Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

door
Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

De Rode Duivels hebben een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022. De kwalificatie was al binnen na de zege tegen de Esten op zaterdag, waardoor in Wales enkel nog de eer op het spel stond. Met een experimenteel elftal konden de Belgen echter niet voor een einde in schoonheid zorgen. Ze moesten vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.


Roberto Martinez gunde in Wales Arthur Theate zijn grote debuut en bracht ook Charles De Ketelaere een eerste keer aan de aftrap, naast nog vier andere nieuwe namen. Zij zagen hoe nog voor het kwartier verstreken was er al een voorsprong op het bord stond. De Welshmen kregen een voorzet van De Ketelaere niet weg en De Bruyne strafte dat genadeloos af met een heerlijk schot. De Belgen zaten meteen in een zetel.

Tot plots de gelijkmaker uit de lucht kwam vallen rond het halfuur. Boyata en Theate maaiden naast de bal en Moore pakte dat geschenk dankbaar uit. Bijna kwamen de Belgen nog voor rust weer op voorsprong, maar Thorgan Hazard had pech dat zijn fenomenale volley op de buitenkant van de paal belandde.

REMISE
Het was meteen het laatste echte hoogtepunt voor de Belgen, want de tweede helft was een maat voor niets. Martinez probeerde rond het uur met de inbreng van Saelemaekers, Dendoncker en debutant Vanzeir nog wat peper in de partij te brengen, maar dat lukte niet echt. Het waren de Welshmen die nog het dichtst bij de zege kwamen, maar Casteels pakte uit met een knappe save op het schot van Williams. Beide teams namen dan maar vrede met een remise: België sluit zijn campagne zo ongeslagen af, terwijl Wales dankzij het punt de tweede plaats en een ticket voor de barrages pakt.

Scoreverloop:
0-1 (12') De Bruyne, 1-1 (32') Moore

LEES OOK: 'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Was de uitslag terecht?

Meest recent

Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

0
0
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

17
17
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

112
112
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

115
115
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

162
162
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

61
61
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

19
19
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

30
30
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

23
23
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

39
39
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

65
65
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

27
27
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

64
64
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

61
61
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

100
100
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

155
155
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

54
54
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

218
218
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

35
35
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

80
80
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

205
205
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

177
177
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

141
141
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

51
51

Meer sportnieuws