Kompany doet boekje open over RSCA-druk

door
Kompany doet boekje open over RSCA-druk

Vincent Kompany is sinds augustus 2020 hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Vorig jaar presteerde hij goed, dit seizoen komt er meer druk op Kompany wegens de wisselvallige resultaten. Hij sprak over zijn nieuwe carrière als hoofdtrainer.


"Ik geniet van de job als hoofdtrainer bij Anderlecht. Ik heb een jonge ploeg en ik lijd niet onder de druk die er is. Ik werk met veel talenten, zoals Sambi Lokonga die je al noemde, maar we hebben er nog véél meer. Ik blijf gemotiveerd, in goede en slechte dagen”, aldus Kompany in Vibe with Five.

Visie

Kompany was naar eigen zeggen al een jaar of drie, vier bezig met zich voor te bereiden op de job. Vooral de komst van Pep Guardiola speelde daar een grote rol in. Door zijn blessures had hij ook meer tijd om zich echt te richten op een job als trainer en hij vond al snel zijn weg.

"Ik was goed voorbereid op de job. Door mijn blessures kon ik mij er al meer op toeleggen en ik was eigenlijk al een aantal jaren bezig met de job. Het speelde al een tijdje in mijn achterhoofd. Het enige wat mij verrast in het voetbal, en dan spreek ik over de voetbalwereld in zijn geheel, dat veel clubs een gebrek aan visie hebben. Je moet een visie hebben, maar clubs willen vaak een rechte lijn hebben. Maar net zoals in elke sector moet je soms eens links en rechts afslaan en even van je pad afwijken. Je bent immers bezig met talentontwikkeling. Het is een beetje zoals een land runnen: je hebt politiek en chaos in een voetbalclub. Dat is onnodig. Het enige wat je moet doen, is zeer hard werken en ook geduld hebben”, aldus Kompany.

Bij RSCA is die visie nu wél aanwezig, nadat het jarenlang op de dool was. De club heeft intern dan het ook het nodige geduld en hoopt gestaag weer terug de club te worden die het altijd is geweest.

  

LEES OOK: Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Heeft Kompany een goede visie?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

69
69
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

68
68
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

79
79
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

26
26
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

73
73
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

378
378
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

53
53
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

115
115
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

204
204
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

130
130
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

100
100
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

623
623
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

322
322
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

118
118
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

97
97
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

68
68
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

573
573

Meer sportnieuws