Nainggolan haalt gram met opmerkelijke statistiek

door
Nainggolan haalt gram met opmerkelijke statistiek

Sinds hij afgelopen zomer terugkeerde naar België, liet Radja Nainggolan al meermaals van zich spreken. De 33-jarige middenvelder van Antwerp is dan ook niet op zijn mondje gevallen, en laat in interviews graag de nodige sappige quotes optekenen.


Zo liet Nainggolan, de voorbije 17 jaar in Italië aan de slag, reeds verschillende keren zijn licht schijnen op de Belgische competitie. Daarbij hamert de 30-voudig ex-Rode Duivel vaak op dezelfde punten: de Jupiler Pro League is tactisch minder onderlegd dan de Serie A, maar vereist door het vele loopwerk een sterke conditie. "Het gaat continu op en af", aldus Nainggolan.

Een mening die nu blijkbaar gestaafd wordt door de statistieken. Uit een onderzoek van het bekende Zwitserse databureau CIES zou namelijk blijken haast nergens meer spurts aan hoge intensiteit worden afgelegd dan in ons land. Daar bedraagt de gemiddelde sprintafstand naar verluidt 1,65 kilometer per wedstrijd, met ... Antwerp (1,90 kilometer per match) als koploper.

BUNDESLIGA-FABEL
Geen wonder dus dat Nainggolan het fysieke aspect van onze competitie benadrukt. Het hoogste aantal spurts wordt overigens afgelegd in Zwitserland, met een gemiddelde van 1,70 kilometer per duel. Spanje (1,68) volgt op plaats twee, de JPL maakt het podium vol. Opmerkelijk: van alle G5-competities scoort de Bundesliga ondanks haar reputatie zowaar het slechtst.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht beslist over spits, fiasco Club’

Verwonderen deze cijfers u?

Meest recent

‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

3
3
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

25
25
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

94
94
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

66
66
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

188
188
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

105
105
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

75
75
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

47
47
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

439
439
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

169
169
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

66
66
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

112
112
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

112
112
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

132
132
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

155
155
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

83
83
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

97
97
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

70
70
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

171
171
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

165
165
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

197
197
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

350
350
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

186
186
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

118
118
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

388
388

Meer sportnieuws