Kompany doet boekje open over RSCA-druk

403
Kompany doet boekje open over RSCA-druk

Vincent Kompany is sinds augustus 2020 hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Vorig jaar presteerde hij goed, dit seizoen komt er meer druk op Kompany wegens de wisselvallige resultaten. Hij sprak over zijn nieuwe carrière als hoofdtrainer.


"Ik geniet van de job als hoofdtrainer bij Anderlecht. Ik heb een jonge ploeg en ik lijd niet onder de druk die er is. Ik werk met veel talenten, zoals Sambi Lokonga die je al noemde, maar we hebben er nog véél meer. Ik blijf gemotiveerd, in goede en slechte dagen”, aldus Kompany in Vibe with Five.

Visie

Kompany was naar eigen zeggen al een jaar of drie, vier bezig met zich voor te bereiden op de job. Vooral de komst van Pep Guardiola speelde daar een grote rol in. Door zijn blessures had hij ook meer tijd om zich echt te richten op een job als trainer en hij vond al snel zijn weg.

"Ik was goed voorbereid op de job. Door mijn blessures kon ik mij er al meer op toeleggen en ik was eigenlijk al een aantal jaren bezig met de job. Het speelde al een tijdje in mijn achterhoofd. Het enige wat mij verrast in het voetbal, en dan spreek ik over de voetbalwereld in zijn geheel, dat veel clubs een gebrek aan visie hebben. Je moet een visie hebben, maar clubs willen vaak een rechte lijn hebben. Maar net zoals in elke sector moet je soms eens links en rechts afslaan en even van je pad afwijken. Je bent immers bezig met talentontwikkeling. Het is een beetje zoals een land runnen: je hebt politiek en chaos in een voetbalclub. Dat is onnodig. Het enige wat je moet doen, is zeer hard werken en ook geduld hebben”, aldus Kompany.

Bij RSCA is die visie nu wél aanwezig, nadat het jarenlang op de dool was. De club heeft intern dan het ook het nodige geduld en hoopt gestaag weer terug de club te worden die het altijd is geweest.

  

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Heeft Kompany een goede visie?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

17
17
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

25
25
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

89
89
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

33
33
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

51
51
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

46
46
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

51
51
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

64
64
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

157
157
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

69
69
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

151
151
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

74
74
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

102
102
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

77
77
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

176
176
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

71
71
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

105
105
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

203
203
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

298
298
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

251
251
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

367
367
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

139
139
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

103
103

Meer sportnieuws