"Hij kan nog twee jaar mee bij de Rode Duivels"

259

De Rode Duivels hebben zich zaterdag verzekerd van hun ticket voor het WK in Qatar, dat binnen een jaar van start gaat. Dat toernooi wordt nu al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'Gouden Generatie', de laatste kans voor het leeuwendeel van de huidige sterkhouders om nog een prijs te pakken. Heel wat titularissen zijn immers al op leeftijd en een wissel van de wacht dringt zich in de komende jaren op.


Vooral in de defensie wordt er nu al geroepen om verjonging. De titularissen daar zijn met Toby Alderweireld (32), Thomas Vermaelen (35) en Jan Vertonghen (34) inmiddels allemaal rijpe dertigers, die de voorbije jaren bovendien al op clubniveau een stapje terug zetten. Vermaelen trok al in 2019 naar Japan om uit te bollen bij Vissel Kobe, terwijl Alderweireld in de zomer koos voor de oliedollars van Al Duhail.

Vertonghen speelt nog op het hoogste niveau bij Benfica. Volgens Filip De Wilde kan hij daar nog even mee. "Hij is altijd al een speler met karakter geweest en hij compenseert zijn leeftijd met ervaring. Daarom denk ik dat hij nog voldoende batterij heeft om nog minstens twee jaar een hoog niveau te halen bij Benfica en de Rode Duivels", stelt de ex-doelman in O Jogo.

CONTRACT
Binnen twee jaar, in 2023 dus, zal Vertonghen al 36 jaar oud zijn. Dan loopt ook zijn contract bij Benfica af. De kans lijkt dan ook groot dat hij dan ofwel een stap terug zal zetten, ofwel het helemaal voor bekeken houdt als profvoetballer. In dat laatste geval zou het sowieso ook einde verhaal zijn bij de Rode Duivels, waar Vertonghen met 135 caps recordinternational is. Al kan het natuurlijk ook dat hij al na het WK afzwaait als international.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Zal Vertonghen het nog twee jaar volhouden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

52
52
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

70
70
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

42
42
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

60
60
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

143
143
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

176
176
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

58
58
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

22
22
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

107
107
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

136
136
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

370
370
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

367
367
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

275
275
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

223
223
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

35
35
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

50
50
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

100
100
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws