Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

95
Experimentele Duivels nemen genoegen met puntje in Wales

De Rode Duivels hebben een punt gezet achter hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022. De kwalificatie was al binnen na de zege tegen de Esten op zaterdag, waardoor in Wales enkel nog de eer op het spel stond. Met een experimenteel elftal konden de Belgen echter niet voor een einde in schoonheid zorgen. Ze moesten vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.


Roberto Martinez gunde in Wales Arthur Theate zijn grote debuut en bracht ook Charles De Ketelaere een eerste keer aan de aftrap, naast nog vier andere nieuwe namen. Zij zagen hoe nog voor het kwartier verstreken was er al een voorsprong op het bord stond. De Welshmen kregen een voorzet van De Ketelaere niet weg en De Bruyne strafte dat genadeloos af met een heerlijk schot. De Belgen zaten meteen in een zetel.

Tot plots de gelijkmaker uit de lucht kwam vallen rond het halfuur. Boyata en Theate maaiden naast de bal en Moore pakte dat geschenk dankbaar uit. Bijna kwamen de Belgen nog voor rust weer op voorsprong, maar Thorgan Hazard had pech dat zijn fenomenale volley op de buitenkant van de paal belandde.

REMISE
Het was meteen het laatste echte hoogtepunt voor de Belgen, want de tweede helft was een maat voor niets. Martinez probeerde rond het uur met de inbreng van Saelemaekers, Dendoncker en debutant Vanzeir nog wat peper in de partij te brengen, maar dat lukte niet echt. Het waren de Welshmen die nog het dichtst bij de zege kwamen, maar Casteels pakte uit met een knappe save op het schot van Williams. Beide teams namen dan maar vrede met een remise: België sluit zijn campagne zo ongeslagen af, terwijl Wales dankzij het punt de tweede plaats en een ticket voor de barrages pakt.

Scoreverloop:
0-1 (12') De Bruyne, 1-1 (32') Moore

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Was de uitslag terecht?

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

2
2
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

15
15
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

66
66
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

121
121
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

59
59
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

32
32
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

224
224
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

298
298
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

90
90
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

94
94
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

179
179
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

74
74
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

261
261
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

344
344
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

50
50
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

467
467
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

368
368
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

118
118
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

199
199
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

118
118

Meer sportnieuws