De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

305 stemmen
De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

De Rode Duivels hebben op een aantal posities geen grote weelde inzake opvolging. Vooral achteraan is er een gebrek aan keuze. Centraal op het middenveld is dat helemaal anders. Daar staat heel wat talent te trappelen om op de korte en lange termijn hun kans te grijpen bij de nationale ploeg.


We beginnen bij Orel Mangala (marktwaarde: 22 miljoen euro). De 23-jarige middenvelder is al twee jaar een sterkhouder bij VfB Stuttgart in de Bundesliga. Dat hij niet in de selectie zit is een raadsel. De voormalige speler van Hamburg, Dortmund en Anderlecht kan als ‘6’ uit de voeten en ook als ‘8’. Bovendien is hij ook fysiek sterk. Hij heeft 51 duels in de Bundesliga achter zijn naam staan, met daarin 2 goals, 3 assists en 7 gele kaarten.

Martinez geeft voorlopig echter de voorkeur aan Sambi Lokonga (marktwaarde: 16 miljoen euro) en dat valt ook wel te begrijpen. Vorig jaar hadden bepaalde media het idee dat Mats Rits de voorkeur verdiende op hem, maar Lokonga is de betere van de twee. Dat bewijst hij bij Arsenal, waar hij al snel een vaste waarde werd. De ex-speler van Anderlecht is stilaan een stevige concurrent voor Youri Tielemans en Axel Witsel.



De speler met de derde hoogste marktwaarde is Eliot Matazo (marktwaarde: 8 miljoen euro). Nog een talent dat zijn opleiding kreeg bij RSC Anderlecht, waar hij in 2018 vertrok richting AS Monaco. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder maakt deel uit van de beloften, maar hij maakt steeds meer minuten bij AS Monaco. Hij speelde al 23 wedstrijden voor de Monegasken, waarin hij goed was voor 1 goal en 1 assist. Als hij deze ontwikkeling blijft maken, gaat hij een gouden toekomst tegemoet.

Aster Vranckx (marktwaarde: 6,8 miljoen euro) maakte de overstap van KV Mechelen naar VfL Wolfsburg. Dat leek een zeer grote stap te zijn, maar de negentienjarige middenvelder verteerde die bijzonder goed. Hij is stilaan een vaste waarde bij de Duitse subtopper en als hij de blessures achterwege kan laten, lijkt hij snel te mogen gaan hopen op een debuut bij de Rode Duivels.



Nog een speler die een goede ontwikkeling doormaakt, is Amadou Onana (marktwaarde 6 miljoen euro). Hij is een aanjager en dynamische verdedigende middenvelder die de huidige Rode Duivels ontbreken. Onana kwam al 14 keer in actie dit seizoen bij Lille OSC en laat een goede indruk achter. Als hij een vaste waarde wordt bij de Franse club lijkt een selectie bijzonder dichtbij te zijn.

Nicolas Raskin (marktwaarde: 6 miljoen euro) is een dragende speler bij Standard. Bij de Rouches krijgt hij veel speelkansen en op zijn 20ste speelde hij al 61 wedstrijden op het hoogste niveau. Raskin lokte al de interesse van Fiorentina en de kans lijkt groot te zijn dat hij Standard na het seizoen gaat verlaten. Om nadien in de picture te komen van de bondscoach?

Noah Mbamba (marktwaarde: 3 miljoen euro) krijgt dit seizoen de nodige kansen van Philippe Clement. De 16-jarige verdedigende middenvelder is een optie voor de lange termijn. Maar hij maakt alvast progressie en het voormalige talent van KRC Genk lijkt een mooie toekomst voor zich te hebben. Al moet hij nog zeer veel progressie maken om het tot Rode Duivel te schoppen.



Marco Kana (marktwaarde: 2,8 miljoen euro) maakte twee jaar geleden veel indruk bij Anderlecht. Vorig seizoen speelde hij nog met mondjesmaat, dit seizoen komt hij niet meer aan de bak. RSCA moet een beslissing gaan nemen, want Kana moet op zijn negentiende minuten maken bij de grote jongens. Kana, die fysiek grote stappen voorwaarts zette, is nog altijd een ruwe diamant die het potentieel heeft voor de Rode Duivels én is mogelijk ook een optie om als centrale verdediger te spelen.

Roméo Lavia (marktwaarde: 1 miljoen euro) is een waanzinnig talent. Wie op zijn zestiende zijn debuut mag maken bij Manchester City, heeft zeer veel in zijn mars. Bij Anderlecht rouwen ze nog altijd om zijn vertrek. Lavia wordt aanzien als een speler die de Europese top aankan. Gaat hij binnen x-aantal jaren ook zijn kunnen tonen bij de Rode Duivels?



Pierre Dwomoh (marktwaarde: 1 miljoen euro) zat in Genk op een zijspoor en Royal Antwerp FC betaalde 2 miljoen euro. De 17-jarige middenvelder heeft met Radja Nainggolan een geweldige leermeester. Dwomoh is een rastalent, maar wel een sterk karakter. Als hij zijn zelfbewustheid naast het veld ook kan overbrengen op het veld, ziet zijn toekomst er zéér mooi uit.

Eindigen doen we met Joseph Nonge (marktwaarde: onbekend). De 16-jarige middenvelder trok enkele maanden geleden van Anderlecht naar Juventus, dat amper 200.000 euro moest betalen om hem aan te trekken. Nonge is een groot talent en doet inzake manier van spelen soms wat denken aan Yaya Touré. Het valt af te wachten of Juventus een goede stap is voor hem, want in het verleden was dat geen succes voor Daouda Peeters. 

LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Wie zal het snelst een basisplaats hebben?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

24
24
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

55
55
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

36
36
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

164
164
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

99
99
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

185
185
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

101
101
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

131
131
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

105
105
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

793
793
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1070
1070
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

536
536
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

168
168
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

636
636
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

164
164
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

155
155
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

361
361
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

799
799
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

519
519

Meer sportnieuws