Aanvaller haalt uit naar Club Brugge: "Waren niet beter dan mij"

door
Aanvaller haalt uit naar Club Brugge:

Club Brugge geeft eindelijk stilaan wat kansen aan de eigen jeugd. Dat was jarenlang een pijnpunt bij de Bruggelingen. Cyril Ngonge liep daardoor bijna gratis de deur uit en doet het nu uitstekend in de Eredivisie.


De jonge aanvaller kreeg onder Ivan Leko speelkansen, maar echt doorbreken lukte niet. Ngonge vertrok uit Brugge en ging naar Nederland, waar de jeugd veel meer kansen krijgt. Daar wist hij door te breken en Ngonge blikte terug op zijn passage in het Jan Breydelstadion.

Via PSV

"Club Brugge had veel talent in de jeugd, maar ze maakten er geen gebruik van. Ze gaven nog liever miljoenen euro’s uit aan spelers die zeker niet beter waren dan mij. Als ik de kansen had gekregen die Charles De Ketelaere nu krijgt, dan was het anders gelopen”, stelt hij vast in La Dernière Heure.

Ngonge gaf vorig jaar in een interview met onze redactie al aan dat Philippe Clement het niet in hem zag zitten. CEO Vincent Mannaert wel, maar de coach had geen plaats voor hem in de selectie en daarom trok hij naar Jong PSV. Daar speelde hij zich in de kijker en RKC trok hem aan. Afgelopen zomer haalde FC Groningen hem in huis. Daar wist hij dit seizoen al 6 keer te scoren in 12 competitiewedstrijden. Onlangs liet Frank de Boer nog weten dat Ngonge het profiel heeft van een speler van Ajax, wat deels te verklaren valt vanwege zijn opleiding bij Anderlecht. Ngonge laat weten dat hij daar de technische basis kreeg, waardoor hij beter in het Nederlandse voetbal past.

LEES OOK: 'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Een blunder van Clement?

Meest recent

De Bruyne op voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

0
0
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilt na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

80
80
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

108
108
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

103
103
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

124
124
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

114
114
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

52
52
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

134
134
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

94
94
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

27
27
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

193
193
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

232
232
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

57
57
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

132
132
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

411
411
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

63
63
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

335
335
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

240
240
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

39
39
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

220
220
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

110
110

Meer sportnieuws