Deze 3 kleppers treft België mogelijk in WK-poule

door
Deze 3 kleppers treft België mogelijk in WK-poule

De Rode Duivels deden in hun kwalificatiepoule weer wat ze moesten doen, en dus kunnen Roberto Martinez en zijn troepen rustig achteroverleunen tot het WK in Qatar binnen een jaar van start gaat. In de tussentijd is het wel nog reikhalzend uitkijken naar begin april, wanneer de loting voor de poulefase plaatsvindt.


Daarbij gaan de Belgen als nummer één op de FIFA-ranking opnieuw als reekshoofd in pot één de trommel in, en ontlopen ze dus met zekerheid een aantal sterke tegenstanders. Verzekerd van een gemakkelijke loting zijn de Rode Duivels, waar de Gouden Generatie volgens velen de laatste kans op eremetaal tegemoet gaat, daarom echter niet.

Zo merkt Het Laatste Nieuws op dat er alvast ook in pot twee een aantal serieuze kleppers terecht dreigen te komen. Een van hen is sowieso al Duitsland, dat door de mindere prestaties van de afgelopen jaren zakte tot de twaalfde plek op de FIFA-ranking. Een plaats hoger vinden we dan weer Nederland terug, eveneens een potentiële groepsgenoot.

GELUK MET DE LOTING
Hetzelfde geldt voor nummer acht in de stand Portugal, al geldt hier net als bij Nederland wel dat zij zich eerst nog moeten zien te plaatsen voor het toernooi. Hoe dan ook mag een topland uit pot twee geen excuus vormen voor ons nationaal elftal, zelfs niet mocht het in een zogenaamde 'Groep des Doods' terechtkomen. Al hadden Martinez en co de voorbije jaren wel vaak geluk met de loting.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Wie van deze toplanden zou u graag al ontmoeten in de groepsfase?

Meest recent

Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

15
15
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

49
49
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

101
101
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

63
63
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

57
57
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

67
67
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

154
154
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

94
94
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

86
86
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

118
118
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

51
51
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

291
291
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

312
312
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

150
150
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

86
86
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

321
321
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

101
101
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

361
361
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

198
198
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

217
217
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

67
67
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

120
120
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

456
456

Meer sportnieuws