Jonge Duivels blijven schitteren: "We mogen fier zijn"

door
Jonge Duivels blijven schitteren:

In de schaduw van de Rode Duivels hebben ook de nationale beloften dinsdagavond weer een uitstekende zaak gedaan. De Jonge Duivels gingen met 0-2 winnen in Schotland en sluiten hun jaar zo af met een knappe achttien op achttien, waarmee ze stilaan zeer dicht komen bij een ticket voor het EK U21, dat in 2023 in Roemenië en Georgië afgewerkt wordt.


Ze hebben in hun groep inmiddels al negen punten voorsprong op dichtste concurrent Denemarken, dat wel nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Als ze in maart in Denemarken een puntje pakken, zijn de Jonge Duivels ook mathematisch zeker van kwalificatie. In het beste geval kunnen de Denen dan immers nog op een gelijk puntenaantal komen, maar blijven de Belgen hen voor op basis van een beter resultaat in de onderlinge duels. In oktober eindigde België-Denemarken immers op 1-0.

Bondscoach Jacky Mathijssen kon dan ook zeer tevreden zijn over zijn ploeg. "Deze overwinning is een beetje de kers op de taart van het jaar 2021", verklaarde hij aan RTBF na de zege in Schotland. "We zijn er nog niet, maar we konden niet beter doen dan deze achttien op achttien. We hebben ook onze interne uitdaging volbracht om geen tegendoelpunt te slikken. De spelers en ik kunnen dus fier zijn na een mooi jaar."

VIJF OP EEN RIJ
Het succes van de Duivels is in deze campagne vooral gestoeld op een uitstekende defensie, want in zes matchen slikten ze amper één tegendoelpunt. Dat was in juni, in de openingsmatch tegen Kazachstan. Sindsdien wisten Maarten Vandevoordt en Senne Lammens, die in Schotland voor de tweede keer in deze campagne onder de lat stond, vijf matchen op een rij hun netten schoon te houden. In totaal hebben de Jonge Duivels al 498 minuten gespeeld zonder een goal tegen te krijgen.

Zullen de Jonge Duivels zich in maart al van kwalificatie verzekeren?

Meest recent

Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

9
9
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

21
21
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

248
248
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

14
14
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

274
274
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

54
54
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

212
212
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

263
263
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

577
577
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

145
145
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

195
195
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

184
184
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

84
84
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

117
117
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

119
119
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

628
628
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

144
144
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

77
77
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

69
69
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

304
304
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1211
1211
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

75
75
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

909
909
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

181
181
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

218
218

Meer sportnieuws