Club Brugge-speler oogst lof bij bondscoach Martinez

door
Club Brugge-speler oogst lof bij bondscoach Martinez

De Rode Duivels maken zich op voor de laatste WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales. In Cardiff staat er voor de reeds geplaatste Belgen amper iets op het spel, al is de kans wel groot dat heel wat nieuwe gezichten hun kans zullen krijgen tegen de Welshman. Voor Simon Mignolet zitten er echter geen speelminuten in. 


De doelman van Club Brugge blesseerde zich in de aanloop naar de partij tegen Wales, net als zijn collega Thibaut Courtois. Om die reden zal Koen Casteels met zekerheid starten tegen Wales. Bondscoach Roberto Martinez gaf in de persconferentie daags voor de wedstrijd wél aan dat hij enorm geniet van de aanwezigheid van Simon Mignolet bij de Rode Duivels. "De ervaring van Mignolet konden we gebruiken in de voorbereiding voor de wedstrijd tegen Estland. Hij is een ultieme professional. In maart zal hij wellicht speelminuten krijgen, want je moet zulke jongens steeds klaarhouden", aldus Martinez. 

In maart spelen de Rode Duivels enkele wedstrijden die dienen om wat 'jonge' jongens speelkansen te geven. De bondscoach gaf in de persconferentie dan ook aan dat die oefencampagne belangrijk wordt voor de toekomst van de Rode Duivels. Zo wil hij speelgelegenheid geven aan spelers die minder dan 50 caps op de teller hebben. 

Kaminski als vervanger

Door het uitvallen van Courtois en Mignolet was bondscoach Martinez genoodzaakt om een extra doelman op te roepen voor het duel tegen Wales. Met Thomas Kaminski als vervanger werd er gekozen voor ervaring en zekerheid. Kaminski speelt sinds vorig seizoen voor het Engelse Blackburn, waarmee hij in de Championship (tweede klasse) speelt. Daar werd hij vorig seizoen nog uitgeroepen tot 'Blackburn-speler van het Jaar', en is hij ondertussen één van de sterkhouders van de traditieclub. 

LEES OOK: Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

Wie zal de wedstrijd morgen winnen?

Meest recent

België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

7
7
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

46
46
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

127
127
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

67
67
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

62
62
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

111
111
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

162
162
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

84
84
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

76
76
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

83
83
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

556
556
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

29
29
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

66
66
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

182
182
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

202
202
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

79
79
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

254
254
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

209
209
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

308
308
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

501
501
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

211
211
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

178
178
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

604
604

Meer sportnieuws