Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

door
Vanzeir reageert na grote debuut bij Rode Duivels

Zoals verwacht kregen dinsdagavond in de overbodige wedstrijd tegen Wales enkele jonge spelers hun kans bij de Rode Duivels. Roberto Martinez bracht Arthur Theate (21) en Charles De Ketelaere (20) voor de eerste keer aan de aftrap, terwijl in de tweede helft ook Dante Vanzeir (23) zijn debuut mocht maken. De aanvaller kwam net voor het uur de geblesseerde Divock Origi vervangen.


Daarmee werd Vanzeir de eerste speler van Union sinds 1976 die een cap verzamelde voor de Rode Duivels en zette hij ook de kroon op enkele spectaculaire maanden. Tijdens zijn invalbeurt gaf hij blijk van veel goede wil, maar zich echt doorzetten lukte Vanzeir echter niet tegen de stugge Welshe defensie, op een moment dat de Belgen ook niet meer echt in de wedstrijd zaten.

DROOM
Desondanks was Vanzeir na de wedstrijd in de wolken. "Debuteren in de nationale ploeg is iets speciaals. In dit stadion, met deze sfeer, dat zal me voor de rest van mijn leven bijblijven", reageerde hij bij La Dernière Heure. "Ik heb de voorbije week veel geleerd. De intensiteit was ongelooflijk, dat mocht ik al op de eerste training ondervinden. Ik heb me daaraan moeten aanpassen."

Het zal de komende zaken zaak zijn voor Vanzeir om zijn niveau bij Union aan te houden, dan kan hij mogelijk bij de volgende bijeenkomst in maart mogelijk een nieuwe kans versieren. Martinez gaf immers al aan dat hij dan niet van plan is om spelers met meer dan 50 caps op te roepen, wat de deur opent voor een aantal jongeren. In de pikorde voorin lijkt Vanzeir voorlopig wel achter Lukaku, Batshuayi, Benteke en Origi te blijven staan.


LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Verdient Vanzeir nog een volgende kans bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

7
7
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

165
165
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

149
149
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

46
46
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

41
41
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

549
549
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

130
130
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

329
329
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

286
286
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

53
53
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

175
175
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

65
65
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

140
140
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

151
151
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

253
253
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

208
208
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

352
352
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

185
185
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

168
168
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

258
258
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

354
354
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

121
121
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

451
451
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244

Meer sportnieuws