Mitrovic zet met heldenrol fenomenale statistieken in de verf

69
Mitrovic zet met heldenrol fenomenale statistieken in de verf

Het EK moesten ze vorige zomer nog missen, maar in november 2022 zal Servië er wel weer bij zijn wanneer in Qatar het WK op gang getrapt wordt. Het land zorgde zondagavond voor een stunt door te gaan winnen in Portugal, waardoor ze nog over hun tegenstander naar de groepswinst wippen en Cristiano Ronaldo en co vrede moeten nemen met barrages. Aleksandar Mitrovic was de absolute held bij de Serviërs.


De ex-spits van Anderlecht was bij de rust in het veld gekomen en kopte in de slotminuut de winnende treffer tegen de netten. Daarmee deed Mitrogoal zijn bijnaam nog eens alle eer aan, iets wat hij al het hele seizoen aan het doen is. Zijn beslissende goal zette immers nog eens in de verf dat Mitrovic zowel bij Fulham als bij zijn land aan een fenomenaal seizoen bezig is.

In deze campagne was de 27-jarige goed voor acht doelpunten in acht wedstrijden, ondanks dat hij na de doorbraak van Dusan Vlahovic niet altijd titularis was. In zijn laatste 35 interlands scoorde Mitrovic maar liefst 33 keer, enkel Romelu Lukaku kan gelijkaardige cijfers voorleggen. Hij werd daardoor enkele maanden geleden ook topschutter aller tijden van zijn land, met nu 44 goals in 69 interlands.

FULHAM
Straffe cijfers dus, maar zijn statistieken op clubniveau ogen zo mogelijk dit seizoen nog indrukwekkender. Mitrovic heeft er dit seizoen in de Championship voor Fulham al 20 goals in liggen, waarvoor hij amper zeventien wedstrijden nodig had. Bovendien gaf hij ook nog eens vijf assists. Daarmee leidde hij zijn ploeg bijna op zijn eentje naar een voorlopige tweede plaats. De term 'bloedvorm' is dus zeker op zijn plaats.


LEES OOK: Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Zal hij aan dit tempo blijven scoren?

Meest recent

Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

5
5
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

24
24
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

34
34
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

35
35
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

46
46
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

215
215
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

267
267
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

78
78
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

101
101
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

70
70
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

335
335
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

153
153
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

154
154
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

143
143
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

24
24
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

61
61
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

126
126
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

41
41
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

105
105
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

149
149
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

355
355
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

134
134
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

92
92

Meer sportnieuws