Aanvaller haalt uit naar Club Brugge: "Waren niet beter dan mij"

door
Aanvaller haalt uit naar Club Brugge:

Club Brugge geeft eindelijk stilaan wat kansen aan de eigen jeugd. Dat was jarenlang een pijnpunt bij de Bruggelingen. Cyril Ngonge liep daardoor bijna gratis de deur uit en doet het nu uitstekend in de Eredivisie.


De jonge aanvaller kreeg onder Ivan Leko speelkansen, maar echt doorbreken lukte niet. Ngonge vertrok uit Brugge en ging naar Nederland, waar de jeugd veel meer kansen krijgt. Daar wist hij door te breken en Ngonge blikte terug op zijn passage in het Jan Breydelstadion.

Via PSV

"Club Brugge had veel talent in de jeugd, maar ze maakten er geen gebruik van. Ze gaven nog liever miljoenen euro’s uit aan spelers die zeker niet beter waren dan mij. Als ik de kansen had gekregen die Charles De Ketelaere nu krijgt, dan was het anders gelopen”, stelt hij vast in La Dernière Heure.

Ngonge gaf vorig jaar in een interview met onze redactie al aan dat Philippe Clement het niet in hem zag zitten. CEO Vincent Mannaert wel, maar de coach had geen plaats voor hem in de selectie en daarom trok hij naar Jong PSV. Daar speelde hij zich in de kijker en RKC trok hem aan. Afgelopen zomer haalde FC Groningen hem in huis. Daar wist hij dit seizoen al 6 keer te scoren in 12 competitiewedstrijden. Onlangs liet Frank de Boer nog weten dat Ngonge het profiel heeft van een speler van Ajax, wat deels te verklaren valt vanwege zijn opleiding bij Anderlecht. Ngonge laat weten dat hij daar de technische basis kreeg, waardoor hij beter in het Nederlandse voetbal past.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

Een blunder van Clement?

Meest recent

Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

0
0
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

26
26
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

43
43
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

38
38
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

320
320
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

72
72
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

200
200
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

70
70
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

109
109
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

97
97
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

100
100
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

115
115
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

404
404
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

105
105
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

85
85
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

78
78
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

138
138
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

539
539
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

276
276
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

248
248
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

153
153
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

49
49
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

395
395
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

117
117

Meer sportnieuws