Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

door
Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

Charles De Ketelaere vierde zaterdag tegen Estland zijn derde A-cap bij de Rode Duivels en één club hield zijn prestatie ongetwijfeld nauwlettend in de gaten. Tottenham Hotspur wordt de laatste tijd opgevoerd als de nieuwste kandidaat-overnemer van het goudhaantje van Club Brugge. De Engelse club met Antonio Conte als coach is misschien wel de ideale bestemming voor De Ketelaere.

CDK MOET CLUB VERLATEN
Niemand die erover twijfelt dat Charles De Ketelaere bezig is aan zijn laatste seizoen bij Club Brugge. ’t Is enkel nog de vraag hoeveel de West-Vlamingen zullen vangen voor hun goudhaantje. En ook naar welke club hij trekt. De straffe prestaties van De Ketelaere in de Champions League zorgen ervoor dat de buitenlandse belangstelling een nieuwe dimensie krijgt. “Hij mag zich opmaken voor een transfer naar een Europese topclub volgende zomer”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld in zijn ‘Next Gen’-reeks.
Een transfer naar een Europese topclub zou alvast een logische stap betekenen in de prille carrière van De Ketelaere. En een noodzakelijke ook. De aanvallende middenvelder annex aanvaller wil een vaste waarde worden bij de Rode Duivels en alles uit zijn carrière halen. Maar dan moet ie wel weldra verhuizen naar het buitenland. “In België zullen ze het misschien niet graag horen, maar hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne onlangs over De Ketelaere in de podcast MidMid.

Ook De Ketelaere wil niet zijn ganse carrière onder de kerktoren vertoeven en hij verklaarde al meermaals dat hij op termijn de stap naar een grotere Europese club wil zetten. De 20-jarige heeft er alvast de juiste kwaliteiten voor. De Ketelaere bezit een uniek profiel door onder meer zijn uitmuntende balbehandeling, snelheid, positionering en vista. Een combinatie die je niet vaak ziet in het hedendaagse voetbal. ’t Zorgt ervoor dat De Ketelaere stilaan materiaal wordt voor een club in één van de vijf grootste voetbalcompetities.
HOT IN ENGELAND
AC Milan, alsook een resem andere Italiaanse clubs, wordt al maandenlang gelinkt aan de Rode Duivel, maar sinds kort wordt ook Tottenham Hotspur toegevoegd aan het lange lijstje van geïnteresseerde teams. Het doorgaans betrouwbare Calciomercato meldt namelijk dat de nieuwe coach Antonio Conte een voorstander is van CDK’s komst naar Londen. Onder de fans van de Spurs geniet hij nog geen al te grote reputatie, velen weten zelfs niet echt wie hij is, maar de echte kenners over Het Kanaal kennen de waarde van De Ketelaere uiteraard wel.

Zo was Pep Guardiola recentelijk onder de indruk van de prestatie van De Ketelaere in de Champions League wedstrijd tussen Manchester City en Club Brugge. Op die manier raakte de veelzijdige West-Vlaming zelfs op de watchlist terecht van de Engelse topclub. Dat betekent op zich niet dat De Ketelaere op korte termijn in aanmerking komt voor een transfer naar City, maar het geeft een indicatie van zijn status en reputatie op de Britse voetbalmarkt. En daarom is de interesse van Tottenham, een minder ‘grote’ Engelse club, dus allerminst een verrassing.
STIJLBREUK BIJ SPURS
Tottenham nam begin november afscheid van Nuno Espirito Santo, de coach die er in Londen een (te) behouden tactiek op nahield. De Portugese liet het tempo en initiatief over aan de tegenstander en hij hanteerde doorgaans een defensieve aanpak, vooral georiënteerd op een grote compactheid en speculeren op de counter. Dat was echter niet naar de zin van het clubbestuur van Spurs, waardoor Nuno zijn tactiek vervolgens aanpaste maar daardoor ook veel van zijn geloofwaardigheid en authenticiteit verloor in de kleedkamer. Conte houdt er een andere filosofie op na, en die zou De Ketelaere alvast moeten liggen.

Conte is persoonlijkheid, winnaarsmentaliteit en passie. Bovendien houdt de Italiaan er van om zijn spelers als één geheel achter zijn visie en ideologie te krijgen. Zijn succesvolle ervaringen bij Juventus, Chelsea en Internazionale, waar hij tal van prijzen won, maken van Conte ook één van de meest gevierde coaches in Europa. Met zo’n trainer zou De Ketelaere wellicht heel graag willen werken. Conte zoekt op zijn beurt dan weer vers bloed in zijn voorlinie. Met Harry Kane en Heung-Min-Son heeft Tottenham al een indrukwekkende aanvallende tandem, maar de 52-jarige wil er vooraan graag nog minstens één optie bij.
DE ROL VAN CDK
Conte hanteerde in de voorbije seizoenen bij Internazionale doorgaans een 3-1-4-2 formatie maar bij Tottenham lijkt hij eerder te neigen naar een 3-4-2-1, de opstelling die hij neerzette in zijn eerste match met Spurs tegen Everton. Kane acteerde als de diepste spits met Son en Moura, die onder Nuno als flankspeler werd uitgespeeld, in compacte steun. En ’t is net voor de posities als ondersteuning voor Kane waarvoor Conte momenteel versterking zoekt. 
Zo’n rol lijkt op alvast het lijf van De Ketelaere geschreven. Bovendien wordt er van een extra wisselmogelijkheid op korte termijn geen prominente rol gevraagd. Op die manier kan De Ketelaere rustig ontwikkelen onder de vleugels van Conte, iets wat Romelu Lukaku bij Internazionale bijvoorbeeld geen windeieren heeft gelegd. Daarnaast is De Ketelaere een enorm polyvalente speler en dat spreekt uiteraard ook in zijn voordeel.

Het is alvast veelzeggend dat Conte in de eerstvolgende transferperiode wil overgaan tot een transfer. De wintermercato wordt doorgaans gebruikt als een momentum om correcties door te voeren in de spelersgroep, en dat wil zeggen dat de Italiaan effectief plannen heeft met De Ketelaere. Maar Conte zal minstens nog moeten wachten tot de zomermercato volgend jaar, want de drievoudige Rode Duivel liet heel duidelijk verstaan dat een winters vertrek bij Club Brugge uitgesloten is ...

LEES OOK: 'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Is Tottenham de ideale club voor De Ketelaere?

Meest recent

'Financiële kater voor Anderlecht: solden op De Cat'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

5
5
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

49
49
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

30
30
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

62
62
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

115
115
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

60
60
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

192
192
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

198
198
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

58
58
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

289
289
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

106
106
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

248
248
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

364
364
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

259
259
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

539
539
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

222
222
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

170
170
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

274
274
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

665
665
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

140
140

Meer sportnieuws