Jonge Duivels blijven schitteren: "We mogen fier zijn"

121 stemmen
Jonge Duivels blijven schitteren:

In de schaduw van de Rode Duivels hebben ook de nationale beloften dinsdagavond weer een uitstekende zaak gedaan. De Jonge Duivels gingen met 0-2 winnen in Schotland en sluiten hun jaar zo af met een knappe achttien op achttien, waarmee ze stilaan zeer dicht komen bij een ticket voor het EK U21, dat in 2023 in Roemenië en Georgië afgewerkt wordt.


Ze hebben in hun groep inmiddels al negen punten voorsprong op dichtste concurrent Denemarken, dat wel nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Als ze in maart in Denemarken een puntje pakken, zijn de Jonge Duivels ook mathematisch zeker van kwalificatie. In het beste geval kunnen de Denen dan immers nog op een gelijk puntenaantal komen, maar blijven de Belgen hen voor op basis van een beter resultaat in de onderlinge duels. In oktober eindigde België-Denemarken immers op 1-0.

Bondscoach Jacky Mathijssen kon dan ook zeer tevreden zijn over zijn ploeg. "Deze overwinning is een beetje de kers op de taart van het jaar 2021", verklaarde hij aan RTBF na de zege in Schotland. "We zijn er nog niet, maar we konden niet beter doen dan deze achttien op achttien. We hebben ook onze interne uitdaging volbracht om geen tegendoelpunt te slikken. De spelers en ik kunnen dus fier zijn na een mooi jaar."

VIJF OP EEN RIJ
Het succes van de Duivels is in deze campagne vooral gestoeld op een uitstekende defensie, want in zes matchen slikten ze amper één tegendoelpunt. Dat was in juni, in de openingsmatch tegen Kazachstan. Sindsdien wisten Maarten Vandevoordt en Senne Lammens, die in Schotland voor de tweede keer in deze campagne onder de lat stond, vijf matchen op een rij hun netten schoon te houden. In totaal hebben de Jonge Duivels al 498 minuten gespeeld zonder een goal tegen te krijgen.

Zullen de Jonge Duivels zich in maart al van kwalificatie verzekeren?

Meest recent

Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

13
13
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

107
107
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

243
243
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

119
119
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

108
108
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

120
120
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

142
142
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

104
104
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

258
258
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

324
324
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

533
533
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

419
419
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

504
504
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

280
280
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

566
566
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

358
358
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

369
369
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

168
168
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

64
64
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

303
303
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

363
363
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

484
484
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

262
262
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1832
1832

Meer sportnieuws