Mitrovic schiet Servië voorbij Portugal naar WK , Spanje bibbert

188 stemmen
Mitrovic schiet Servië voorbij Portugal naar WK , Spanje bibbert

Zondagavond zijn er opnieuw twee Europese tickets voor het WK 2022 uitgedeeld. Spanje en Servië mogen zich volgend jaar ook in Qatar melden. De Spanjaarden rekenden wel pas in de slotfase af met Zweden, terwijl Servië de Portugezen wisten te verrassen. Cristiano Ronaldo en co moeten zich nu via de barrages zien te plaatsen.


In groep A speelden Portugal en Servië in een onderling duel voor de groepswinst. De Europese kampioen van 2016 had wel genoeg aan een punt om de kwalificatie over de streep te trekken en dat leek ook te gaan lukken. Ze kwamen al na twee minuten op voorsprong via Renato Sanches, maar na een halfuur kwamen de Serviërs langszij. Tadic profiteerde van een blunder van doelman Rui Patricio. De Portugezen leken dat gelijkspel vast te gaan houden, tot de ingevallen Mitrovic in de slotminuut toesloeg. De spits, die bij Fulham aan een topseizoen bezig is, schiet zijn land zo naar het WK.

Ook Spanje mag zijn ticket boeken nadat het in een rechtstreeks duel tegen Zweden de groepswinst in groep B over de streep wist te trekken. De Spanjaarden kwamen in Sevilla bijzonder bleek voor de dag, maar mochten van geluk spreken dat de Zweden hun kansen niet afmaakten. Vooral Forsberg liet enkele wenkende mogelijkheden liggen. Ook invaller Zlatan Ibrahimovic kon de weg naar de netten niet vinden, dat deed Alvaro Morata in de slotfase namens Spanje dan weer wel.

CULLEN
Er stonden in die twee groepen ook nog andere wedstrijden op het programma, zij het zonder inzet. Ierland ging in Luxemburg winnen met 0-3. Daarbij was alweer een uitblinkersrol weggelegd voor Josh Cullen. De middenvelder van Anderlecht gaf de assist voor het Ierse openingsdoelpunt. In de laatste match van zondagavond hielden Griekenland en Kosovo elkaar met 1-1 in evenwicht.


LEES OOK: Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Zal Spanje hoge ogen gooien in Qatar?

Meest recent

Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

0
0
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

136
136
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

36
36
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

54
54
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

74
74
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

87
87
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

38
38
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

326
326
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

99
99
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

129
129
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

140
140
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

155
155
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

486
486
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

135
135
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

370
370
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

294
294
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

672
672
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

239
239
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

175
175
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

519
519
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

398
398
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

448
448

Meer sportnieuws