Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

100 stemmen
Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

Zoals verwacht kregen dinsdagavond in de overbodige wedstrijd tegen Wales enkele jonge spelers hun kans bij de Rode Duivels. Roberto Martinez bracht Arthur Theate (21) en Charles De Ketelaere (20) voor de eerste keer aan de aftrap, terwijl in de tweede helft ook Dante Vanzeir (23) zijn debuut mocht maken. De aanvaller kwam net voor het uur de geblesseerde Divock Origi vervangen.


Daarmee werd Vanzeir de eerste speler van Union sinds 1976 die een cap verzamelde voor de Rode Duivels en zette hij ook de kroon op enkele spectaculaire maanden. Tijdens zijn invalbeurt gaf hij blijk van veel goede wil, maar zich echt doorzetten lukte Vanzeir echter niet tegen de stugge Welshe defensie, op een moment dat de Belgen ook niet meer echt in de wedstrijd zaten.

DROOM
Desondanks was Vanzeir na de wedstrijd in de wolken. "Debuteren in de nationale ploeg is iets speciaals. In dit stadion, met deze sfeer, dat zal me voor de rest van mijn leven bijblijven", reageerde hij bij La Dernière Heure. "Ik heb de voorbije week veel geleerd. De intensiteit was ongelooflijk, dat mocht ik al op de eerste training ondervinden. Ik heb me daaraan moeten aanpassen."

Het zal de komende zaken zaak zijn voor Vanzeir om zijn niveau bij Union aan te houden, dan kan hij mogelijk bij de volgende bijeenkomst in maart mogelijk een nieuwe kans versieren. Martinez gaf immers al aan dat hij dan niet van plan is om spelers met meer dan 50 caps op te roepen, wat de deur opent voor een aantal jongeren. In de pikorde voorin lijkt Vanzeir voorlopig wel achter Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi te blijven staan.


LEES OOK: Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Verdient Vanzeir nog een volgende kans bij de Rode Duivels?

Meest recent

AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

56
56
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

42
42
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

30
30
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

49
49
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

229
229
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

142
142
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

218
218
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

236
236
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

73
73
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

823
823
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

280
280
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

314
314
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

417
417
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

132
132
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

98
98
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

259
259
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

353
353
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

225
225
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

290
290
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

82
82

Meer sportnieuws