Mitrovic schiet Servië voorbij Portugal naar WK , Spanje bibbert

188 stemmen
Mitrovic schiet Servië voorbij Portugal naar WK , Spanje bibbert

Zondagavond zijn er opnieuw twee Europese tickets voor het WK 2022 uitgedeeld. Spanje en Servië mogen zich volgend jaar ook in Qatar melden. De Spanjaarden rekenden wel pas in de slotfase af met Zweden, terwijl Servië de Portugezen wisten te verrassen. Cristiano Ronaldo en co moeten zich nu via de barrages zien te plaatsen.


In groep A speelden Portugal en Servië in een onderling duel voor de groepswinst. De Europese kampioen van 2016 had wel genoeg aan een punt om de kwalificatie over de streep te trekken en dat leek ook te gaan lukken. Ze kwamen al na twee minuten op voorsprong via Renato Sanches, maar na een halfuur kwamen de Serviërs langszij. Tadic profiteerde van een blunder van doelman Rui Patricio. De Portugezen leken dat gelijkspel vast te gaan houden, tot de ingevallen Mitrovic in de slotminuut toesloeg. De spits, die bij Fulham aan een topseizoen bezig is, schiet zijn land zo naar het WK.

Ook Spanje mag zijn ticket boeken nadat het in een rechtstreeks duel tegen Zweden de groepswinst in groep B over de streep wist te trekken. De Spanjaarden kwamen in Sevilla bijzonder bleek voor de dag, maar mochten van geluk spreken dat de Zweden hun kansen niet afmaakten. Vooral Forsberg liet enkele wenkende mogelijkheden liggen. Ook invaller Zlatan Ibrahimovic kon de weg naar de netten niet vinden, dat deed Alvaro Morata in de slotfase namens Spanje dan weer wel.

CULLEN
Er stonden in die twee groepen ook nog andere wedstrijden op het programma, zij het zonder inzet. Ierland ging in Luxemburg winnen met 0-3. Daarbij was alweer een uitblinkersrol weggelegd voor Josh Cullen. De middenvelder van Anderlecht gaf de assist voor het Ierse openingsdoelpunt. In de laatste match van zondagavond hielden Griekenland en Kosovo elkaar met 1-1 in evenwicht.


LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Zal Spanje hoge ogen gooien in Qatar?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

6
6
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

31
31
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

135
135
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

94
94
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

55
55
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

189
189
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

68
68
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

218
218
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

85
85
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

54
54
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

39
39
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

96
96
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

461
461
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

94
94
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

220
220
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

86
86
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

73
73
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

138
138
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

44
44
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

403
403
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

71
71

Meer sportnieuws