Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

95 stemmen
Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

De Rode Duivels hebben een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022. De kwalificatie was al binnen na de zege tegen de Esten op zaterdag, waardoor in Wales enkel nog de eer op het spel stond. Met een experimenteel elftal konden de Belgen echter niet voor een einde in schoonheid zorgen. Ze moesten vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.


Roberto Martinez gunde in Wales Arthur Theate zijn grote debuut en bracht ook Charles De Ketelaere een eerste keer aan de aftrap, naast nog vier andere nieuwe namen. Zij zagen hoe nog voor het kwartier verstreken was er al een voorsprong op het bord stond. De Welshmen kregen een voorzet van De Ketelaere niet weg en De Bruyne strafte dat genadeloos af met een heerlijk schot. De Belgen zaten meteen in een zetel.

Tot plots de gelijkmaker uit de lucht kwam vallen rond het halfuur. Boyata en Theate maaiden naast de bal en Moore pakte dat geschenk dankbaar uit. Bijna kwamen de Belgen nog voor rust weer op voorsprong, maar Thorgan Hazard had pech dat zijn fenomenale volley op de buitenkant van de paal belandde.

REMISE
Het was meteen het laatste echte hoogtepunt voor de Belgen, want de tweede helft was een maat voor niets. Martinez probeerde rond het uur met de inbreng van Saelemaekers, Dendoncker en debutant Vanzeir nog wat peper in de partij te brengen, maar dat lukte niet echt. Het waren de Welshmen die nog het dichtst bij de zege kwamen, maar Casteels pakte uit met een knappe save op het schot van Williams. Beide teams namen dan maar vrede met een remise: België sluit zijn campagne zo ongeslagen af, terwijl Wales dankzij het punt de tweede plaats en een ticket voor de barrages pakt.

Scoreverloop:
0-1 (12') De Bruyne, 1-1 (32') Moore

LEES OOK: Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Was de uitslag terecht?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

11
11
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

64
64
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

33
33
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

52
52
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

287
287
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

121
121
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

455
455
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

235
235
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

357
357
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1262
1262
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

543
543
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

798
798
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

589
589
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

277
277
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

138
138
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

203
203
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws