Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

95 stemmen
Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

De Rode Duivels hebben een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022. De kwalificatie was al binnen na de zege tegen de Esten op zaterdag, waardoor in Wales enkel nog de eer op het spel stond. Met een experimenteel elftal konden de Belgen echter niet voor een einde in schoonheid zorgen. Ze moesten vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.


Roberto Martinez gunde in Wales Arthur Theate zijn grote debuut en bracht ook Charles De Ketelaere een eerste keer aan de aftrap, naast nog vier andere nieuwe namen. Zij zagen hoe nog voor het kwartier verstreken was er al een voorsprong op het bord stond. De Welshmen kregen een voorzet van De Ketelaere niet weg en De Bruyne strafte dat genadeloos af met een heerlijk schot. De Belgen zaten meteen in een zetel.

Tot plots de gelijkmaker uit de lucht kwam vallen rond het halfuur. Boyata en Theate maaiden naast de bal en Moore pakte dat geschenk dankbaar uit. Bijna kwamen de Belgen nog voor rust weer op voorsprong, maar Thorgan Hazard had pech dat zijn fenomenale volley op de buitenkant van de paal belandde.

REMISE
Het was meteen het laatste echte hoogtepunt voor de Belgen, want de tweede helft was een maat voor niets. Martinez probeerde rond het uur met de inbreng van Saelemaekers, Dendoncker en debutant Vanzeir nog wat peper in de partij te brengen, maar dat lukte niet echt. Het waren de Welshmen die nog het dichtst bij de zege kwamen, maar Casteels pakte uit met een knappe save op het schot van Williams. Beide teams namen dan maar vrede met een remise: België sluit zijn campagne zo ongeslagen af, terwijl Wales dankzij het punt de tweede plaats en een ticket voor de barrages pakt.

Scoreverloop:
0-1 (12') De Bruyne, 1-1 (32') Moore

LEES OOK: Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

Was de uitslag terecht?

Meest recent

Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

0
0
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

31
31
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

39
39
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

108
108
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

326
326
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

94
94
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

160
160
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

330
330
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

74
74
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

518
518
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

46
46
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

211
211
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

47
47
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

227
227
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

392
392
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

883
883
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

505
505
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

162
162
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

482
482
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

268
268
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

749
749
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

193
193
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

694
694
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

136
136

Meer sportnieuws