De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

305
De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

De Rode Duivels hebben op een aantal posities geen grote weelde inzake opvolging. Vooral achteraan is er een gebrek aan keuze. Centraal op het middenveld is dat helemaal anders. Daar staat heel wat talent te trappelen om op de korte en lange termijn hun kans te grijpen bij de nationale ploeg.


We beginnen bij Orel Mangala (marktwaarde: 22 miljoen euro). De 23-jarige middenvelder is al twee jaar een sterkhouder bij VfB Stuttgart in de Bundesliga. Dat hij niet in de selectie zit is een raadsel. De voormalige speler van Hamburg, Dortmund en Anderlecht kan als ‘6’ uit de voeten en ook als ‘8’. Bovendien is hij ook fysiek sterk. Hij heeft 51 duels in de Bundesliga achter zijn naam staan, met daarin 2 goals, 3 assists en 7 gele kaarten.

Martinez geeft voorlopig echter de voorkeur aan Sambi Lokonga (marktwaarde: 16 miljoen euro) en dat valt ook wel te begrijpen. Vorig jaar hadden bepaalde media het idee dat Mats Rits de voorkeur verdiende op hem, maar Lokonga is de betere van de twee. Dat bewijst hij bij Arsenal, waar hij al snel een vaste waarde werd. De ex-speler van Anderlecht is stilaan een stevige concurrent voor Youri Tielemans en Axel Witsel.



De speler met de derde hoogste marktwaarde is Eliot Matazo (marktwaarde: 8 miljoen euro). Nog een talent dat zijn opleiding kreeg bij RSC Anderlecht, waar hij in 2018 vertrok richting AS Monaco. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder maakt deel uit van de beloften, maar hij maakt steeds meer minuten bij AS Monaco. Hij speelde al 23 wedstrijden voor de Monegasken, waarin hij goed was voor 1 goal en 1 assist. Als hij deze ontwikkeling blijft maken, gaat hij een gouden toekomst tegemoet.

Aster Vranckx (marktwaarde: 6,8 miljoen euro) maakte de overstap van KV Mechelen naar VfL Wolfsburg. Dat leek een zeer grote stap te zijn, maar de negentienjarige middenvelder verteerde die bijzonder goed. Hij is stilaan een vaste waarde bij de Duitse subtopper en als hij de blessures achterwege kan laten, lijkt hij snel te mogen gaan hopen op een debuut bij de Rode Duivels.



Nog een speler die een goede ontwikkeling doormaakt, is Amadou Onana (marktwaarde 6 miljoen euro). Hij is een aanjager en dynamische verdedigende middenvelder die de huidige Rode Duivels ontbreken. Onana kwam al 14 keer in actie dit seizoen bij Lille OSC en laat een goede indruk achter. Als hij een vaste waarde wordt bij de Franse club lijkt een selectie bijzonder dichtbij te zijn.

Nicolas Raskin (marktwaarde: 6 miljoen euro) is een dragende speler bij Standard. Bij de Rouches krijgt hij veel speelkansen en op zijn 20ste speelde hij al 61 wedstrijden op het hoogste niveau. Raskin lokte al de interesse van Fiorentina en de kans lijkt groot te zijn dat hij Standard na het seizoen gaat verlaten. Om nadien in de picture te komen van de bondscoach?

Noah Mbamba (marktwaarde: 3 miljoen euro) krijgt dit seizoen de nodige kansen van Philippe Clement. De 16-jarige verdedigende middenvelder is een optie voor de lange termijn. Maar hij maakt alvast progressie en het voormalige talent van KRC Genk lijkt een mooie toekomst voor zich te hebben. Al moet hij nog zeer veel progressie maken om het tot Rode Duivel te schoppen.



Marco Kana (marktwaarde: 2,8 miljoen euro) maakte twee jaar geleden veel indruk bij Anderlecht. Vorig seizoen speelde hij nog met mondjesmaat, dit seizoen komt hij niet meer aan de bak. RSCA moet een beslissing gaan nemen, want Kana moet op zijn negentiende minuten maken bij de grote jongens. Kana, die fysiek grote stappen voorwaarts zette, is nog altijd een ruwe diamant die het potentieel heeft voor de Rode Duivels én is mogelijk ook een optie om als centrale verdediger te spelen.

Roméo Lavia (marktwaarde: 1 miljoen euro) is een waanzinnig talent. Wie op zijn zestiende zijn debuut mag maken bij Manchester City, heeft zeer veel in zijn mars. Bij Anderlecht rouwen ze nog altijd om zijn vertrek. Lavia wordt aanzien als een speler die de Europese top aankan. Gaat hij binnen x-aantal jaren ook zijn kunnen tonen bij de Rode Duivels?



Pierre Dwomoh (marktwaarde: 1 miljoen euro) zat in Genk op een zijspoor en Royal Antwerp FC betaalde 2 miljoen euro. De 17-jarige middenvelder heeft met Radja Nainggolan een geweldige leermeester. Dwomoh is een rastalent, maar wel een sterk karakter. Als hij zijn zelfbewustheid naast het veld ook kan overbrengen op het veld, ziet zijn toekomst er zéér mooi uit.

Eindigen doen we met Joseph Nonge (marktwaarde: onbekend). De 16-jarige middenvelder trok enkele maanden geleden van Anderlecht naar Juventus, dat amper 200.000 euro moest betalen om hem aan te trekken. Nonge is een groot talent en doet inzake manier van spelen soms wat denken aan Yaya Touré. Het valt af te wachten of Juventus een goede stap is voor hem, want in het verleden was dat geen succes voor Daouda Peeters. 

LEES OOK: Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Wie zal het snelst een basisplaats hebben?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

27
27
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

81
81
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

366
366
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

32
32
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

117
117
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

486
486
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

90
90
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

435
435
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

323
323
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

702
702
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

363
363
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

733
733
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

850
850
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

173
173
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

400
400
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

188
188
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

789
789
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

213
213
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

89
89
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

548
548
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

595
595
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws