Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

1837
Antonio Conte onthult masterplan met De Ketelaere

Charles De Ketelaere vierde zaterdag tegen Estland zijn derde A-cap bij de Rode Duivels en één club hield zijn prestatie ongetwijfeld nauwlettend in de gaten. Tottenham Hotspur wordt de laatste tijd opgevoerd als de nieuwste kandidaat-overnemer van het goudhaantje van Club Brugge. De Engelse club met Antonio Conte als coach is misschien wel de ideale bestemming voor De Ketelaere.

CDK MOET CLUB VERLATEN
Niemand die erover twijfelt dat Charles De Ketelaere bezig is aan zijn laatste seizoen bij Club Brugge. ’t Is enkel nog de vraag hoeveel de West-Vlamingen zullen vangen voor hun goudhaantje. En ook naar welke club hij trekt. De straffe prestaties van De Ketelaere in de Champions League zorgen ervoor dat de buitenlandse belangstelling een nieuwe dimensie krijgt. “Hij mag zich opmaken voor een transfer naar een Europese topclub volgende zomer”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld in zijn ‘Next Gen’-reeks.
Een transfer naar een Europese topclub zou alvast een logische stap betekenen in de prille carrière van De Ketelaere. En een noodzakelijke ook. De aanvallende middenvelder annex aanvaller wil een vaste waarde worden bij de Rode Duivels en alles uit zijn carrière halen. Maar dan moet ie wel weldra verhuizen naar het buitenland. “In België zullen ze het misschien niet graag horen, maar hij zal naar het buitenland moeten gaan om te tonen dat hij dat niveau aankan”, vertelde Kevin De Bruyne onlangs over De Ketelaere in de podcast MidMid.

Ook De Ketelaere wil niet zijn ganse carrière onder de kerktoren vertoeven en hij verklaarde al meermaals dat hij op termijn de stap naar een grotere Europese club wil zetten. De 20-jarige heeft er alvast de juiste kwaliteiten voor. De Ketelaere bezit een uniek profiel door onder meer zijn uitmuntende balbehandeling, snelheid, positionering en vista. Een combinatie die je niet vaak ziet in het hedendaagse voetbal. ’t Zorgt ervoor dat De Ketelaere stilaan materiaal wordt voor een club in één van de vijf grootste voetbalcompetities.
HOT IN ENGELAND
AC Milan, alsook een resem andere Italiaanse clubs, wordt al maandenlang gelinkt aan de Rode Duivel, maar sinds kort wordt ook Tottenham Hotspur toegevoegd aan het lange lijstje van geïnteresseerde teams. Het doorgaans betrouwbare Calciomercato meldt namelijk dat de nieuwe coach Antonio Conte een voorstander is van CDK’s komst naar Londen. Onder de fans van de Spurs geniet hij nog geen al te grote reputatie, velen weten zelfs niet echt wie hij is, maar de echte kenners over Het Kanaal kennen de waarde van De Ketelaere uiteraard wel.

Zo was Pep Guardiola recentelijk onder de indruk van de prestatie van De Ketelaere in de Champions League wedstrijd tussen Manchester City en Club Brugge. Op die manier raakte de veelzijdige West-Vlaming zelfs op de watchlist terecht van de Engelse topclub. Dat betekent op zich niet dat De Ketelaere op korte termijn in aanmerking komt voor een transfer naar City, maar het geeft een indicatie van zijn status en reputatie op de Britse voetbalmarkt. En daarom is de interesse van Tottenham, een minder ‘grote’ Engelse club, dus allerminst een verrassing.
STIJLBREUK BIJ SPURS
Tottenham nam begin november afscheid van Nuno Espirito Santo, de coach die er in Londen een (te) behouden tactiek op nahield. De Portugese liet het tempo en initiatief over aan de tegenstander en hij hanteerde doorgaans een defensieve aanpak, vooral georiënteerd op een grote compactheid en speculeren op de counter. Dat was echter niet naar de zin van het clubbestuur van Spurs, waardoor Nuno zijn tactiek vervolgens aanpaste maar daardoor ook veel van zijn geloofwaardigheid en authenticiteit verloor in de kleedkamer. Conte houdt er een andere filosofie op na, en die zou De Ketelaere alvast moeten liggen.

Conte is persoonlijkheid, winnaarsmentaliteit en passie. Bovendien houdt de Italiaan er van om zijn spelers als één geheel achter zijn visie en ideologie te krijgen. Zijn succesvolle ervaringen bij Juventus, Chelsea en Internazionale, waar hij tal van prijzen won, maken van Conte ook één van de meest gevierde coaches in Europa. Met zo’n trainer zou De Ketelaere wellicht heel graag willen werken. Conte zoekt op zijn beurt dan weer vers bloed in zijn voorlinie. Met Harry Kane en Heung-Min-Son heeft Tottenham al een indrukwekkende aanvallende tandem, maar de 52-jarige wil er vooraan graag nog minstens één optie bij.
DE ROL VAN CDK
Conte hanteerde in de voorbije seizoenen bij Internazionale doorgaans een 3-1-4-2 formatie maar bij Tottenham lijkt hij eerder te neigen naar een 3-4-2-1, de opstelling die hij neerzette in zijn eerste match met Spurs tegen Everton. Kane acteerde als de diepste spits met Son en Moura, die onder Nuno als flankspeler werd uitgespeeld, in compacte steun. En ’t is net voor de posities als ondersteuning voor Kane waarvoor Conte momenteel versterking zoekt. 
Zo’n rol lijkt op alvast het lijf van De Ketelaere geschreven. Bovendien wordt er van een extra wisselmogelijkheid op korte termijn geen prominente rol gevraagd. Op die manier kan De Ketelaere rustig ontwikkelen onder de vleugels van Conte, iets wat Romelu Lukaku bij Internazionale bijvoorbeeld geen windeieren heeft gelegd. Daarnaast is De Ketelaere een enorm polyvalente speler en dat spreekt uiteraard ook in zijn voordeel.

Het is alvast veelzeggend dat Conte in de eerstvolgende transferperiode wil overgaan tot een transfer. De wintermercato wordt doorgaans gebruikt als een momentum om correcties door te voeren in de spelersgroep, en dat wil zeggen dat de Italiaan effectief plannen heeft met De Ketelaere. Maar Conte zal minstens nog moeten wachten tot de zomermercato volgend jaar, want de drievoudige Rode Duivel liet heel duidelijk verstaan dat een winters vertrek bij Club Brugge uitgesloten is ...

LEES OOK: Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

Is Tottenham de ideale club voor De Ketelaere?

Meest recent

Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

30
30
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

57
57
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

153
153
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

251
251
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

69
69
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

521
521
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

294
294
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

239
239
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

44
44
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

328
328
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

261
261
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

181
181
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

112
112
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

650
650
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

99
99
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

130
130
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

62
62
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

396
396
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

298
298
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

388
388
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

770
770
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

236
236
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

130
130
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

417
417
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

249
249

Meer sportnieuws