/Voetbalmagazine. "Ik denk die dat mislukking bij Genk me toegelaten heeft om het voetbal beter te begrijpen. Ik was lange tijd een grote naïeveling, die dacht dat alles rozengeur en maneschijn was. Dat is ergens normaal. Ik ben zonder ervaring in het voetbal gerold, ik heb dus mijn job moeten leren en dat kost tijd."

STIJGENDE LIJN
Tot zijn periode bij Genk was de carrière van Mazzu immers alleen maar in stijgende lijn gegaan. Zijn debuut als hoofdtrainer in het profvoetbal maakte hij in het seizoen 2009/10 bij Tubeke, om vervolgens bijna het nietige WS Woluwe naar eerste klasse te loodsen. Het leverde hem een overgang naar Charleroi op, waar hij van de Carolo's in zes jaar tijd een stabiele subtopper maakte. Daardoor versierde hij in 2019 zijn kans bij een topclub, maar de erfenis van Philippe Clement bij regerend kampioen Genk bleek te zwaar om dragen.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Is de verdienste van Mazzu in het succes van Union groot?

Meest recent

'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

5
5
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

28
28
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

27
27
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

18
18
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

32
32
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

112
112
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

125
125
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

97
97
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

162
162
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

41
41
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

38
38
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

146
146
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

269
269
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

77
77
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

43
43
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

174
174
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

255
255
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

201
201
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

353
353
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

610
610

Meer sportnieuws