West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

door
West Ham kent straf voor wangedrag fans in wedstrijd tegen Genk

Een tweetal weken geleden slaagde KRC Genk in een knap resultaat tegen het Engelse West Ham United. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op 2-2, maar werd ook ontsierd door het wangedrag van enkele Engelse supporters. De UEFA is dan ook niet te spreken over het voorval, en kende de Hammers een zware straf toe. 


In de Cegeka Arena ontsierden de supporters van West Ham United de partij door objecten richting het veld te gooien. Dat gedrag valt de UEFA bijzonder zwaar, waardoor de federatie besliste om een statement te maken richting de Engelse subtopper. Zo moet West Ham het eerstvolgende Europese thuisduel zonder supporters afwerken, én moet het een zware boete betalen. 

Het gemis van de supporters tegen Rapid Wenen wordt ongetwijfeld een flinke aderlating voor West Ham. De club staat er echter om bekend een heel sterke thuisreputatie te hebben vanwege de vurige fans. Of de club ook de mogelijkheid heeft om in beroep te gaan tegen de beslissing van de UEFA is verder niet bekend. 

Stevig aan de leiding in Europa League

In de Europa League-poule van KRC Genk lijkt West Ham nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het tornooi. Na vier wedstrijden hebben de Engelsen vier punten meer dan eerste achtervolger Dinamo Zagreb, én heeft het zelfs zes en zeven punten meer dan KRC Genk en Rapid Wenen. In de Premier League vergaat het de ploeg David Moyes ook uitstekend. Daar staat de Londense club voorlopig op een bijzonder knappe derde plaats. 

LEES OOK: 'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Zal West Ham zich dit seizoen plaatsen voor CL-voetbal?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

10
10
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

37
37
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

143
143
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

129
129
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

144
144
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

489
489
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

218
218
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

448
448
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

507
507
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

414
414
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

418
418
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

368
368
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

119
119
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

128
128
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

71
71
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

383
383
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

216
216
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

501
501
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

549
549
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

412
412
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

278
278

Meer sportnieuws