Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

275
Mazzu dankt Genk voor succes bij Union

Dit weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt na een weekje rust. Wat er komend weekend ook gebeurt, sowieso zal ook na de vijftiende speeldag Union Sint-Gillis aan de leiding in het klassement blijven staan. De promovendus verraste dit seizoen al vriend en vijand en heeft al een voorsprong van vier punten verzameld op eerste achtervolgers Antwerp en Club Brugge.


De terugkeer van Felice Mazzu op het hoogste niveau is tot dusver dus een schot in de roos geweest. Na zijn mislukte passage bij KRC Genk in 2019 zakte de trainer af naar 1B, waar hij Union in zijn eerste seizoen meteen naar het hoogste niveau loodste. Maar eerst nam Mazzu nog een halfjaar om te bezinnen.

"Ik had nog nooit zo'n grote introspectie gedaan", vertelt hij over die periode in Sport/Voetbalmagazine. "Ik denk die dat mislukking bij Genk me toegelaten heeft om het voetbal beter te begrijpen. Ik was lange tijd een grote naïeveling, die dacht dat alles rozengeur en maneschijn was. Dat is ergens normaal. Ik ben zonder ervaring in het voetbal gerold, ik heb dus mijn job moeten leren en dat kost tijd."

STIJGENDE LIJN
Tot zijn periode bij Genk was de carrière van Mazzu immers alleen maar in stijgende lijn gegaan. Zijn debuut als hoofdtrainer in het profvoetbal maakte hij in het seizoen 2009/10 bij Tubeke, om vervolgens bijna het nietige WS Woluwe naar eerste klasse te loodsen. Het leverde hem een overgang naar Charleroi op, waar hij van de Carolo's in zes jaar tijd een stabiele subtopper maakte. Daardoor versierde hij in 2019 zijn kans bij een topclub, maar de erfenis van Philippe Clement bij regerend kampioen Genk bleek te zwaar om dragen.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Is de verdienste van Mazzu in het succes van Union groot?

Meest recent

Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

91
91
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

24
24
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

16
16
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

101
101
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

13
13
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

51
51
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

122
122
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

489
489
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

69
69
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

104
104
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

166
166
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

124
124
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

60
60
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

99
99
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

121
121
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

198
198
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

423
423
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

169
169
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

188
188
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

426
426
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

107
107

Meer sportnieuws