Kompany doet boekje open over RSCA-druk

door
Kompany doet boekje open over RSCA-druk

Vincent Kompany is sinds augustus 2020 hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Vorig jaar presteerde hij goed, dit seizoen komt er meer druk op Kompany wegens de wisselvallige resultaten. Hij sprak over zijn nieuwe carrière als hoofdtrainer.


"Ik geniet van de job als hoofdtrainer bij Anderlecht. Ik heb een jonge ploeg en ik lijd niet onder de druk die er is. Ik werk met veel talenten, zoals Sambi Lokonga die je al noemde, maar we hebben er nog véél meer. Ik blijf gemotiveerd, in goede en slechte dagen”, aldus Kompany in Vibe with Five.

Visie

Kompany was naar eigen zeggen al een jaar of drie, vier bezig met zich voor te bereiden op de job. Vooral de komst van Pep Guardiola speelde daar een grote rol in. Door zijn blessures had hij ook meer tijd om zich echt te richten op een job als trainer en hij vond al snel zijn weg.

"Ik was goed voorbereid op de job. Door mijn blessures kon ik mij er al meer op toeleggen en ik was eigenlijk al een aantal jaren bezig met de job. Het speelde al een tijdje in mijn achterhoofd. Het enige wat mij verrast in het voetbal, en dan spreek ik over de voetbalwereld in zijn geheel, dat veel clubs een gebrek aan visie hebben. Je moet een visie hebben, maar clubs willen vaak een rechte lijn hebben. Maar net zoals in elke sector moet je soms eens links en rechts afslaan en even van je pad afwijken. Je bent immers bezig met talentontwikkeling. Het is een beetje zoals een land runnen: je hebt politiek en chaos in een voetbalclub. Dat is onnodig. Het enige wat je moet doen, is zeer hard werken en ook geduld hebben”, aldus Kompany.

Bij RSCA is die visie nu wél aanwezig, nadat het jarenlang op de dool was. De club heeft intern dan het ook het nodige geduld en hoopt gestaag weer terug de club te worden die het altijd is geweest.

  

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

Heeft Kompany een goede visie?

Meest recent

Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

0
0
Doku en aanwinst loodsen City naar halve finale League Cup

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het plaatste ...

10
10
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

135
135
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

38
38
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

46
46
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

99
99
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

47
47
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

203
203
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

207
207
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

238
238
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

538
538
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

88
88
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

250
250
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

403
403
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

92
92
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

322
322
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

223
223
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

548
548
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

300
300
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

426
426
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

383
383
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

319
319
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

58
58
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

270
270
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

532
532

Meer sportnieuws