"Hij kan nog twee jaar mee bij de Rode Duivels"

door

De Rode Duivels hebben zich zaterdag verzekerd van hun ticket voor het WK in Qatar, dat binnen een jaar van start gaat. Dat toernooi wordt nu al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'Gouden Generatie', de laatste kans voor het leeuwendeel van de huidige sterkhouders om nog een prijs te pakken. Heel wat titularissen zijn immers al op leeftijd en een wissel van de wacht dringt zich in de komende jaren op.


Vooral in de defensie wordt er nu al geroepen om verjonging. De titularissen daar zijn met Toby Alderweireld (32), Thomas Vermaelen (35) en Jan Vertonghen (34) inmiddels allemaal rijpe dertigers, die de voorbije jaren bovendien al op clubniveau een stapje terug zetten. Vermaelen trok al in 2019 naar Japan om uit te bollen bij Vissel Kobe, terwijl Alderweireld in de zomer koos voor de oliedollars van Al Duhail.

Vertonghen speelt nog op het hoogste niveau bij Benfica. Volgens Filip De Wilde kan hij daar nog even mee. "Hij is altijd al een speler met karakter geweest en hij compenseert zijn leeftijd met ervaring. Daarom denk ik dat hij nog voldoende batterij heeft om nog minstens twee jaar een hoog niveau te halen bij Benfica en de Rode Duivels", stelt de ex-doelman in O Jogo.

CONTRACT
Binnen twee jaar, in 2023 dus, zal Vertonghen al 36 jaar oud zijn. Dan loopt ook zijn contract bij Benfica af. De kans lijkt dan ook groot dat hij dan ofwel een stap terug zal zetten, ofwel het helemaal voor bekeken houdt als profvoetballer. In dat laatste geval zou het sowieso ook einde verhaal zijn bij de Rode Duivels, waar Vertonghen met 135 caps recordinternational is. Al kan het natuurlijk ook dat hij al na het WK afzwaait als international.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Zal Vertonghen het nog twee jaar volhouden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

47
47
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

22
22
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

125
125
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

112
112
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

34
34
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

42
42
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

661
661
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

418
418
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

148
148
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

71
71
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

152
152
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

300
300
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

84
84
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

279
279
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

140
140
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

255
255
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

273
273
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

217
217
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

59
59
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

106
106
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

381
381
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

216
216
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

306
306

Meer sportnieuws