"Hij kan nog twee jaar mee bij de Rode Duivels"

259

De Rode Duivels hebben zich zaterdag verzekerd van hun ticket voor het WK in Qatar, dat binnen een jaar van start gaat. Dat toernooi wordt nu al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'Gouden Generatie', de laatste kans voor het leeuwendeel van de huidige sterkhouders om nog een prijs te pakken. Heel wat titularissen zijn immers al op leeftijd en een wissel van de wacht dringt zich in de komende jaren op.


Vooral in de defensie wordt er nu al geroepen om verjonging. De titularissen daar zijn met Toby Alderweireld (32), Thomas Vermaelen (35) en Jan Vertonghen (34) inmiddels allemaal rijpe dertigers, die de voorbije jaren bovendien al op clubniveau een stapje terug zetten. Vermaelen trok al in 2019 naar Japan om uit te bollen bij Vissel Kobe, terwijl Alderweireld in de zomer koos voor de oliedollars van Al Duhail.

Vertonghen speelt nog op het hoogste niveau bij Benfica. Volgens Filip De Wilde kan hij daar nog even mee. "Hij is altijd al een speler met karakter geweest en hij compenseert zijn leeftijd met ervaring. Daarom denk ik dat hij nog voldoende batterij heeft om nog minstens twee jaar een hoog niveau te halen bij Benfica en de Rode Duivels", stelt de ex-doelman in O Jogo.

CONTRACT
Binnen twee jaar, in 2023 dus, zal Vertonghen al 36 jaar oud zijn. Dan loopt ook zijn contract bij Benfica af. De kans lijkt dan ook groot dat hij dan ofwel een stap terug zal zetten, ofwel het helemaal voor bekeken houdt als profvoetballer. In dat laatste geval zou het sowieso ook einde verhaal zijn bij de Rode Duivels, waar Vertonghen met 135 caps recordinternational is. Al kan het natuurlijk ook dat hij al na het WK afzwaait als international.

LEES OOK: Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Zal Vertonghen het nog twee jaar volhouden bij de Rode Duivels?

Meest recent

De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

7
7
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

12
12
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

10
10
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

79
79
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

285
285
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

218
218
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

168
168
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

167
167
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

207
207
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

374
374
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

410
410
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

103
103
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

66
66
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

500
500
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

248
248
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

422
422
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

101
101
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1232
1232
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

147
147
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

89
89
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

151
151
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

169
169
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

64
64

Meer sportnieuws