Kompany doet boekje open over RSCA-druk

403
Kompany doet boekje open over RSCA-druk

Vincent Kompany is sinds augustus 2020 hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Vorig jaar presteerde hij goed, dit seizoen komt er meer druk op Kompany wegens de wisselvallige resultaten. Hij sprak over zijn nieuwe carrière als hoofdtrainer.


"Ik geniet van de job als hoofdtrainer bij Anderlecht. Ik heb een jonge ploeg en ik lijd niet onder de druk die er is. Ik werk met veel talenten, zoals Sambi Lokonga die je al noemde, maar we hebben er nog véél meer. Ik blijf gemotiveerd, in goede en slechte dagen”, aldus Kompany in Vibe with Five.

Visie

Kompany was naar eigen zeggen al een jaar of drie, vier bezig met zich voor te bereiden op de job. Vooral de komst van Pep Guardiola speelde daar een grote rol in. Door zijn blessures had hij ook meer tijd om zich echt te richten op een job als trainer en hij vond al snel zijn weg.

"Ik was goed voorbereid op de job. Door mijn blessures kon ik mij er al meer op toeleggen en ik was eigenlijk al een aantal jaren bezig met de job. Het speelde al een tijdje in mijn achterhoofd. Het enige wat mij verrast in het voetbal, en dan spreek ik over de voetbalwereld in zijn geheel, dat veel clubs een gebrek aan visie hebben. Je moet een visie hebben, maar clubs willen vaak een rechte lijn hebben. Maar net zoals in elke sector moet je soms eens links en rechts afslaan en even van je pad afwijken. Je bent immers bezig met talentontwikkeling. Het is een beetje zoals een land runnen: je hebt politiek en chaos in een voetbalclub. Dat is onnodig. Het enige wat je moet doen, is zeer hard werken en ook geduld hebben”, aldus Kompany.

Bij RSCA is die visie nu wél aanwezig, nadat het jarenlang op de dool was. De club heeft intern dan het ook het nodige geduld en hoopt gestaag weer terug de club te worden die het altijd is geweest.

  

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Heeft Kompany een goede visie?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

37
37
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

57
57
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

38
38
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

48
48
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

362
362
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

151
151
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

284
284
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

97
97
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

325
325
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

151
151
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws