Club Brugge-speler oogst lof bij bondscoach Martinez

door
Club Brugge-speler oogst lof bij bondscoach Martinez

De Rode Duivels maken zich op voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales. In Cardiff staat er voor de reeds geplaatste Belgen amper iets op het spel, al is de kans wel groot dat heel wat nieuwe gezichten hun kans zullen krijgen tegen de Welshman. Voor Simon Mignolet zitten er echter geen speelminuten in. 


De doelman van Club Brugge blesseerde zich in de aanloop naar de partij tegen Wales, net als zijn collega Thibaut Courtois. Om die reden zal Koen Casteels met zekerheid starten tegen Wales. Bondscoach Roberto Martinez gaf in de persconferentie daags voor de wedstrijd wél aan dat hij enorm geniet van de aanwezigheid van Simon Mignolet bij de Rode Duivels. "De ervaring van Mignolet konden we gebruiken in de voorbereiding voor de wedstrijd tegen Estland. Hij is een ultieme professional. In maart zal hij wellicht speelminuten krijgen, want je moet zulke jongens steeds klaarhouden", aldus Martinez. 

In maart spelen de Rode Duivels enkele wedstrijden die dienen om wat 'jonge' jongens speelkansen te geven. De bondscoach gaf in de persconferentie dan ook aan dat die oefencampagne belangrijk wordt voor de toekomst van de Rode Duivels. Zo wil hij speelgelegenheid geven aan spelers die minder dan 50 caps op de teller hebben. 

Kaminski als vervanger

Door het uitvallen van Courtois en Mignolet was bondscoach Martinez genoodzaakt om een extra doelman op te roepen voor het duel tegen Wales. Met Thomas Kaminski als vervanger werd er gekozen voor ervaring en zekerheid. Kaminski speelt sinds vorig seizoen voor het Engelse Blackburn, waarmee hij in de Championship (tweede klasse) speelt. Daar werd hij vorig seizoen nog uitgeroepen tot 'Blackburn-speler van het Jaar', en is hij ondertussen één van de sterkhouders van de traditieclub. 

LEES OOK: Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Wie zal de wedstrijd morgen winnen?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

4
4
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

38
38
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

26
26
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

8
8
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

96
96
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

138
138
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

308
308
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

16
16
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

583
583
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

35
35
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

68
68
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

156
156
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

176
176
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

94
94
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

320
320
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

74
74
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

192
192
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

278
278
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

680
680
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

983
983
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

308
308
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

357
357
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

66
66
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

767
767
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

163
163

Meer sportnieuws