Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

door
Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

Zoals verwacht kregen dinsdagavond in de overbodige wedstrijd tegen Wales enkele jonge spelers hun kans bij de Rode Duivels. Roberto Martinez bracht Arthur Theate (21) en Charles De Ketelaere (20) voor de eerste keer aan de aftrap, terwijl in de tweede helft ook Dante Vanzeir (23) zijn debuut mocht maken. De aanvaller kwam net voor het uur de geblesseerde Divock Origi vervangen.


Daarmee werd Vanzeir de eerste speler van Union sinds 1976 die een cap verzamelde voor de Rode Duivels en zette hij ook de kroon op enkele spectaculaire maanden. Tijdens zijn invalbeurt gaf hij blijk van veel goede wil, maar zich echt doorzetten lukte Vanzeir echter niet tegen de stugge Welshe defensie, op een moment dat de Belgen ook niet meer echt in de wedstrijd zaten.

DROOM
Desondanks was Vanzeir na de wedstrijd in de wolken. "Debuteren in de nationale ploeg is iets speciaals. In dit stadion, met deze sfeer, dat zal me voor de rest van mijn leven bijblijven", reageerde hij bij La Dernière Heure. "Ik heb de voorbije week veel geleerd. De intensiteit was ongelooflijk, dat mocht ik al op de eerste training ondervinden. Ik heb me daaraan moeten aanpassen."

Het zal de komende zaken zaak zijn voor Vanzeir om zijn niveau bij Union aan te houden, dan kan hij mogelijk bij de volgende bijeenkomst in maart mogelijk een nieuwe kans versieren. Martinez gaf immers al aan dat hij dan niet van plan is om spelers met meer dan 50 caps op te roepen, wat de deur opent voor een aantal jongeren. In de pikorde voorin lijkt Vanzeir voorlopig wel achter Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi te blijven staan.


LEES OOK: 'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Verdient Vanzeir nog een volgende kans bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

14
14
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

106
106
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

21
21
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

102
102
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

458
458
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

228
228
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

119
119
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

89
89
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

229
229
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

251
251
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

27
27
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

364
364
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

122
122
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

78
78
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

128
128
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

136
136
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

101
101
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

95
95
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

148
148
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

214
214
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

298
298
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

113
113
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

85
85
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

389
389

Meer sportnieuws