"Hij kan nog twee jaar mee bij de Rode Duivels"

259 stemmen

De Rode Duivels hebben zich zaterdag verzekerd van hun ticket voor het WK in Qatar, dat binnen een jaar van start gaat. Dat toernooi wordt nu al omschreven als 'The Last Dance' van de huidige 'Gouden Generatie', de laatste kans voor het leeuwendeel van de huidige sterkhouders om nog een prijs te pakken. Heel wat titularissen zijn immers al op leeftijd en een wissel van de wacht dringt zich in de komende jaren op.


Vooral in de defensie wordt er nu al geroepen om verjonging. De titularissen daar zijn met Toby Alderweireld (32), Thomas Vermaelen (35) en Jan Vertonghen (34) inmiddels allemaal rijpe dertigers, die de voorbije jaren bovendien al op clubniveau een stapje terug zetten. Vermaelen trok al in 2019 naar Japan om uit te bollen bij Vissel Kobe, terwijl Alderweireld in de zomer koos voor de oliedollars van Al Duhail.

Vertonghen speelt nog op het hoogste niveau bij Benfica. Volgens Filip De Wilde kan hij daar nog even mee. "Hij is altijd al een speler met karakter geweest en hij compenseert zijn leeftijd met ervaring. Daarom denk ik dat hij nog voldoende batterij heeft om nog minstens twee jaar een hoog niveau te halen bij Benfica en de Rode Duivels", stelt de ex-doelman in O Jogo.

CONTRACT
Binnen twee jaar, in 2023 dus, zal Vertonghen al 36 jaar oud zijn. Dan loopt ook zijn contract bij Benfica af. De kans lijkt dan ook groot dat hij dan ofwel een stap terug zal zetten, ofwel het helemaal voor bekeken houdt als profvoetballer. In dat laatste geval zou het sowieso ook einde verhaal zijn bij de Rode Duivels, waar Vertonghen met 135 caps recordinternational is. Al kan het natuurlijk ook dat hij al na het WK afzwaait als international.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Zal Vertonghen het nog twee jaar volhouden bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

0
0
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

24
24
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

23
23
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

111
111
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

84
84
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

173
173
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

93
93
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

123
123
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

102
102
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

762
762
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1056
1056
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

71
71
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

516
516
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

162
162
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

620
620
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

160
160
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

149
149
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

348
348
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

213
213
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

220
220
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

254
254
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

785
785
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

513
513

Meer sportnieuws