Aanvaller haalt uit naar Club Brugge: "Waren niet beter dan mij"

door
Aanvaller haalt uit naar Club Brugge:

Club Brugge geeft eindelijk stilaan wat kansen aan de eigen jeugd. Dat was jarenlang een pijnpunt bij de Bruggelingen. Cyril Ngonge liep daardoor bijna gratis de deur uit en doet het nu uitstekend in de Eredivisie.


De jonge aanvaller kreeg onder Ivan Leko speelkansen, maar echt doorbreken lukte niet. Ngonge vertrok uit Brugge en ging naar Nederland, waar de jeugd veel meer kansen krijgt. Daar wist hij door te breken en Ngonge blikte terug op zijn passage in het Jan Breydelstadion.

Via PSV

"Club Brugge had veel talent in de jeugd, maar ze maakten er geen gebruik van. Ze gaven nog liever miljoenen euro’s uit aan spelers die zeker niet beter waren dan mij. Als ik de kansen had gekregen die Charles De Ketelaere nu krijgt, dan was het anders gelopen”, stelt hij vast in La Dernière Heure.

Ngonge gaf vorig jaar in een interview met onze redactie al aan dat Philippe Clement het niet in hem zag zitten. CEO Vincent Mannaert wel, maar de coach had geen plaats voor hem in de selectie en daarom trok hij naar Jong PSV. Daar speelde hij zich in de kijker en RKC trok hem aan. Afgelopen zomer haalde FC Groningen hem in huis. Daar wist hij dit seizoen al 6 keer te scoren in 12 competitiewedstrijden. Onlangs liet Frank de Boer nog weten dat Ngonge het profiel heeft van een speler van Ajax, wat deels te verklaren valt vanwege zijn opleiding bij Anderlecht. Ngonge laat weten dat hij daar de technische basis kreeg, waardoor hij beter in het Nederlandse voetbal past.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

Een blunder van Clement?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

30
30
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

27
27
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

27
27
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

81
81
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

260
260
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

128
128
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

71
71
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

232
232
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

250
250
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

126
126
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

390
390
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

232
232
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

525
525
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

65
65
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

76
76
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

424
424
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

85
85
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

113
113
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

166
166
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

54
54
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

163
163
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

223
223
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

457
457
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

231
231
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

38
38

Meer sportnieuws