Dani Alves eert Barça-iconen met nieuw rugnummer

door
Dani Alves eert Barça-iconen met nieuw rugnummer

FC Barcelona verbaasde eind vorige week door Dani Alves terug naar Camp Nou te halen. De rechtsachter, die van 2008 tot 2016 al voor de club speelde, keert vijf jaar na zijn vertrek en op zijn 38ste terug, om met al zijn ervaring de vele jonkies bij de Catalanen te helpen ondersteunen. Alves is wel pas vanaf januari speelgerechtigd, maar koos desondanks nu al zijn nieuwe rugnummer.


De Braziliaan kondigde op Instagram aan dat hij voortaan met het rugnummer acht gaat spelen bij Barça. Daarmee wil hij een hulde brengen aan clubiconen Andres Iniesta, die het nummer droeg van 2007 tot 2018, en Hristo Stoichkov, die in de jaren '90 met het nummer acht furore maakte. "Dit is mijn bescheiden eerbetoon aan jullie', schrijft hij. "Ik ben dankbaar dat ik zo'n nummer met zo'n historische lading mag dragen. Het was trouwens ook mijn allereerste nummer in Spanje, bij Sevilla."

VOORGESCHIEDENIS

Alves heeft een geschiedenis van speciale rugnummers in Camp Nou. In zijn eerste seizoen droeg hij het nummer 20, om daarna als rechtsachter voor het logische nummer twee te kiezen. Hij switchte vervolgens naar 22 als eerbetoon aan de net vertrokken Eric Abidal, om in zijn laatste seizoen de zes over te nemen van de eveneens pas vertrokken Xavi, zijn huidige coach.

Sinds het vertrek van Iniesta was het rugnummer acht zeker geen garantie voor succes bij Barça, want de voorbije jaren konden zowel Arthur Melo als Miralem Pjanic de verwachtingen niet inlossen. Sinds het vertrek van de Bosniër, die in de zomer verhuurd werd aan Besiktas, was het nummer de voorbije maanden vacant.


LEES OOK: 'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

Goede keuze van Alves?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

84
84
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

120
120
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

113
113
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

200
200
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

227
227
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

156
156
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

71
71
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

365
365
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

364
364
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

111
111
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

445
445
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

169
169
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

269
269
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

591
591

Meer sportnieuws