De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

door
De ongeziene weelde van België: 11 jonkies voor twee plaatsen

De Rode Duivels hebben op een aantal posities geen grote weelde inzake opvolging. Vooral achteraan is er een gebrek aan keuze. Centraal op het middenveld is dat helemaal anders. Daar staat heel wat talent te trappelen om op de korte en lange termijn hun kans te grijpen bij de nationale ploeg.


We beginnen bij Orel Mangala (marktwaarde: 22 miljoen euro). De 23-jarige middenvelder is al twee jaar een sterkhouder bij VfB Stuttgart in de Bundesliga. Dat hij niet in de selectie zit is een raadsel. De voormalige speler van Hamburg, Dortmund en Anderlecht kan als ‘6’ uit de voeten en ook als ‘8’. Bovendien is hij ook fysiek sterk. Hij heeft 51 duels in de Bundesliga achter zijn naam staan, met daarin 2 goals, 3 assists en 7 gele kaarten.

Martinez geeft voorlopig echter de voorkeur aan Sambi Lokonga (marktwaarde: 16 miljoen euro) en dat valt ook wel te begrijpen. Vorig jaar hadden bepaalde media het idee dat Mats Rits de voorkeur verdiende op hem, maar Lokonga is de betere van de twee. Dat bewijst hij bij Arsenal, waar hij al snel een vaste waarde werd. De ex-speler van Anderlecht is stilaan een stevige concurrent voor Youri Tielemans en Axel Witsel.



De speler met de derde hoogste marktwaarde is Eliot Matazo (marktwaarde: 8 miljoen euro). Nog een talent dat zijn opleiding kreeg bij RSC Anderlecht, waar hij in 2018 vertrok richting AS Monaco. De nog altijd maar 19-jarige middenvelder maakt deel uit van de beloften, maar hij maakt steeds meer minuten bij AS Monaco. Hij speelde al 23 wedstrijden voor de Monegasken, waarin hij goed was voor 1 goal en 1 assist. Als hij deze ontwikkeling blijft maken, gaat hij een gouden toekomst tegemoet.

Aster Vranckx (marktwaarde: 6,8 miljoen euro) maakte de overstap van KV Mechelen naar VfL Wolfsburg. Dat leek een zeer grote stap te zijn, maar de negentienjarige middenvelder verteerde die bijzonder goed. Hij is stilaan een vaste waarde bij de Duitse subtopper en als hij de blessures achterwege kan laten, lijkt hij snel te mogen gaan hopen op een debuut bij de Rode Duivels.



Nog een speler die een goede ontwikkeling doormaakt, is Amadou Onana (marktwaarde 6 miljoen euro). Hij is een aanjager en dynamische verdedigende middenvelder die de huidige Rode Duivels ontbreken. Onana kwam al 14 keer in actie dit seizoen bij Lille OSC en laat een goede indruk achter. Als hij een vaste waarde wordt bij de Franse club lijkt een selectie bijzonder dichtbij te zijn.

Nicolas Raskin (marktwaarde: 6 miljoen euro) is een dragende speler bij Standard. Bij de Rouches krijgt hij veel speelkansen en op zijn 20ste speelde hij al 61 wedstrijden op het hoogste niveau. Raskin lokte al de interesse van Fiorentina en de kans lijkt groot te zijn dat hij Standard na het seizoen gaat verlaten. Om nadien in de picture te komen van de bondscoach?

Noah Mbamba (marktwaarde: 3 miljoen euro) krijgt dit seizoen de nodige kansen van Philippe Clement. De 16-jarige verdedigende middenvelder is een optie voor de lange termijn. Maar hij maakt alvast progressie en het voormalige talent van KRC Genk lijkt een mooie toekomst voor zich te hebben. Al moet hij nog zeer veel progressie maken om het tot Rode Duivel te schoppen.



Marco Kana (marktwaarde: 2,8 miljoen euro) maakte twee jaar geleden veel indruk bij Anderlecht. Vorig seizoen speelde hij nog met mondjesmaat, dit seizoen komt hij niet meer aan de bak. RSCA moet een beslissing gaan nemen, want Kana moet op zijn negentiende minuten maken bij de grote jongens. Kana, die fysiek grote stappen voorwaarts zette, is nog altijd een ruwe diamant die het potentieel heeft voor de Rode Duivels én is mogelijk ook een optie om als centrale verdediger te spelen.

Roméo Lavia (marktwaarde: 1 miljoen euro) is een waanzinnig talent. Wie op zijn zestiende zijn debuut mag maken bij Manchester City, heeft zeer veel in zijn mars. Bij Anderlecht rouwen ze nog altijd om zijn vertrek. Lavia wordt aanzien als een speler die de Europese top aankan. Gaat hij binnen x-aantal jaren ook zijn kunnen tonen bij de Rode Duivels?



Pierre Dwomoh (marktwaarde: 1 miljoen euro) zat in Genk op een zijspoor en Royal Antwerp FC betaalde 2 miljoen euro. De 17-jarige middenvelder heeft met Radja Nainggolan een geweldige leermeester. Dwomoh is een rastalent, maar wel een sterk karakter. Als hij zijn zelfbewustheid naast het veld ook kan overbrengen op het veld, ziet zijn toekomst er zéér mooi uit.

Eindigen doen we met Joseph Nonge (marktwaarde: onbekend). De 16-jarige middenvelder trok enkele maanden geleden van Anderlecht naar Juventus, dat amper 200.000 euro moest betalen om hem aan te trekken. Nonge is een groot talent en doet inzake manier van spelen soms wat denken aan Yaya Touré. Het valt af te wachten of Juventus een goede stap is voor hem, want in het verleden was dat geen succes voor Daouda Peeters. 

LEES OOK: Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Wie zal het snelst een basisplaats hebben?

Meest recent

UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

11
11
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

25
25
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

403
403
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

41
41
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

37
37
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

730
730
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

34
34
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

139
139
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

438
438
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

289
289
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

704
704
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

229
229
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

569
569
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

103
103
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

584
584
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

395
395
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

735
735
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

633
633
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

199
199
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

120
120
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

515
515
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

453
453
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

266
266
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

228
228

Meer sportnieuws