Kompany doet boekje open over RSCA-druk

door
Kompany doet boekje open over RSCA-druk

Vincent Kompany is sinds augustus 2020 hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Vorig jaar presteerde hij goed, dit seizoen komt er meer druk op Kompany wegens de wisselvallige resultaten. Hij sprak over zijn nieuwe carrière als hoofdtrainer.


"Ik geniet van de job als hoofdtrainer bij Anderlecht. Ik heb een jonge ploeg en ik lijd niet onder de druk die er is. Ik werk met veel talenten, zoals Sambi Lokonga die je al noemde, maar we hebben er nog véél meer. Ik blijf gemotiveerd, in goede en slechte dagen”, aldus Kompany in Vibe with Five.

Visie

Kompany was naar eigen zeggen al een jaar of drie, vier bezig met zich voor te bereiden op de job. Vooral de komst van Pep Guardiola speelde daar een grote rol in. Door zijn blessures had hij ook meer tijd om zich echt te richten op een job als trainer en hij vond al snel zijn weg.

"Ik was goed voorbereid op de job. Door mijn blessures kon ik mij er al meer op toeleggen en ik was eigenlijk al een aantal jaren bezig met de job. Het speelde al een tijdje in mijn achterhoofd. Het enige wat mij verrast in het voetbal, en dan spreek ik over de voetbalwereld in zijn geheel, dat veel clubs een gebrek aan visie hebben. Je moet een visie hebben, maar clubs willen vaak een rechte lijn hebben. Maar net zoals in elke sector moet je soms eens links en rechts afslaan en even van je pad afwijken. Je bent immers bezig met talentontwikkeling. Het is een beetje zoals een land runnen: je hebt politiek en chaos in een voetbalclub. Dat is onnodig. Het enige wat je moet doen, is zeer hard werken en ook geduld hebben”, aldus Kompany.

Bij RSCA is die visie nu wél aanwezig, nadat het jarenlang op de dool was. De club heeft intern dan het ook het nodige geduld en hoopt gestaag weer terug de club te worden die het altijd is geweest.

  

LEES OOK: JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Heeft Kompany een goede visie?

Meest recent

Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

9
9
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

442
442
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

8
8
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

20
20
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

48
48
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

130
130
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

80
80
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

43
43
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

55
55
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

27
27
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

35
35
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

108
108
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

155
155
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

297
297
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

319
319
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

137
137
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

168
168
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

474
474
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

134
134
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

577
577
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

882
882
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

241
241
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

307
307

Meer sportnieuws