Jonge Duivels blijven schitteren: "We mogen fier zijn"

121 stemmen
Jonge Duivels blijven schitteren:

In de schaduw van de Rode Duivels hebben ook de nationale beloften dinsdagavond weer een uitstekende zaak gedaan. De Jonge Duivels gingen met 0-2 winnen in Schotland en sluiten hun jaar zo af met een knappe achttien op achttien, waarmee ze stilaan zeer dicht komen bij een ticket voor het EK U21, dat in 2023 in Roemenië en Georgië afgewerkt wordt.


Ze hebben in hun groep inmiddels al negen punten voorsprong op dichtste concurrent Denemarken, dat wel nog twee wedstrijden minder gespeeld heeft. Als ze in maart in Denemarken een puntje pakken, zijn de Jonge Duivels ook mathematisch zeker van kwalificatie. In het beste geval kunnen de Denen dan immers nog op een gelijk puntenaantal komen, maar blijven de Belgen hen voor op basis van een beter resultaat in de onderlinge duels. In oktober eindigde België-Denemarken immers op 1-0.

Bondscoach Jacky Mathijssen kon dan ook zeer tevreden zijn over zijn ploeg. "Deze overwinning is een beetje de kers op de taart van het jaar 2021", verklaarde hij aan RTBF na de zege in Schotland. "We zijn er nog niet, maar we konden niet beter doen dan deze achttien op achttien. We hebben ook onze interne uitdaging volbracht om geen tegendoelpunt te slikken. De spelers en ik kunnen dus fier zijn na een mooi jaar."

VIJF OP EEN RIJ
Het succes van de Duivels is in deze campagne vooral gestoeld op een uitstekende defensie, want in zes matchen slikten ze amper één tegendoelpunt. Dat was in juni, in de openingsmatch tegen Kazachstan. Sindsdien wisten Maarten Vandevoordt en Senne Lammens, die in Schotland voor de tweede keer in deze campagne onder de lat stond, vijf matchen op een rij hun netten schoon te houden. In totaal hebben de Jonge Duivels al 498 minuten gespeeld zonder een goal tegen te krijgen.

LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Zullen de Jonge Duivels zich in maart al van kwalificatie verzekeren?

Meest recent

Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

83
83
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

282
282
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

41
41
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

141
141
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

42
42
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

84
84
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

364
364
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

567
567
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

194
194
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

131
131
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

177
177
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

148
148
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

429
429
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

86
86
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

117
117
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

168
168
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

574
574
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

528
528
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

330
330
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

126
126
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

217
217
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

690
690
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

192
192
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

90
90

Meer sportnieuws