Kompany onthult dat hij RSCA-speler aanraadde aan Guardiola

door
Kompany onthult dat hij RSCA-speler aanraadde aan Guardiola

Vincent Kompany voetbalde een bijzonder indrukwekkende spelersloopbaan bij elkaar. 'Vince the Prince' beleefde de top van zijn carrière bij Manchester City, waar hij jaar na jaar één van dé sterkhouders was. Ondertussen probeert hij ook in zijn trainerscarrière even succesvol te worden. Al verloopt die doelstelling niet zonder de nodige tegenslagen. 


In Vibewithfive, een podcast van Rio Ferdinand, nam Vincent Kompany uitvoerig de tijd om te spreken over zijn spelers- en trainerscarrière. Eén van de meest opvallende zaken die de Anderlecht-trainer onthulde was echter een ander feitje. Zo vertelde hij dat hij als speler van Manchester City dusdanig onder de indruk maakte van Albert Sambi Lokonga, dat hij de scoutingcel én Pep Guardiola op de hoogte bracht van de kwaliteiten van de toenmalige Anderlecht-youngster. 

Uiteindelijk bracht de raad van Vincent Kompany weinig tot niets op. Sambi Lokonga blesseerde zich al snel na zijn debuut in de Paars-Witte hoofdmacht, en lag maanden in de lappenmand. Het zorgde er uiteindelijk voor dat de interesse van City in het Anderlecht-talent wegkwijnde. Lokonga speelde uiteindelijk vier seizoenen voor de Brusselaars. 

Wisselvalligheid troef bij Arsenal

Sambi Lokonga verkaste vorige zomer voor 17,5 miljoen euro richting Arsenal. Daar verloopt het bijzonder wisselvallig voor de jongeling. Na een sterke start verdween Lokonga naar de bank, en moest hij de mindere prestaties van de Gunners persoonlijk bekopen. Er zicht echter wel wat beterschap aan te komen voor de middenvelder. De voorbije twee wedstrijden kreeg hij opnieuw volop de kans van Mikel Arteta, én speelde hij twee volledige wedstrijden. In tien wedstrijden was de Rode Duivel wel nog niet goed voor een doelpunt of assist. 

Bekijk hieronder de volledige podcast: 

LEES OOK: 'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Zal Lokonga op termijn één van de betere middenvelders van de PL worden?

Meest recent

Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

6
6
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

140
140
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

28
28
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

43
43
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

122
122
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

168
168
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

61
61
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

56
56
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

190
190
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

456
456
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

123
123
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

97
97
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

428
428
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

154
154
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

241
241
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

364
364
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

252
252
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

320
320
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

149
149
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

341
341

Meer sportnieuws