Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

1837 stemmen
Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

Charles De Ketelaere vierde zaterdag tegen Estland zijn derde A-cap bij de Rode Duivels en één club hield zijn prestatie ongetwijfeld nauwlettend in de gaten. Tottenham Hotspur wordt de laatste tijd opgevoerd als de nieuwste kandidaat-overnemer van het goudhaantje van Club Brugge. De Engelse club met Antonio Conte als coach is misschien wel de ideale bestemming voor De Ketelaere.

CDK MOET CLUB VERLATEN
Niemand die erover twijfelt dat Charles De Ketelaere bezig is aan zijn laatste seizoen bij Club Brugge. ’t Is enkel nog de vraag hoeveel de West-Vlamingen zullen vangen voor hun goudhaantje. En ook naar welke club hij trekt. De straffe prestaties van De Ketelaere in de Champions League zorgen ervoor dat de buitenlandse belangstelling een nieuwe dimensie krijgt. “Hij mag zich opmaken voor een transfer naar een Europese topclub volgende zomer”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld in zijn ‘Next Gen’-reeks.
Een transfer naar een Europese topclub zou alvast een logische stap betekenen in de prille carrière van De Ketelaere. En een noodzakelijke ook. De aanvallende middenvelder annex aanvaller wil een vaste waarde worden bij de Rode Duivels en alles uit zijn carrière halen. Maar dan moet ie wel weldra verhuizen naar het buitenland. “In België zullen ze het misschien niet graag horen, maar hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne onlangs over De Ketelaere in de podcast MidMid.

Ook De Ketelaere wil niet zijn ganse carrière onder de kerktoren vertoeven en hij verklaarde al meermaals dat hij op termijn de stap naar een grotere Europese club wil zetten. De 20-jarige heeft er alvast de juiste kwaliteiten voor. De Ketelaere bezit een uniek profiel door onder meer zijn uitmuntende balbehandeling, snelheid, positionering en vista. Een combinatie die je niet vaak ziet in het hedendaagse voetbal. ’t Zorgt ervoor dat De Ketelaere stilaan materiaal wordt voor een club in één van de vijf grootste voetbalcompetities.
HOT IN ENGELAND
AC Milan, alsook een resem andere Italiaanse clubs, wordt al maandenlang gelinkt aan de Rode Duivel, maar sinds kort wordt ook Tottenham Hotspur toegevoegd aan het lange lijstje van geïnteresseerde teams. Het doorgaans betrouwbare Calciomercato meldt namelijk dat de nieuwe coach Antonio Conte een voorstander is van CDK’s komst naar Londen. Onder de fans van de Spurs geniet hij nog geen al te grote reputatie, velen weten zelfs niet echt wie hij is, maar de echte kenners over Het Kanaal kennen de waarde van De Ketelaere uiteraard wel.

Zo was Pep Guardiola recentelijk onder de indruk van de prestatie van De Ketelaere in de Champions League wedstrijd tussen Manchester City en Club Brugge. Op die manier raakte de veelzijdige West-Vlaming zelfs op de watchlist terecht van de Engelse topclub. Dat betekent op zich niet dat De Ketelaere op korte termijn in aanmerking komt voor een transfer naar City, maar het geeft een indicatie van zijn status en reputatie op de Britse voetbalmarkt. En daarom is de interesse van Tottenham, een minder ‘grote’ Engelse club, dus allerminst een verrassing.
STIJLBREUK BIJ SPURS
Tottenham nam begin november afscheid van Nuno Espirito Santo, de coach die er in Londen een (te) behouden tactiek op nahield. De Portugese liet het tempo en initiatief over aan de tegenstander en hij hanteerde doorgaans een defensieve aanpak, vooral georiënteerd op een grote compactheid en speculeren op de counter. Dat was echter niet naar de zin van het clubbestuur van Spurs, waardoor Nuno zijn tactiek vervolgens aanpaste maar daardoor ook veel van zijn geloofwaardigheid en authenticiteit verloor in de kleedkamer. Conte houdt er een andere filosofie op na, en die zou De Ketelaere alvast moeten liggen.

Conte is persoonlijkheid, winnaarsmentaliteit en passie. Bovendien houdt de Italiaan er van om zijn spelers als één geheel achter zijn visie en ideologie te krijgen. Zijn succesvolle ervaringen bij Juventus, Chelsea en Internazionale, waar hij tal van prijzen won, maken van Conte ook één van de meest gevierde coaches in Europa. Met zo’n trainer zou De Ketelaere wellicht heel graag willen werken. Conte zoekt op zijn beurt dan weer vers bloed in zijn voorlinie. Met Harry Kane en Heung-Min-Son heeft Tottenham al een indrukwekkende aanvallende tandem, maar de 52-jarige wil er vooraan graag nog minstens één optie bij.
DE ROL VAN CDK
Conte hanteerde in de voorbije seizoenen bij Internazionale doorgaans een 3-1-4-2 formatie maar bij Tottenham lijkt hij eerder te neigen naar een 3-4-2-1, de opstelling die hij neerzette in zijn eerste match met Spurs tegen Everton. Kane acteerde als de diepste spits met Son en Moura, die onder Nuno als flankspeler werd uitgespeeld, in compacte steun. En ’t is net voor de posities als ondersteuning voor Kane waarvoor Conte momenteel versterking zoekt. 
Zo’n rol lijkt op alvast het lijf van De Ketelaere geschreven. Bovendien wordt er van een extra wisselmogelijkheid op korte termijn geen prominente rol gevraagd. Op die manier kan De Ketelaere rustig ontwikkelen onder de vleugels van Conte, iets wat Romelu Lukaku bij Internazionale bijvoorbeeld geen windeieren heeft gelegd. Daarnaast is De Ketelaere een enorm polyvalente speler en dat spreekt uiteraard ook in zijn voordeel.

Het is alvast veelzeggend dat Conte in de eerstvolgende transferperiode wil overgaan tot een transfer. De wintermercato wordt doorgaans gebruikt als een momentum om correcties door te voeren in de spelersgroep, en dat wil zeggen dat de Italiaan effectief plannen heeft met De Ketelaere. Maar Conte zal minstens nog moeten wachten tot de zomermercato volgend jaar, want de drievoudige Rode Duivel liet heel duidelijk verstaan dat een winters vertrek bij Club Brugge uitgesloten is ...

LEES OOK: Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

Is Tottenham de ideale club voor De Ketelaere?

Meest recent

Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

176
176
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

690
690
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

116
116
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

87
87
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

77
77
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

260
260
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

120
120
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

313
313
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

103
103
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

88
88
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

286
286
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

712
712
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

290
290
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

525
525
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

47
47
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

109
109
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

141
141
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

640
640

Meer sportnieuws