West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

96 stemmen
West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

Een tweetal weken geleden slaagde KRC Genk in een knap resultaat tegen het Engelse West Ham United. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op 2-2, maar werd ook ontsierd door het wangedrag van enkele Engelse supporters. De UEFA is dan ook niet te spreken over het voorval, en kende de Hammers een zware straf toe. 


In de Cegeka Arena ontsierden de supporters van West Ham United de partij door objecten richting het veld te gooien. Dat gedrag valt de UEFA bijzonder zwaar, waardoor de federatie besliste om een statement te maken richting de Engelse subtopper. Zo moet West Ham het eerstvolgende Europese thuisduel zonder supporters afwerken, én moet het een zware boete betalen. 

Het gemis van de supporters tegen Rapid Wenen wordt ongetwijfeld een flinke aderlating voor West Ham. De club staat er echter om bekend een heel sterke thuisreputatie te hebben vanwege de vurige fans. Of de club ook de mogelijkheid heeft om in beroep te gaan tegen de beslissing van de UEFA is verder niet bekend. 

Stevig aan de leiding in Europa League

In de Europa League-poule van KRC Genk lijkt West Ham nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het tornooi. Na vier wedstrijden hebben de Engelsen vier punten meer dan eerste achtervolger Dinamo Zagreb, én heeft het zelfs zes en zeven punten meer dan KRC Genk en Rapid Wenen. In de Premier League vergaat het de ploeg David Moyes ook uitstekend. Daar staat de Londense club voorlopig op een bijzonder knappe derde plaats. 

Zal West Ham zich dit seizoen plaatsen voor CL-voetbal?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

151
151
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

99
99
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

165
165
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

221
221
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

221
221
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

347
347
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

83
83
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

649
649
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

709
709
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

376
376
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

467
467
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

74
74
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

224
224
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

568
568
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

741
741
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

238
238
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

180
180
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

449
449
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

120
120
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

201
201
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

646
646

Meer sportnieuws