Dani Alves eert Barça-iconen met nieuw rugnummer

door
Dani Alves eert Barça-iconen met nieuw rugnummer

FC Barcelona verbaasde eind vorige week door Dani Alves terug naar Camp Nou te halen. De rechtsachter, die van 2008 tot 2016 al voor de club speelde, keert vijf jaar na zijn vertrek en op zijn 38ste terug, om met al zijn ervaring de vele jonkies bij de Catalanen te helpen ondersteunen. Alves is wel pas vanaf januari speelgerechtigd, maar koos desondanks nu al zijn nieuwe rugnummer.


De Braziliaan kondigde op Instagram aan dat hij voortaan met het rugnummer acht gaat spelen bij Barça. Daarmee wil hij een hulde brengen aan clubiconen Andres Iniesta, die het nummer droeg van 2007 tot 2018, en Hristo Stoichkov, die in de jaren '90 met het nummer acht furore maakte. "Dit is mijn bescheiden eerbetoon aan jullie', schrijft hij. "Ik ben dankbaar dat ik zo'n nummer met zo'n historische lading mag dragen. Het was trouwens ook mijn allereerste nummer in Spanje, bij Sevilla."

VOORGESCHIEDENIS

Alves heeft een geschiedenis van speciale rugnummers in Camp Nou. In zijn eerste seizoen droeg hij het nummer 20, om daarna als rechtsachter voor het logische nummer twee te kiezen. Hij switchte vervolgens naar 22 als eerbetoon aan de net vertrokken Eric Abidal, om in zijn laatste seizoen de zes over te nemen van de eveneens pas vertrokken Xavi, zijn huidige coach.

Sinds het vertrek van Iniesta was het rugnummer acht zeker geen garantie voor succes bij Barça, want de voorbije jaren konden zowel Arthur Melo als Miralem Pjanic de verwachtingen niet inlossen. Sinds het vertrek van de Bosniër, die in de zomer verhuurd werd aan Besiktas, was het nummer de voorbije maanden vacant.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

Goede keuze van Alves?

Meest recent

'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

18
18
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

32
32
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

75
75
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

364
364
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

18
18
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

15
15
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

158
158
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

187
187
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

149
149
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

358
358
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

242
242
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

140
140
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

626
626
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

147
147
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

50
50
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

169
169
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

177
177
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

601
601
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

139
139
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

229
229
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

199
199

Meer sportnieuws