De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

305 stemmen
De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

De Rode Duivels hebben op een aantal posities geen grote weelde inzake opvolging. Vooral achteraan is er een gebrek aan keuze. Centraal op het middenveld is dat helemaal anders. Daar staat heel wat talent te trappelen om op de korte en lange termijn hun kans te grijpen bij de nationale ploeg.


We beginnen bij Orel Mangala (marktwaarde: 22 miljoen euro). De 23-jarige middenvelder is al twee jaar een sterkhouder bij VfB Stuttgart in de Bundesliga. Dat hij niet in de selectie zit is een raadsel. De voormalige speler van Hamburg, Dortmund en Anderlecht kan als ‘6’ uit de voeten en ook als ‘8’. Bovendien is hij ook fysiek sterk. Hij heeft 51 duels in de Bundesliga achter zijn naam staan, met daarin 2 goals, 3 assists en 7 gele kaarten.

Martinez geeft voorlopig echter de voorkeur aan Sambi Lokonga (marktwaarde: 16 miljoen euro) en dat valt ook wel te begrijpen. Vorig jaar hadden bepaalde media het idee dat Mats Rits de voorkeur verdiende op hem, maar Lokonga is de betere van de twee. Dat bewijst hij bij Arsenal, waar hij al snel een vaste waarde werd. De ex-speler van Anderlecht is stilaan een stevige concurrent voor Youri Tielemans en Axel Witsel.



De speler met de derde hoogste marktwaarde is Eliot Matazo (marktwaarde: 8 miljoen euro). Nog een talent dat zijn opleiding kreeg bij RSC Anderlecht, waar hij in 2018 vertrok richting AS Monaco. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder maakt deel uit van de beloften, maar hij maakt steeds meer minuten bij AS Monaco. Hij speelde al 23 wedstrijden voor de Monegasken, waarin hij goed was voor 1 goal en 1 assist. Als hij deze ontwikkeling blijft maken, gaat hij een gouden toekomst tegemoet.

Aster Vranckx (marktwaarde: 6,8 miljoen euro) maakte de overstap van KV Mechelen naar VfL Wolfsburg. Dat leek een zeer grote stap te zijn, maar de negentienjarige middenvelder verteerde die bijzonder goed. Hij is stilaan een vaste waarde bij de Duitse subtopper en als hij de blessures achterwege kan laten, lijkt hij snel te mogen gaan hopen op een debuut bij de Rode Duivels.



Nog een speler die een goede ontwikkeling doormaakt, is Amadou Onana (marktwaarde 6 miljoen euro). Hij is een aanjager en dynamische verdedigende middenvelder die de huidige Rode Duivels ontbreken. Onana kwam al 14 keer in actie dit seizoen bij Lille OSC en laat een goede indruk achter. Als hij een vaste waarde wordt bij de Franse club lijkt een selectie bijzonder dichtbij te zijn.

Nicolas Raskin (marktwaarde: 6 miljoen euro) is een dragende speler bij Standard. Bij de Rouches krijgt hij veel speelkansen en op zijn 20ste speelde hij al 61 wedstrijden op het hoogste niveau. Raskin lokte al de interesse van Fiorentina en de kans lijkt groot te zijn dat hij Standard na het seizoen gaat verlaten. Om nadien in de picture te komen van de bondscoach?

Noah Mbamba (marktwaarde: 3 miljoen euro) krijgt dit seizoen de nodige kansen van Philippe Clement. De 16-jarige verdedigende middenvelder is een optie voor de lange termijn. Maar hij maakt alvast progressie en het voormalige talent van KRC Genk lijkt een mooie toekomst voor zich te hebben. Al moet hij nog zeer veel progressie maken om het tot Rode Duivel te schoppen.



Marco Kana (marktwaarde: 2,8 miljoen euro) maakte twee jaar geleden veel indruk bij Anderlecht. Vorig seizoen speelde hij nog met mondjesmaat, dit seizoen komt hij niet meer aan de bak. RSCA moet een beslissing gaan nemen, want Kana moet op zijn negentiende minuten maken bij de grote jongens. Kana, die fysiek grote stappen voorwaarts zette, is nog altijd een ruwe diamant die het potentieel heeft voor de Rode Duivels én is mogelijk ook een optie om als centrale verdediger te spelen.

Roméo Lavia (marktwaarde: 1 miljoen euro) is een waanzinnig talent. Wie op zijn zestiende zijn debuut mag maken bij Manchester City, heeft zeer veel in zijn mars. Bij Anderlecht rouwen ze nog altijd om zijn vertrek. Lavia wordt aanzien als een speler die de Europese top aankan. Gaat hij binnen x-aantal jaren ook zijn kunnen tonen bij de Rode Duivels?



Pierre Dwomoh (marktwaarde: 1 miljoen euro) zat in Genk op een zijspoor en Royal Antwerp FC betaalde 2 miljoen euro. De 17-jarige middenvelder heeft met Radja Nainggolan een geweldige leermeester. Dwomoh is een rastalent, maar wel een sterk karakter. Als hij zijn zelfbewustheid naast het veld ook kan overbrengen op het veld, ziet zijn toekomst er zéér mooi uit.

Eindigen doen we met Joseph Nonge (marktwaarde: onbekend). De 16-jarige middenvelder trok enkele maanden geleden van Anderlecht naar Juventus, dat amper 200.000 euro moest betalen om hem aan te trekken. Nonge is een groot talent en doet inzake manier van spelen soms wat denken aan Yaya Touré. Het valt af te wachten of Juventus een goede stap is voor hem, want in het verleden was dat geen succes voor Daouda Peeters. 

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Wie zal het snelst een basisplaats hebben?

Meest recent

Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

7
7
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

32
32
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

176
176
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

69
69
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

63
63
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

254
254
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

172
172
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

69
69
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

94
94
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

239
239
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

131
131
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

349
349
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

117
117
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

85
85
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

197
197
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

33
33
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

494
494
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

223
223
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

37
37
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

206
206
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

159
159
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

83
83
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

66
66
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

357
357

Meer sportnieuws