Kompany onthult dat hij RSCA-speler aanraadde aan Guardiola

274 stemmen
Kompany onthult dat hij RSCA-speler aanraadde aan Guardiola

Vincent Kompany voetbalde een bijzonder indrukwekkende spelersloopbaan bij elkaar. 'Vince the Prince' beleefde de top van zijn carrière bij Manchester City, waar hij jaar na jaar één van dé sterkhouders was. Ondertussen probeert hij ook in zijn trainerscarrière even succesvol te worden. Al verloopt die doelstelling niet zonder de nodige tegenslagen. 


In Vibewithfive, een podcast van Rio Ferdinand, nam Vincent Kompany uitvoerig de tijd om te spreken over zijn spelers- en trainerscarrière. Eén van de meest opvallende zaken die de Anderlecht-trainer onthulde was echter een ander feitje. Zo vertelde hij dat hij als speler van Manchester City dusdanig onder de indruk maakte van Albert Sambi Lokonga, dat hij de scoutingcel én Pep Guardiola op de hoogte bracht van de kwaliteiten van de toenmalige Anderlecht-youngster. 

Uiteindelijk bracht de raad van Vincent Kompany weinig tot niets op. Sambi Lokonga blesseerde zich al snel na zijn debuut in de Paars-Witte hoofdmacht, en lag maanden in de lappenmand. Het zorgde er uiteindelijk voor dat de interesse van City in het Anderlecht-talent wegkwijnde. Lokonga speelde uiteindelijk vier seizoenen voor de Brusselaars. 

Wisselvalligheid troef bij Arsenal

Sambi Lokonga verkaste vorige zomer voor 17,5 miljoen euro richting Arsenal. Daar verloopt het bijzonder wisselvallig voor de jongeling. Na een sterke start verdween Lokonga naar de bank, en moest hij de mindere prestaties van de Gunners persoonlijk bekopen. Er zicht echter wel wat beterschap aan te komen voor de middenvelder. De voorbije twee wedstrijden kreeg hij opnieuw volop de kans van Mikel Arteta, én speelde hij twee volledige wedstrijden. In tien wedstrijden was de Rode Duivel wel nog niet goed voor een doelpunt of assist. 

Bekijk hieronder de volledige podcast: 

LEES OOK: Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Zal Lokonga op termijn één van de betere middenvelders van de PL worden?

Meest recent

'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

4
4
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

53
53
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

166
166
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

133
133
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

330
330
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

267
267
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

333
333
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

297
297
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

125
125
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

120
120
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

49
49
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

136
136
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

343
343
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

539
539
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

91
91
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

325
325
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

455
455
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

431
431
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

376
376
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

318
318
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

277
277
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

546
546
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

332
332
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

327
327
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

334
334

Meer sportnieuws