Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

1048
Martinez vindt 'unieke' nieuwe Rode Duivel

Vincent Kompany omschreef hem als een speler op een miljoen en de coach van Anderlecht overdreef niet. Roméo Lavia is goed op weg om door te breken bij de Engelse topclub Manchester City en ook Roberto Martinez heeft de 17-jarige verdediger/middenvelder al hoog op zijn lijstje genoteerd. De bondscoach van België ziet in Lavia een potentiële Rode Duivel en op termijn de ideale vervanger voor Axel Witsel.


LEFGOZER LAVIA
De jeugdopleiding van Anderlecht bracht veel grote talenten voort, maar niet elke youngster bleef de paars-witte kleuren trouw in zijn postformatie. Roméo Lavia is bijvoorbeeld zo’n toptalent die niet zinnens was om door te breken in het eerste elftal van Sporting. Op 16-jarige leeftijd besliste hij om er geen nieuw contract te tekenen, tot grote ontgoocheling van Anderlecht uiteraard. Iedereen raadde hem nochtans aan om nog even in het Lotto Park te blijven, maar in juni vorig jaar ondertekende Lavia een profcontract bij Manchester City.

Ondanks zijn erg jonge leeftijd is Lavia iemand die héél goed weet wat hij wil. Tegen alle adviezen in waagde hij de grote sprong van Anderlecht naar Manchester City. De Belgische recordkampioen had nochtans grote plannen met hem, en een doorbaak in het eerste elftal was een kwestie van tijd. Lavia moest één van de hoekstenen worden van het ambitieuze plan ‘RSCA 20-25’, voorgedragen door Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute. Ondanks meerdere voorstellen ging Lavia echter niet overstag om langdurig bij Anderlecht te blijven.


Lavia maakte grote sier in de jeugdreeksen van Anderlecht, waar hij in elke jeugdploeg tot de beste spelers behoorde. Zijn grote talent en indrukwekkende kwaliteiten etaleerde hij ook in verschillende jeugdtoernooien. Zoals op de vermaarde KDB Cup in Drongen, genoemd en opgedragen aan de enige echte Kevin De Bruyne. Pep Guardiola bezocht de KDB Cup enkele jaren terug, en in de aanwezigheid van de Spanjaard schitterde Lavia zoals nooit tevoren. Guardiola werd instant verliefd op Lavia, en in juni 2020 werd zijn transfer een feit.

DE KOMEET LAVIA
De stap van de jeugdreeksen van Anderlecht naar Manchester City valt uiteraard niet te onderschatten. Slechts weinig jonge spelers slagen erin om bij The Citizens effectief door te stromen naar het eerste elftal. Lavia zette vorig jaar zijn eerste stappen bij de U18, maar vorig seizoen werd hij al doorgeschoven naar de U23 van City. Daar was hij meermaals de aanvoerder en na zijn eerste seizoen won hij zelfs de Player of the Season Award. Lavia verteerde elke interne promotie zonder enige moeite en dat is op zich al een grootse prestatie van de Belg.


Maar Pep Guardiola heeft echter veel grotere plannen met Lavia. De Spanjaard nam hem dit jaar zelfs al op in de spelerslijst voor de Champions League campagne én Lavia kreeg bovendien een statuut als volwaardig lid van de A-kern van Manchester City. Om zijn progressie en ontwikkeling op natuurlijke wijze te laten evolueren, kreeg Lavia in september reeds zijn eerste speelminuten in de eerste ploeg van City. Lavia startte in de basis van de League Cupmatch tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en toen leverde hij een sterke prestatie af. Het neigde zelfs naar de perfectie, volgens de Britse pers althans.

EEN UNIEKE SPELER
Op pas 17-jarige leeftijd zet Lavia aldus enorme stappen in zijn ontwikkeling als professioneel voetballer op het hoge niveau van Manchester City. Guardiola laat de jeugdproduct van Anderlecht in alle rust rijpen in de schaduw van Fernandinho en Rodri, die tevens als natuurlijk voorbeeld fungeren voor Lavia. Hoewel hij zeer sterk presteert als centrale verdediger, liggen er voor Lavia ook grote mogelijkheden om door te breken als verdedigende middenvelder. Hij heeft alleszins de juiste en hoogwaardige kwaliteiten om op beide posities een rol van betekenis te kunnen spelen.


Lavia is vooreerst een erg secure speler, die over énorm veel voetballend vermogen beschikt. Over initiatief ook, want hij rukt graag op met de bal aan de voet- zoals Kompany in zijn beste jaren. De combinatie van deze kwaliteiten verklaren waarom Guardiola heden ten dage zo wild loopt van Lavia. Daarnaast is Lavia ook tweevoetig en heeft hij een sterke mentaliteit en een groot charisma. Hij is tevens een geboren leider, hij was namelijk aanvoerder in de jeugd bij Anderlecht net als in de jeugdreeksen van de Rode Duivels, en daarom dwingt hij altijd veel respect af in de kleedkamer.

BELGISCH DUO BIJ CITY
Lavia lijkt de laatste tijd echter te evolueren naar een vaste positie als nummer zes, want niet toevallig spiegelt hij zich aan twee grootheden in deze rol: Fernandinho (ploegmaat bij Manchester City) en Sergio Busquets (FC Barcelona). Dat ook zijn coach Guardiola een enorme ervaring heeft als verdedigende middenvelder, speelt uiteraard in Lavia’s voordeel. Guardiola was destijds de vaste nummer zes in het ‘Dream Team’ van wijlen Johan Cruijff bij FC Barcelona, waar hij op het veld het verlengstuk was van de Nederlandse legende.


Het zou dus zomaar eens kunnen dat er binnenkort eens een Belgisch duo opdraaft in het basiselftal van Manchester City. Kevin De Bruyne is vandaag de grote draaischijf bij The Citizens en als Lavia zich op deze veelbelovende manier blijft ontwikkelen, dan krijgt hij ongetwijfeld ook speelkansen in de Premier League of zelfs in de Champions League. “Dat is een heel goede speler”, sprak De Bruyne zich vorige week al lovend uit over Lavia in de podcast MidMid. “Hij traint al sinds eind vorig jaar mee bij ons. Als hij op deze manier blijft verder doen, dan wordt dat echt een topper.”

NIEUWE WITSEL
Maar ook bij de Rode Duivels zal het profiel van Lavia ongetwijfeld een welkome versterking betekenen. Ten eerste door zijn unieke kwaliteiten en zijn veelzijdigheid, maar vooral omdat hij op relatief korte termijn een valabele vervanger of back-up van Axel Witsel kan worden. Lavia is namelijk erg comfortabel aan de bal en bovendien is hij erg matuur. Die kwaliteiten zijn van cruciaal belang op zo’n belangrijke positie zoals de nummer zes – een rol die Witsel vandaag uitstekend invult bij de nationale ploeg.


Het is zelfs geen geheim meer dat Roberto Martinez de jongeling van Manchester City al nauwlettend in de gaten houdt. Omdat Lavia altijd aanspeelbaar is, goed indraait en over een splijtende pass beschikt, bezit hij over een unieke combinatie van kwaliteiten. Bovendien is ie nog altijd maar 17 jaar, waardoor het zelfs logisch is dat Lavia in het vizier van Martinez terecht gekomen is als potentiële Rode Duivel. Samen met Amadou Onana van Lille OSC is Lavia op termijn één van de kandidaten om de opvolger te worden van Witsel.

LEES OOK: Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Wordt Lavia een hoeksteen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

11
11
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

9
9
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

25
25
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

32
32
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

30
30
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

19
19
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

132
132
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

120
120
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

84
84
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

150
150
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

70
70
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

30
30
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

78
78
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

426
426
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

101
101
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

87
87
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

165
165
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

85
85
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

64
64
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

169
169
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

166
166

Meer sportnieuws