Jonge Duivels blijven schitteren: "We mogen fier zijn"

121 stemmen
Jonge Duivels blijven schitteren:

In de schaduw van de Rode Duivels hebben ook de nationale beloften dinsdagavond weer een uitstekende zaak gedaan. De Jonge Duivels gingen met 0-2 winnen in Schotland en sluiten hun jaar zo af met een knappe achttien op achttien, waarmee ze stilaan zeer dicht komen bij een ticket voor het EK U21, dat in 2023 in Roemenië en Georgië afgewerkt wordt.


Ze hebben in hun groep inmiddels al negen punten voorsprong op dichtste concurrent Denemarken, dat wel nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Als ze in maart in Denemarken een puntje pakken, zijn de Jonge Duivels ook mathematisch zeker van kwalificatie. In het beste geval kunnen de Denen dan immers nog op een gelijk puntenaantal komen, maar blijven de Belgen hen voor op basis van een beter resultaat in de onderlinge duels. In oktober eindigde België-Denemarken immers op 1-0.

Bondscoach Jacky Mathijssen kon dan ook zeer tevreden zijn over zijn ploeg. "Deze overwinning is een beetje de kers op de taart van het jaar 2021", verklaarde hij aan RTBF na de zege in Schotland. "We zijn er nog niet, maar we konden niet beter doen dan deze achttien op achttien. We hebben ook onze interne uitdaging volbracht om geen tegendoelpunt te slikken. De spelers en ik kunnen dus fier zijn na een mooi jaar."

VIJF OP EEN RIJ
Het succes van de Duivels is in deze campagne vooral gestoeld op een uitstekende defensie, want in zes matchen slikten ze amper één tegendoelpunt. Dat was in juni, in de openingsmatch tegen Kazachstan. Sindsdien wisten Maarten Vandevoordt en Senne Lammens, die in Schotland voor de tweede keer in deze campagne onder de lat stond, vijf matchen op een rij hun netten schoon te houden. In totaal hebben de Jonge Duivels al 498 minuten gespeeld zonder een goal tegen te krijgen.

Zullen de Jonge Duivels zich in maart al van kwalificatie verzekeren?

Meest recent

'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

9
9
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

59
59
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

423
423
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

258
258
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

310
310
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

197
197
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

29
29
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

529
529
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

471
471
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

352
352
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

85
85
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

407
407
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

376
376
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

146
146
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

696
696
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

290
290
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

302
302
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90

Meer sportnieuws