Dani Alves eert Barça-iconen met nieuw rugnummer

door
Dani Alves eert Barça-iconen met nieuw rugnummer

FC Barcelona verbaasde eind vorige week door Dani Alves terug naar Camp Nou te halen. De rechtsachter, die van 2008 tot 2016 al voor de club speelde, keert vijf jaar na zijn vertrek en op zijn 38ste terug, om met al zijn ervaring de vele jonkies bij de Catalanen te helpen ondersteunen. Alves is wel pas vanaf januari speelgerechtigd, maar koos desondanks nu al zijn nieuwe rugnummer.


De Braziliaan kondigde op Instagram aan dat hij voortaan met het rugnummer acht gaat spelen bij Barça. Daarmee wil hij een hulde brengen aan clubiconen Andres Iniesta, die het nummer droeg van 2007 tot 2018, en Hristo Stoichkov, die in de jaren '90 met het nummer acht furore maakte. "Dit is mijn bescheiden eerbetoon aan jullie', schrijft hij. "Ik ben dankbaar dat ik zo'n nummer met zo'n historische lading mag dragen. Het was trouwens ook mijn allereerste nummer in Spanje, bij Sevilla."

VOORGESCHIEDENIS

Alves heeft een geschiedenis van speciale rugnummers in Camp Nou. In zijn eerste seizoen droeg hij het nummer 20, om daarna als rechtsachter voor het logische nummer twee te kiezen. Hij switchte vervolgens naar 22 als eerbetoon aan de net vertrokken Eric Abidal, om in zijn laatste seizoen de zes over te nemen van de eveneens pas vertrokken Xavi, zijn huidige coach.

Sinds het vertrek van Iniesta was het rugnummer acht zeker geen garantie voor succes bij Barça, want de voorbije jaren konden zowel Arthur Melo als Miralem Pjanic de verwachtingen niet inlossen. Sinds het vertrek van de Bosniër, die in de zomer verhuurd werd aan Besiktas, was het nummer de voorbije maanden vacant.


LEES OOK: 'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Goede keuze van Alves?

Meest recent

‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

9
9
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

14
14
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

97
97
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

79
79
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

106
106
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

42
42
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

492
492
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

135
135
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

228
228
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

274
274
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

239
239
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

173
173
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

95
95
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

67
67
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

105
105
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

454
454
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

234
234
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

347
347
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

171
171
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

242
242
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

286
286
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

695
695

Meer sportnieuws