Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

door
Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

De Rode Duivels hebben een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022. De kwalificatie was al binnen na de zege tegen de Esten op zaterdag, waardoor in Wales enkel nog de eer op het spel stond. Met een experimenteel elftal konden de Belgen echter niet voor een einde in schoonheid zorgen. Ze moesten vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.


Roberto Martinez gunde in Wales Arthur Theate zijn grote debuut en bracht ook Charles De Ketelaere een eerste keer aan de aftrap, naast nog vier andere nieuwe namen. Zij zagen hoe nog voor het kwartier verstreken was er al een voorsprong op het bord stond. De Welshmen kregen een voorzet van De Ketelaere niet weg en De Bruyne strafte dat genadeloos af met een heerlijk schot. De Belgen zaten meteen in een zetel.

Tot plots de gelijkmaker uit de lucht kwam vallen rond het halfuur. Boyata en Theate maaiden naast de bal en Moore pakte dat geschenk dankbaar uit. Bijna kwamen de Belgen nog voor rust weer op voorsprong, maar Thorgan Hazard had pech dat zijn fenomenale volley op de buitenkant van de paal belandde.

REMISE
Het was meteen het laatste echte hoogtepunt voor de Belgen, want de tweede helft was een maat voor niets. Martinez probeerde rond het uur met de inbreng van Saelemaekers, Dendoncker en debutant Vanzeir nog wat peper in de partij te brengen, maar dat lukte niet echt. Het waren de Welshmen die nog het dichtst bij de zege kwamen, maar Casteels pakte uit met een knappe save op het schot van Williams. Beide teams namen dan maar vrede met een remise: België sluit zijn campagne zo ongeslagen af, terwijl Wales dankzij het punt de tweede plaats en een ticket voor de barrages pakt.

Scoreverloop:
0-1 (12') De Bruyne, 1-1 (32') Moore

LEES OOK: Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Was de uitslag terecht?

Meest recent

Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

101
101
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

70
70
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

16
16
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

263
263
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

140
140
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

88
88
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

34
34
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

63
63
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

230
230
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

159
159
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

101
101
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

360
360
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

216
216
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

109
109
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

257
257
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

134
134
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

135
135
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

41
41
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

384
384
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

197
197

Meer sportnieuws