West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

door
West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

Een tweetal weken geleden slaagde KRC Genk in een knap resultaat tegen het Engelse West Ham United. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op 2-2, maar werd ook ontsierd door het wangedrag van enkele Engelse supporters. De UEFA is dan ook niet te spreken over het voorval, en kende de Hammers een zware straf toe. 


In de Cegeka Arena ontsierden de supporters van West Ham United de partij door objecten richting het veld te gooien. Dat gedrag valt de UEFA bijzonder zwaar, waardoor de federatie besliste om een statement te maken richting de Engelse subtopper. Zo moet West Ham het eerstvolgende Europese thuisduel zonder supporters afwerken, én moet het een zware boete betalen. 

Het gemis van de supporters tegen Rapid Wenen wordt ongetwijfeld een flinke aderlating voor West Ham. De club staat er echter om bekend een heel sterke thuisreputatie te hebben vanwege de vurige fans. Of de club ook de mogelijkheid heeft om in beroep te gaan tegen de beslissing van de UEFA is verder niet bekend. 

Stevig aan de leiding in Europa League

In de Europa League-poule van KRC Genk lijkt West Ham nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het tornooi. Na vier wedstrijden hebben de Engelsen vier punten meer dan eerste achtervolger Dinamo Zagreb, én heeft het zelfs zes en zeven punten meer dan KRC Genk en Rapid Wenen. In de Premier League vergaat het de ploeg David Moyes ook uitstekend. Daar staat de Londense club voorlopig op een bijzonder knappe derde plaats. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

Zal West Ham zich dit seizoen plaatsen voor CL-voetbal?

Meest recent

DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

53
53
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

17
17
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

95
95
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

20
20
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

19
19
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

28
28
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

142
142
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

78
78
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

114
114
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

60
60
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

202
202
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

208
208
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

161
161
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

196
196
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

230
230
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

281
281
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

122
122
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

80
80
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

264
264
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

303
303

Meer sportnieuws