Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

door
Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

Vincent Kompany omschreef hem als een speler op een miljoen en de coach van Anderlecht overdreef niet. Roméo Lavia is goed op weg om door te breken bij de Engelse topclub Manchester City en ook Roberto Martinez heeft de 17-jarige verdediger/middenvelder al hoog op zijn lijstje genoteerd. De bondscoach van België ziet in Lavia een potentiële Rode Duivel en op termijn de ideale vervanger voor Axel Witsel.


LEFGOZER LAVIA
De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent die niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting. Op 16-jarige leeftijd besliste hij om er geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni vorig jaar ondertekende Lavia een profcontract bij Manchester City.

Ondanks zijn erg jonge leeftijd is Lavia iemand die héél goed weet wat hij wil. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar Manchester City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbaak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.


Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien. Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan de enige echte Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup enkele jaren terug, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren. Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit.

DE KOMEET LAVIA
De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal. Lavia zette vorig jaar zijn eerste stappen bij de U18, maar vorig seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award. Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat is op zich al een grootse prestatie van de Belg.


Maar Pep Guardiola heeft echter veel grotere plannen met Lavia. De Spanjaard nam hem dit jaar zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City. Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia in september reeds zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cupmatch tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af. Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans.

EEN UNIEKE SPELER
Op pas 17-jarige leeftijd zet Lavia aldus enorme stappen in zijn ontwikkeling als professioneel voetballer op het hoge niveau van Manchester City. Guardiola laat de jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeren voor Lavia. Hoewel hij zeer sterk presteert als centrale verdediger, liggen er voor Lavia ook grote mogelijkheden om door te breken als verdedigende middenvelder. Hij heeft alleszins de juiste en hoogwaardige kwaliteiten om op beide posities een rol van betekenis te kunnen spelen.


Lavia is vooreerst een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet- zoals Kompany in zijn beste jaren. De combinatie van deze kwaliteiten verklaren waarom Guardiola heden ten dage zo wild loopt van Lavia. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels, en daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.

BELGISCH DUO BIJ CITY
Lavia lijkt de laatste tijd echter te evolueren naar een vaste positie als nummer zes, want niet toevallig spiegelt hij zich aan twee grootheden in deze rol: Fernandinho (ploegmaat bij Manchester City) en Sergio Busquets (FC Barcelona). Dat ook zijn coach Guardiola een enorme ervaring heeft als verdedigende middenvelder, speelt uiteraard in Lavia’s voordeel. Guardiola was destijds de vaste nummer zes in het ‘Dream Team’ van wijlen Johan Cruijff bij FC Barcelona, waar hij op het veld het verlengstuk was van de Nederlandse legende.


Het zou dus zomaar eens kunnen dat er binnenkort eens een Belgisch duo opdraaft in het basiselftal van Manchester City. Kevin De Bruyne is vandaag de grote draaischijf bij The Citizens en als Lavia zich op deze veelbelovende manier blijft ontwikkelen, dan krijgt hij ongetwijfeld ook speelkansen in de Premier League of zelfs in de Champions League. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorige week al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.”

NIEUWE WITSEL
Maar ook bij de Rode Duivels zal het profiel van Lavia ongetwijfeld een welkome versterking betekenen. Ten eerste door zijn unieke kwaliteiten en zijn veelzijdigheid, maar vooral omdat hij op relatief korte termijn een valabele vervanger of back-up van Axel Witsel kan worden. Lavia is namelijk erg comfortabel aan de bal en bovendien is hij erg matuur. Die kwaliteiten zijn van cruciaal belang op zo’n belangrijke positie zoals de nummer zes – een rol die Witsel vandaag uitstekend invult bij de nationale ploeg.


Het is zelfs geen geheim meer dat Roberto Martinez de jongeling van Manchester City al nauwlettend in de gaten houdt. Omdat Lavia altijd aanspeelbaar is, goed indraait en over een splijtende pass beschikt, bezit hij over een unieke combinatie van kwaliteiten. Bovendien is ie nog altijd maar 17 jaar, waardoor het zelfs logisch is dat Lavia in het vizier van Martinez terecht gekomen is als potentiële Rode Duivel. Samen met Amadou Onana van Lille OSC is Lavia op termijn één van de kandidaten om de opvolger te worden van Witsel.

LEES OOK: Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Wordt Lavia een hoeksteen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

77
77
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

27
27
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

54
54
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

118
118
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

38
38
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

144
144
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

272
272
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

236
236
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

133
133
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

76
76
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

637
637
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

179
179
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

268
268
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

136
136
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

469
469
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

501
501
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

399
399
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

239
239
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

404
404

Meer sportnieuws