Mitrovic zet met heldenrol fenomenale statistieken in de verf

door
Mitrovic zet met heldenrol fenomenale statistieken in de verf

Het EK moesten ze vorige zomer nog missen, maar in november 2022 zal Servië er wel weer bij zijn wanneer in Qatar het WK op gang getrapt wordt. Het land zorgde zondagavond voor een stunt door te gaan winnen in Portugal, waardoor ze nog over hun tegenstander naar de groepswinst wippen en Cristiano Ronaldo en co vrede moeten nemen met barrages. Aleksandar Mitrovic was de absolute held bij de Serviërs.


De ex-spits van Anderlecht was bij de rust in het veld gekomen en kopte in de slotminuut de winnende treffer tegen de netten. Daarmee deed Mitrogoal zijn bijnaam nog eens alle eer aan, iets wat hij al het hele seizoen aan het doen is. Zijn beslissende goal zette immers nog eens in de verf dat Mitrovic zowel bij Fulham als bij zijn land aan een fenomenaal seizoen bezig is.

In deze campagne was de 27-jarige goed voor acht doelpunten in acht wedstrijden, ondanks dat hij na de doorbraak van Dusan Vlahovic niet altijd titularis was. In zijn laatste 35 interlands scoorde Mitrovic maar liefst 33 keer, enkel Romelu Lukaku kan gelijkaardige cijfers voorleggen. Hij werd daardoor enkele maanden geleden ook topschutter aller tijden van zijn land, met nu 44 goals in 69 interlands.

FULHAM
Straffe cijfers dus, maar zijn statistieken op clubniveau ogen zo mogelijk dit seizoen nog indrukwekkender. Mitrovic heeft er dit seizoen in de Championship voor Fulham al 20 goals in liggen, waarvoor hij amper zeventien wedstrijden nodig had. Bovendien gaf hij ook nog eens vijf assists. Daarmee leidde hij zijn ploeg bijna op zijn eentje naar een voorlopige tweede plaats. De term 'bloedvorm' is dus zeker op zijn plaats.


Zal hij aan dit tempo blijven scoren?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

13
13
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

18
18
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

47
47
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

241
241
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

226
226
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

317
317
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

82
82
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

583
583
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

517
517
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

382
382
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

307
307
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

112
112
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

334
334
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

63
63
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

566
566
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

328
328
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

418
418
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

267
267
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

460
460
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

248
248
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

238
238
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1687
1687
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

752
752
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

738
738

Meer sportnieuws