"Hij kan nog twee jaar mee bij de Rode Duivels"

259 stemmen

De Rode Duivels hebben zich zaterdag verzekerd van hun ticket voor het WK in Qatar, dat binnen een jaar van start gaat. Dat toernooi wordt nu al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'Gouden Generatie', de laatste kans voor het leeuwendeel van de huidige sterkhouders om nog een prijs te pakken. Heel wat titularissen zijn immers al op leeftijd en een wissel van de wacht dringt zich in de komende jaren op.


Vooral in de defensie wordt er nu al geroepen om verjonging. De titularissen daar zijn met Toby Alderweireld (32), Thomas Vermaelen (35) en Jan Vertonghen (34) inmiddels allemaal rijpe dertigers, die de voorbije jaren bovendien al op clubniveau een stapje terug zetten. Vermaelen trok al in 2019 naar Japan om uit te bollen bij Vissel Kobe, terwijl Alderweireld in de zomer koos voor de oliedollars van Al Duhail.

Vertonghen speelt nog op het hoogste niveau bij Benfica. Volgens Filip De Wilde kan hij daar nog even mee. "Hij is altijd al een speler met karakter geweest en hij compenseert zijn leeftijd met ervaring. Daarom denk ik dat hij nog voldoende batterij heeft om nog minstens twee jaar een hoog niveau te halen bij Benfica en de Rode Duivels", stelt de ex-doelman in O Jogo.

CONTRACT
Binnen twee jaar, in 2023 dus, zal Vertonghen al 36 jaar oud zijn. Dan loopt ook zijn contract bij Benfica af. De kans lijkt dan ook groot dat hij dan ofwel een stap terug zal zetten, ofwel het helemaal voor bekeken houdt als profvoetballer. In dat laatste geval zou het sowieso ook einde verhaal zijn bij de Rode Duivels, waar Vertonghen met 135 caps recordinternational is. Al kan het natuurlijk ook dat hij al na het WK afzwaait als international.

LEES OOK: Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

Zal Vertonghen het nog twee jaar volhouden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

42
42
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

42
42
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

33
33
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

38
38
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

258
258
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

66
66
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

68
68
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

63
63
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

57
57
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

180
180
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

215
215
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

208
208
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

657
657
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

311
311
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

168
168
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

140
140
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

174
174
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

448
448
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

244
244
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

420
420

Meer sportnieuws