Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

door
Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

Vincent Kompany omschreef hem als een speler op een miljoen en de coach van Anderlecht overdreef niet. Roméo Lavia is goed op weg om door te breken bij de Engelse topclub Manchester City en ook Roberto Martinez heeft de 17-jarige verdediger/middenvelder al hoog op zijn lijstje genoteerd. De bondscoach van België ziet in Lavia een potentiële Rode Duivel en op termijn de ideale vervanger voor Axel Witsel.


LEFGOZER LAVIA
De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent die niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting. Op 16-jarige leeftijd besliste hij om er geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni vorig jaar ondertekende Lavia een profcontract bij Manchester City.

Ondanks zijn erg jonge leeftijd is Lavia iemand die héél goed weet wat hij wil. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar Manchester City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbaak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.


Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien. Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan de enige echte Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup enkele jaren terug, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren. Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit.

DE KOMEET LAVIA
De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal. Lavia zette vorig jaar zijn eerste stappen bij de U18, maar vorig seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award. Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat is op zich al een grootse prestatie van de Belg.


Maar Pep Guardiola heeft echter veel grotere plannen met Lavia. De Spanjaard nam hem dit jaar zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City. Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia in september reeds zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cupmatch tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af. Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans.

EEN UNIEKE SPELER
Op pas 17-jarige leeftijd zet Lavia aldus enorme stappen in zijn ontwikkeling als professioneel voetballer op het hoge niveau van Manchester City. Guardiola laat de jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeren voor Lavia. Hoewel hij zeer sterk presteert als centrale verdediger, liggen er voor Lavia ook grote mogelijkheden om door te breken als verdedigende middenvelder. Hij heeft alleszins de juiste en hoogwaardige kwaliteiten om op beide posities een rol van betekenis te kunnen spelen.


Lavia is vooreerst een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet- zoals Kompany in zijn beste jaren. De combinatie van deze kwaliteiten verklaren waarom Guardiola heden ten dage zo wild loopt van Lavia. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels, en daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.

BELGISCH DUO BIJ CITY
Lavia lijkt de laatste tijd echter te evolueren naar een vaste positie als nummer zes, want niet toevallig spiegelt hij zich aan twee grootheden in deze rol: Fernandinho (ploegmaat bij Manchester City) en Sergio Busquets (FC Barcelona). Dat ook zijn coach Guardiola een enorme ervaring heeft als verdedigende middenvelder, speelt uiteraard in Lavia’s voordeel. Guardiola was destijds de vaste nummer zes in het ‘Dream Team’ van wijlen Johan Cruijff bij FC Barcelona, waar hij op het veld het verlengstuk was van de Nederlandse legende.


Het zou dus zomaar eens kunnen dat er binnenkort eens een Belgisch duo opdraaft in het basiselftal van Manchester City. Kevin De Bruyne is vandaag de grote draaischijf bij The Citizens en als Lavia zich op deze veelbelovende manier blijft ontwikkelen, dan krijgt hij ongetwijfeld ook speelkansen in de Premier League of zelfs in de Champions League. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorige week al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.”

NIEUWE WITSEL
Maar ook bij de Rode Duivels zal het profiel van Lavia ongetwijfeld een welkome versterking betekenen. Ten eerste door zijn unieke kwaliteiten en zijn veelzijdigheid, maar vooral omdat hij op relatief korte termijn een valabele vervanger of back-up van Axel Witsel kan worden. Lavia is namelijk erg comfortabel aan de bal en bovendien is hij erg matuur. Die kwaliteiten zijn van cruciaal belang op zo’n belangrijke positie zoals de nummer zes – een rol die Witsel vandaag uitstekend invult bij de nationale ploeg.


Het is zelfs geen geheim meer dat Roberto Martinez de jongeling van Manchester City al nauwlettend in de gaten houdt. Omdat Lavia altijd aanspeelbaar is, goed indraait en over een splijtende pass beschikt, bezit hij over een unieke combinatie van kwaliteiten. Bovendien is ie nog altijd maar 17 jaar, waardoor het zelfs logisch is dat Lavia in het vizier van Martinez terecht gekomen is als potentiële Rode Duivel. Samen met Amadou Onana van Lille OSC is Lavia op termijn één van de kandidaten om de opvolger te worden van Witsel.

LEES OOK: Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Wordt Lavia een hoeksteen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

180
180
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

244
244
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

74
74
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

173
173
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

513
513
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

740
740
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

189
189
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

236
236
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

662
662
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

374
374
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

320
320
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

185
185
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

204
204
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

327
327

Meer sportnieuws