Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

100
Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

Zoals verwacht kregen dinsdagavond in de overbodige wedstrijd tegen Wales enkele jonge spelers hun kans bij de Rode Duivels. Roberto Martinez bracht Arthur Theate (21) en Charles De Ketelaere (20) voor de eerste keer aan de aftrap, terwijl in de tweede helft ook Dante Vanzeir (23) zijn debuut mocht maken. De aanvaller kwam net voor het uur de geblesseerde Divock Origi vervangen.


Daarmee werd Vanzeir de eerste speler van Union sinds 1976 die een cap verzamelde voor de Rode Duivels en zette hij ook de kroon op enkele spectaculaire maanden. Tijdens zijn invalbeurt gaf hij blijk van veel goede wil, maar zich echt doorzetten lukte Vanzeir echter niet tegen de stugge Welshe defensie, op een moment dat de Belgen ook niet meer echt in de wedstrijd zaten.

DROOM
Desondanks was Vanzeir na de wedstrijd in de wolken. "Debuteren in de nationale ploeg is iets speciaals. In dit stadion, met deze sfeer, dat zal me voor de rest van mijn leven bijblijven", reageerde hij bij La Dernière Heure. "Ik heb de voorbije week veel geleerd. De intensiteit was ongelooflijk, dat mocht ik al op de eerste training ondervinden. Ik heb me daaraan moeten aanpassen."

Het zal de komende zaken zaak zijn voor Vanzeir om zijn niveau bij Union aan te houden, dan kan hij mogelijk bij de volgende bijeenkomst in maart mogelijk een nieuwe kans versieren. Martinez gaf immers al aan dat hij dan niet van plan is om spelers met meer dan 50 caps op te roepen, wat de deur opent voor een aantal jongeren. In de pikorde voorin lijkt Vanzeir voorlopig wel achter Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi te blijven staan.


LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Verdient Vanzeir nog een volgende kans bij de Rode Duivels?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

1
1
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

16
16
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

19
19
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

73
73
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

38
38
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

104
104
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

128
128
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

48
48
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

20
20
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

99
99
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

126
126
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

343
343
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

333
333
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

248
248
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

195
195
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

53
53
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

33
33
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

26
26
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

96
96
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

38
38
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

159
159
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

102
102
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

103
103
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

196
196

Meer sportnieuws