De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

305
De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

De Rode Duivels hebben op een aantal posities geen grote weelde inzake opvolging. Vooral achteraan is er een gebrek aan keuze. Centraal op het middenveld is dat helemaal anders. Daar staat heel wat talent te trappelen om op de korte en lange termijn hun kans te grijpen bij de nationale ploeg.


We beginnen bij Orel Mangala (marktwaarde: 22 miljoen euro). De 23-jarige middenvelder is al twee jaar een sterkhouder bij VfB Stuttgart in de Bundesliga. Dat hij niet in de selectie zit is een raadsel. De voormalige speler van Hamburg, Dortmund en Anderlecht kan als ‘6’ uit de voeten en ook als ‘8’. Bovendien is hij ook fysiek sterk. Hij heeft 51 duels in de Bundesliga achter zijn naam staan, met daarin 2 goals, 3 assists en 7 gele kaarten.

Martinez geeft voorlopig echter de voorkeur aan Sambi Lokonga (marktwaarde: 16 miljoen euro) en dat valt ook wel te begrijpen. Vorig jaar hadden bepaalde media het idee dat Mats Rits de voorkeur verdiende op hem, maar Lokonga is de betere van de twee. Dat bewijst hij bij Arsenal, waar hij al snel een vaste waarde werd. De ex-speler van Anderlecht is stilaan een stevige concurrent voor Youri Tielemans en Axel Witsel.



De speler met de derde hoogste marktwaarde is Eliot Matazo (marktwaarde: 8 miljoen euro). Nog een talent dat zijn opleiding kreeg bij RSC Anderlecht, waar hij in 2018 vertrok richting AS Monaco. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder maakt deel uit van de beloften, maar hij maakt steeds meer minuten bij AS Monaco. Hij speelde al 23 wedstrijden voor de Monegasken, waarin hij goed was voor 1 goal en 1 assist. Als hij deze ontwikkeling blijft maken, gaat hij een gouden toekomst tegemoet.

Aster Vranckx (marktwaarde: 6,8 miljoen euro) maakte de overstap van KV Mechelen naar VfL Wolfsburg. Dat leek een zeer grote stap te zijn, maar de negentienjarige middenvelder verteerde die bijzonder goed. Hij is stilaan een vaste waarde bij de Duitse subtopper en als hij de blessures achterwege kan laten, lijkt hij snel te mogen gaan hopen op een debuut bij de Rode Duivels.



Nog een speler die een goede ontwikkeling doormaakt, is Amadou Onana (marktwaarde 6 miljoen euro). Hij is een aanjager en dynamische verdedigende middenvelder die de huidige Rode Duivels ontbreken. Onana kwam al 14 keer in actie dit seizoen bij Lille OSC en laat een goede indruk achter. Als hij een vaste waarde wordt bij de Franse club lijkt een selectie bijzonder dichtbij te zijn.

Nicolas Raskin (marktwaarde: 6 miljoen euro) is een dragende speler bij Standard. Bij de Rouches krijgt hij veel speelkansen en op zijn 20ste speelde hij al 61 wedstrijden op het hoogste niveau. Raskin lokte al de interesse van Fiorentina en de kans lijkt groot te zijn dat hij Standard na het seizoen gaat verlaten. Om nadien in de picture te komen van de bondscoach?

Noah Mbamba (marktwaarde: 3 miljoen euro) krijgt dit seizoen de nodige kansen van Philippe Clement. De 16-jarige verdedigende middenvelder is een optie voor de lange termijn. Maar hij maakt alvast progressie en het voormalige talent van KRC Genk lijkt een mooie toekomst voor zich te hebben. Al moet hij nog zeer veel progressie maken om het tot Rode Duivel te schoppen.



Marco Kana (marktwaarde: 2,8 miljoen euro) maakte twee jaar geleden veel indruk bij Anderlecht. Vorig seizoen speelde hij nog met mondjesmaat, dit seizoen komt hij niet meer aan de bak. RSCA moet een beslissing gaan nemen, want Kana moet op zijn negentiende minuten maken bij de grote jongens. Kana, die fysiek grote stappen voorwaarts zette, is nog altijd een ruwe diamant die het potentieel heeft voor de Rode Duivels én is mogelijk ook een optie om als centrale verdediger te spelen.

Roméo Lavia (marktwaarde: 1 miljoen euro) is een waanzinnig talent. Wie op zijn zestiende zijn debuut mag maken bij Manchester City, heeft zeer veel in zijn mars. Bij Anderlecht rouwen ze nog altijd om zijn vertrek. Lavia wordt aanzien als een speler die de Europese top aankan. Gaat hij binnen x-aantal jaren ook zijn kunnen tonen bij de Rode Duivels?



Pierre Dwomoh (marktwaarde: 1 miljoen euro) zat in Genk op een zijspoor en Royal Antwerp FC betaalde 2 miljoen euro. De 17-jarige middenvelder heeft met Radja Nainggolan een geweldige leermeester. Dwomoh is een rastalent, maar wel een sterk karakter. Als hij zijn zelfbewustheid naast het veld ook kan overbrengen op het veld, ziet zijn toekomst er zéér mooi uit.

Eindigen doen we met Joseph Nonge (marktwaarde: onbekend). De 16-jarige middenvelder trok enkele maanden geleden van Anderlecht naar Juventus, dat amper 200.000 euro moest betalen om hem aan te trekken. Nonge is een groot talent en doet inzake manier van spelen soms wat denken aan Yaya Touré. Het valt af te wachten of Juventus een goede stap is voor hem, want in het verleden was dat geen succes voor Daouda Peeters. 

LEES OOK: Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Wie zal het snelst een basisplaats hebben?

Meest recent

Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

2
2
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

15
15
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

23
23
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

18
18
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

13
13
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

105
105
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

90
90
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

61
61
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

128
128
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

63
63
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

29
29
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

38
38
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

71
71
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

49
49
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

407
407
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

96
96
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

76
76
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

158
158
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

83
83
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

61
61
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

168
168
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

162
162
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

26
26

Meer sportnieuws