Aanvaller haalt uit naar Club Brugge: "Waren niet beter dan mij"

door
Aanvaller haalt uit naar Club Brugge:

Club Brugge geeft eindelijk stilaan wat kansen aan de eigen jeugd. Dat was jarenlang een pijnpunt bij de Bruggelingen. Cyril Ngonge liep daardoor bijna gratis de deur uit en doet het nu uitstekend in de Eredivisie.


De jonge aanvaller kreeg onder Ivan Leko speelkansen, maar echt doorbreken lukte niet. Ngonge vertrok uit Brugge en ging naar Nederland, waar de jeugd veel meer kansen krijgt. Daar wist hij door te breken en Ngonge blikte terug op zijn passage in het Jan Breydelstadion.

Via PSV

"Club Brugge had veel talent in de jeugd, maar ze maakten er geen gebruik van. Ze gaven nog liever miljoenen euro’s uit aan spelers die zeker niet beter waren dan mij. Als ik de kansen had gekregen die Charles De Ketelaere nu krijgt, dan was het anders gelopen”, stelt hij vast in La Dernière Heure.

Ngonge gaf vorig jaar in een interview met onze redactie al aan dat Philippe Clement het niet in hem zag zitten. CEO Vincent Mannaert wel, maar de coach had geen plaats voor hem in de selectie en daarom trok hij naar Jong PSV. Daar speelde hij zich in de kijker en RKC trok hem aan. Afgelopen zomer haalde FC Groningen hem in huis. Daar wist hij dit seizoen al 6 keer te scoren in 12 competitiewedstrijden. Onlangs liet Frank de Boer nog weten dat Ngonge het profiel heeft van een speler van Ajax, wat deels te verklaren valt vanwege zijn opleiding bij Anderlecht. Ngonge laat weten dat hij daar de technische basis kreeg, waardoor hij beter in het Nederlandse voetbal past.

LEES OOK: Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Een blunder van Clement?

Meest recent

Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

5
5
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

9
9
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

22
22
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

21
21
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

142
142
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

141
141
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

49
49
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

135
135
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

146
146
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

167
167
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

154
154
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

56
56
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

42
42
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

178
178
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

84
84
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

381
381
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

310
310
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

96
96
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

620
620
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

653
653
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

440
440
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

217
217

Meer sportnieuws