Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

door
Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

Charles De Ketelaere vierde zaterdag tegen Estland zijn derde A-cap bij de Rode Duivels en één club hield zijn prestatie ongetwijfeld nauwlettend in de gaten. Tottenham Hotspur wordt de laatste tijd opgevoerd als de nieuwste kandidaat-overnemer van het goudhaantje van Club Brugge. De Engelse club met Antonio Conte als coach is misschien wel de ideale bestemming voor De Ketelaere.

CDK MOET CLUB VERLATEN
Niemand die erover twijfelt dat Charles De Ketelaere bezig is aan zijn laatste seizoen bij Club Brugge. ’t Is enkel nog de vraag hoeveel de West-Vlamingen zullen vangen voor hun goudhaantje. En ook naar welke club hij trekt. De straffe prestaties van De Ketelaere in de Champions League zorgen ervoor dat de buitenlandse belangstelling een nieuwe dimensie krijgt. “Hij mag zich opmaken voor een transfer naar een Europese topclub volgende zomer”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld in zijn ‘Next Gen’-reeks.
Een transfer naar een Europese topclub zou alvast een logische stap betekenen in de prille carrière van De Ketelaere. En een noodzakelijke ook. De aanvallende middenvelder annex aanvaller wil een vaste waarde worden bij de Rode Duivels en alles uit zijn carrière halen. Maar dan moet ie wel weldra verhuizen naar het buitenland. “In België zullen ze het misschien niet graag horen, maar hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne onlangs over De Ketelaere in de podcast MidMid.

Ook De Ketelaere wil niet zijn ganse carrière onder de kerktoren vertoeven en hij verklaarde al meermaals dat hij op termijn de stap naar een grotere Europese club wil zetten. De 20-jarige heeft er alvast de juiste kwaliteiten voor. De Ketelaere bezit een uniek profiel door onder meer zijn uitmuntende balbehandeling, snelheid, positionering en vista. Een combinatie die je niet vaak ziet in het hedendaagse voetbal. ’t Zorgt ervoor dat De Ketelaere stilaan materiaal wordt voor een club in één van de vijf grootste voetbalcompetities.
HOT IN ENGELAND
AC Milan, alsook een resem andere Italiaanse clubs, wordt al maandenlang gelinkt aan de Rode Duivel, maar sinds kort wordt ook Tottenham Hotspur toegevoegd aan het lange lijstje van geïnteresseerde teams. Het doorgaans betrouwbare Calciomercato meldt namelijk dat de nieuwe coach Antonio Conte een voorstander is van CDK’s komst naar Londen. Onder de fans van de Spurs geniet hij nog geen al te grote reputatie, velen weten zelfs niet echt wie hij is, maar de echte kenners over Het Kanaal kennen de waarde van De Ketelaere uiteraard wel.

Zo was Pep Guardiola recentelijk onder de indruk van de prestatie van De Ketelaere in de Champions League wedstrijd tussen Manchester City en Club Brugge. Op die manier raakte de veelzijdige West-Vlaming zelfs op de watchlist terecht van de Engelse topclub. Dat betekent op zich niet dat De Ketelaere op korte termijn in aanmerking komt voor een transfer naar City, maar het geeft een indicatie van zijn status en reputatie op de Britse voetbalmarkt. En daarom is de interesse van Tottenham, een minder ‘grote’ Engelse club, dus allerminst een verrassing.
STIJLBREUK BIJ SPURS
Tottenham nam begin november afscheid van Nuno Espirito Santo, de coach die er in Londen een (te) behouden tactiek op nahield. De Portugese liet het tempo en initiatief over aan de tegenstander en hij hanteerde doorgaans een defensieve aanpak, vooral georiënteerd op een grote compactheid en speculeren op de counter. Dat was echter niet naar de zin van het clubbestuur van Spurs, waardoor Nuno zijn tactiek vervolgens aanpaste maar daardoor ook veel van zijn geloofwaardigheid en authenticiteit verloor in de kleedkamer. Conte houdt er een andere filosofie op na, en die zou De Ketelaere alvast moeten liggen.

Conte is persoonlijkheid, winnaarsmentaliteit en passie. Bovendien houdt de Italiaan er van om zijn spelers als één geheel achter zijn visie en ideologie te krijgen. Zijn succesvolle ervaringen bij Juventus, Chelsea en Internazionale, waar hij tal van prijzen won, maken van Conte ook één van de meest gevierde coaches in Europa. Met zo’n trainer zou De Ketelaere wellicht heel graag willen werken. Conte zoekt op zijn beurt dan weer vers bloed in zijn voorlinie. Met Harry Kane en Heung-Min-Son heeft Tottenham al een indrukwekkende aanvallende tandem, maar de 52-jarige wil er vooraan graag nog minstens één optie bij.
DE ROL VAN CDK
Conte hanteerde in de voorbije seizoenen bij Internazionale doorgaans een 3-1-4-2 formatie maar bij Tottenham lijkt hij eerder te neigen naar een 3-4-2-1, de opstelling die hij neerzette in zijn eerste match met Spurs tegen Everton. Kane acteerde als de diepste spits met Son en Moura, die onder Nuno als flankspeler werd uitgespeeld, in compacte steun. En ’t is net voor de posities als ondersteuning voor Kane waarvoor Conte momenteel versterking zoekt. 
Zo’n rol lijkt op alvast het lijf van De Ketelaere geschreven. Bovendien wordt er van een extra wisselmogelijkheid op korte termijn geen prominente rol gevraagd. Op die manier kan De Ketelaere rustig ontwikkelen onder de vleugels van Conte, iets wat Romelu Lukaku bij Internazionale bijvoorbeeld geen windeieren heeft gelegd. Daarnaast is De Ketelaere een enorm polyvalente speler en dat spreekt uiteraard ook in zijn voordeel.

Het is alvast veelzeggend dat Conte in de eerstvolgende transferperiode wil overgaan tot een transfer. De wintermercato wordt doorgaans gebruikt als een momentum om correcties door te voeren in de spelersgroep, en dat wil zeggen dat de Italiaan effectief plannen heeft met De Ketelaere. Maar Conte zal minstens nog moeten wachten tot de zomermercato volgend jaar, want de drievoudige Rode Duivel liet heel duidelijk verstaan dat een winters vertrek bij Club Brugge uitgesloten is ...

LEES OOK: 'Atalanta in shock: CDK flirt met brutale exit'

Is Tottenham de ideale club voor De Ketelaere?

Meest recent

Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

20
20
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

124
124
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

158
158
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

47
47
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

240
240
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

109
109
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

216
216
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

56
56
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

442
442
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

294
294
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

294
294
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

508
508
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

263
263
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

154
154
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

503
503
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

667
667
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

87
87
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

277
277
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

246
246
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

166
166
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

221
221
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

98
98
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

578
578
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

129
129
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

161
161

Meer sportnieuws