Aanvaller haalt uit naar Club Brugge: "Waren niet beter dan mij"

door
Aanvaller haalt uit naar Club Brugge:

Club Brugge geeft eindelijk stilaan wat kansen aan de eigen jeugd. Dat was jarenlang een pijnpunt bij de Bruggelingen. Cyril Ngonge liep daardoor bijna gratis de deur uit en doet het nu uitstekend in de Eredivisie.


De jonge aanvaller kreeg onder Ivan Leko speelkansen, maar echt doorbreken lukte niet. Ngonge vertrok uit Brugge en ging naar Nederland, waar de jeugd veel meer kansen krijgt. Daar wist hij door te breken en Ngonge blikte terug op zijn passage in het Jan Breydelstadion.

Via PSV

"Club Brugge had veel talent in de jeugd, maar ze maakten er geen gebruik van. Ze gaven nog liever miljoenen euro’s uit aan spelers die zeker niet beter waren dan mij. Als ik de kansen had gekregen die Charles De Ketelaere nu krijgt, dan was het anders gelopen”, stelt hij vast in La Dernière Heure.

Ngonge gaf vorig jaar in een interview met onze redactie al aan dat Philippe Clement het niet in hem zag zitten. CEO Vincent Mannaert wel, maar de coach had geen plaats voor hem in de selectie en daarom trok hij naar Jong PSV. Daar speelde hij zich in de kijker en RKC trok hem aan. Afgelopen zomer haalde FC Groningen hem in huis. Daar wist hij dit seizoen al 6 keer te scoren in 12 competitiewedstrijden. Onlangs liet Frank de Boer nog weten dat Ngonge het profiel heeft van een speler van Ajax, wat deels te verklaren valt vanwege zijn opleiding bij Anderlecht. Ngonge laat weten dat hij daar de technische basis kreeg, waardoor hij beter in het Nederlandse voetbal past.

LEES OOK: Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Een blunder van Clement?

Meest recent

‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

3
3
Na dubbel bedrog: Valentine doet boekje open over Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

5
5
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

44
44
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

45
45
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

47
47
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

48
48
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

233
233
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

147
147
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

192
192
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

447
447
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

180
180
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

387
387
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

445
445
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

546
546
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

561
561
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

210
210
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

333
333
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

269
269
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

376
376
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

376
376
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

563
563
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

281
281
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

353
353
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

360
360
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

449
449

Meer sportnieuws