Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

275
Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

Dit weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een weekje rust. Wat er komend weekend ook gebeurt, sowieso zal ook na de vijftiende speeldag Union Sint-Gillis aan de leiding in het klassement blijven staan. De promovendus verraste dit seizoen al vriend en vijand en heeft al een voorsprong van vier punten verzameld op eerste achtervolgers Antwerp en Club Brugge.


De terugkeer van Felice Mazzu op het hoogste niveau is tot dusver dus een schot in de roos geweest. Na zijn mislukte passage bij KRC Genk in 2019 zakte de trainer af naar 1B, waar hij Union in zijn eerste seizoen meteen naar het hoogste niveau loodste. Maar eerst nam Mazzu nog een halfjaar om te bezinnen.

"Ik had nog nooit zo'n grote introspectie gedaan", vertelt hij over die periode in Sport/Voetbalmagazine. "Ik denk die dat mislukking bij Genk me toegelaten heeft om het voetbal beter te begrijpen. Ik was lange tijd een grote naïeveling, die dacht dat alles rozengeur en maneschijn was. Dat is ergens normaal. Ik ben zonder ervaring in het voetbal gerold, ik heb dus mijn job moeten leren en dat kost tijd."

STIJGENDE LIJN
Tot zijn periode bij Genk was de carrière van Mazzu immers alleen maar in stijgende lijn gegaan. Zijn debuut als hoofdtrainer in het profvoetbal maakte hij in het seizoen 2009/10 bij Tubeke, om vervolgens bijna het nietige WS Woluwe naar eerste klasse te loodsen. Het leverde hem een overgang naar Charleroi op, waar hij van de Carolo's in zes jaar tijd een stabiele subtopper maakte. Daardoor versierde hij in 2019 zijn kans bij een topclub, maar de erfenis van Philippe Clement bij regerend kampioen Genk bleek te zwaar om dragen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

Is de verdienste van Mazzu in het succes van Union groot?

Meest recent

Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

30
30
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

39
39
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

94
94
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

24
24
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

24
24
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

165
165
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

11
11
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

30
30
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

234
234
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

69
69
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

129
129
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

59
59
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

263
263
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

121
121
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

357
357
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

562
562
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

281
281
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

411
411
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

412
412
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

477
477
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

627
627
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

521
521
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

504
504

Meer sportnieuws