West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

door
West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

Een tweetal weken geleden slaagde KRC Genk in een knap resultaat tegen het Engelse West Ham United. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op 2-2, maar werd ook ontsierd door het wangedrag van enkele Engelse supporters. De UEFA is dan ook niet te spreken over het voorval, en kende de Hammers een zware straf toe. 


In de Cegeka Arena ontsierden de supporters van West Ham United de partij door objecten richting het veld te gooien. Dat gedrag valt de UEFA bijzonder zwaar, waardoor de federatie besliste om een statement te maken richting de Engelse subtopper. Zo moet West Ham het eerstvolgende Europese thuisduel zonder supporters afwerken, én moet het een zware boete betalen. 

Het gemis van de supporters tegen Rapid Wenen wordt ongetwijfeld een flinke aderlating voor West Ham. De club staat er echter om bekend een heel sterke thuisreputatie te hebben vanwege de vurige fans. Of de club ook de mogelijkheid heeft om in beroep te gaan tegen de beslissing van de UEFA is verder niet bekend. 

Stevig aan de leiding in Europa League

In de Europa League-poule van KRC Genk lijkt West Ham nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het tornooi. Na vier wedstrijden hebben de Engelsen vier punten meer dan eerste achtervolger Dinamo Zagreb, én heeft het zelfs zes en zeven punten meer dan KRC Genk en Rapid Wenen. In de Premier League vergaat het de ploeg David Moyes ook uitstekend. Daar staat de Londense club voorlopig op een bijzonder knappe derde plaats. 

LEES OOK: 'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Zal West Ham zich dit seizoen plaatsen voor CL-voetbal?

Meest recent

'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

16
16
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

133
133
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

89
89
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

165
165
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

610
610
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

119
119
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

222
222
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

550
550
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

29
29
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

27
27
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

538
538
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

69
69
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

82
82
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

217
217
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

83
83
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

142
142
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

830
830
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

224
224
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

105
105
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

355
355
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

322
322
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

297
297
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

284
284
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

775
775

Meer sportnieuws