Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

1048
Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

Vincent Kompany omschreef hem als een speler op een miljoen en de coach van Anderlecht overdreef niet. Roméo Lavia is goed op weg om door te breken bij de Engelse topclub Manchester City en ook Roberto Martinez heeft de 17-jarige verdediger/middenvelder al hoog op zijn lijstje genoteerd. De bondscoach van België ziet in Lavia een potentiële Rode Duivel en op termijn de ideale vervanger voor Axel Witsel.


LEFGOZER LAVIA
De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent die niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting. Op 16-jarige leeftijd besliste hij om er geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni vorig jaar ondertekende Lavia een profcontract bij Manchester City.

Ondanks zijn erg jonge leeftijd is Lavia iemand die héél goed weet wat hij wil. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar Manchester City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbaak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.


Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien. Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan de enige echte Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup enkele jaren terug, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren. Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit.

DE KOMEET LAVIA
De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal. Lavia zette vorig jaar zijn eerste stappen bij de U18, maar vorig seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award. Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat is op zich al een grootse prestatie van de Belg.


Maar Pep Guardiola heeft echter veel grotere plannen met Lavia. De Spanjaard nam hem dit jaar zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City. Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia in september reeds zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cupmatch tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af. Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans.

EEN UNIEKE SPELER
Op pas 17-jarige leeftijd zet Lavia aldus enorme stappen in zijn ontwikkeling als professioneel voetballer op het hoge niveau van Manchester City. Guardiola laat de jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeren voor Lavia. Hoewel hij zeer sterk presteert als centrale verdediger, liggen er voor Lavia ook grote mogelijkheden om door te breken als verdedigende middenvelder. Hij heeft alleszins de juiste en hoogwaardige kwaliteiten om op beide posities een rol van betekenis te kunnen spelen.


Lavia is vooreerst een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet- zoals Kompany in zijn beste jaren. De combinatie van deze kwaliteiten verklaren waarom Guardiola heden ten dage zo wild loopt van Lavia. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels, en daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.

BELGISCH DUO BIJ CITY
Lavia lijkt de laatste tijd echter te evolueren naar een vaste positie als nummer zes, want niet toevallig spiegelt hij zich aan twee grootheden in deze rol: Fernandinho (ploegmaat bij Manchester City) en Sergio Busquets (FC Barcelona). Dat ook zijn coach Guardiola een enorme ervaring heeft als verdedigende middenvelder, speelt uiteraard in Lavia’s voordeel. Guardiola was destijds de vaste nummer zes in het ‘Dream Team’ van wijlen Johan Cruijff bij FC Barcelona, waar hij op het veld het verlengstuk was van de Nederlandse legende.


Het zou dus zomaar eens kunnen dat er binnenkort eens een Belgisch duo opdraaft in het basiselftal van Manchester City. Kevin De Bruyne is vandaag de grote draaischijf bij The Citizens en als Lavia zich op deze veelbelovende manier blijft ontwikkelen, dan krijgt hij ongetwijfeld ook speelkansen in de Premier League of zelfs in de Champions League. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorige week al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.”

NIEUWE WITSEL
Maar ook bij de Rode Duivels zal het profiel van Lavia ongetwijfeld een welkome versterking betekenen. Ten eerste door zijn unieke kwaliteiten en zijn veelzijdigheid, maar vooral omdat hij op relatief korte termijn een valabele vervanger of back-up van Axel Witsel kan worden. Lavia is namelijk erg comfortabel aan de bal en bovendien is hij erg matuur. Die kwaliteiten zijn van cruciaal belang op zo’n belangrijke positie zoals de nummer zes – een rol die Witsel vandaag uitstekend invult bij de nationale ploeg.


Het is zelfs geen geheim meer dat Roberto Martinez de jongeling van Manchester City al nauwlettend in de gaten houdt. Omdat Lavia altijd aanspeelbaar is, goed indraait en over een splijtende pass beschikt, bezit hij over een unieke combinatie van kwaliteiten. Bovendien is ie nog altijd maar 17 jaar, waardoor het zelfs logisch is dat Lavia in het vizier van Martinez terecht gekomen is als potentiële Rode Duivel. Samen met Amadou Onana van Lille OSC is Lavia op termijn één van de kandidaten om de opvolger te worden van Witsel.

LEES OOK: Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Wordt Lavia een hoeksteen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

10
10
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

81
81
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

20
20
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

141
141
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

81
81
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

15
15
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

40
40
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

77
77
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

61
61
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

308
308
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

26
26
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

400
400
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

175
175
Van Bommel drukt stempel: grote naam bevestigt, megatalent op radar

Eind september blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. Dan ...

708
708
Striemende kritiek op Van Gucht: Coorevits verbijsterd

Ruben Van Gucht begon vrijdagavond aan zijn nieuwe avontuur bij VTM met Happy Hour, maar veel ...

193
193
Union strikt Club Brugge-product; ook OHL haalt oude bekende

Het zomerse transferspektakel nadert zijn climax, volgende week sluit de mercato onheroepelijk zijn ...

54
54
'PSG vindt totaalakkoord: monstertransfer Barcola'

Aanstaande dinsdag sluit de zomerse transfermarkt in meeste grote Europese voetballanden. Maar voor ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'El Ouahdi vertrekt, Anderlecht dokt miljoenen'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

308
308
'Bruno verrast: nieuwkomer Anderlecht al buitenspel'

Antoine Sibierski heeft zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht vooralsnog niet ...

837
837
'Club Brugge schiet wakker: last-minute toptransfers'

Nu de overstap van Joel Ordonez naar Crystal Palace in het water is gevallen, lijkt Club Brugge ...

623
623
Anderlecht houdt adem in: fans niet welkom in Europa?

Na de loting voor de League Phase van de Europa League overheerst toch vooral het enthousiasme bij ...

355
355
Super Sunday: basisdebutanten bij Club en Anderlecht?

Op speeldag vier van de Jupiler Pro League is het tijd om de term 'Super Sunday' nog eens vanonder ...

520
520
De Mil: "Dat wordt een goede test voor AA Gent"

AA Gent pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League en zit in de Conference League. Rik De Mil ...

218
218
'Pech voor Antwerp: Overmars vangt bot'

Geen grote naam voor Royal Antwerp FC. De Great Old hoopte nog een bekende naam naar de Bosuil te ...

237
237
Leko telt af: "Zal blij zijn als het gedaan is"

Club Brugge neemt het zondag op tegen AA Gent. De Bruggelingen zijn uiteraard de grote favoriet, al ...

256
256

Meer sportnieuws