"Hij is géén moeilijke jongen en altijd geliefd in de kleedkamer"

door

Arthur Theate speelde één sterk seizoen bij KV Oostende en daardoor versierde hij meteen een toptransfer naar Bologna. KVO vangt ongeveer 6,5 miljoen euro. De linkspoot heeft daar een goede verklaring voor.


"Ik denk dat veel jonge Belgen hun transfer te danken hebben aan deze generatie Rode Duivels. Zij schitterden op het allerhoogste niveau, dus de scouts dachten dat er in België nog goede spelers waren. Er wordt meer gescout in de Belgische competitie dankzij deze Gouden Generatie. Door hen kwam onze competitie in de schijnwerpers te staan”, aldus Theate aan RTBF.

Mentaliteit

De afgelopen 13 jaar wisten Vincent Kompany, Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Simon Mignolet, Christian Benteke, Divock Origi, Thibaut Courtois en tal van anderen door te stoten naar de absolute top. Het merendeel wist te slagen bij hun club en Belgische spelers hebben een zeer goede reputatie.

Naast hun voetbalkwaliteiten zijn veel trainers ook gek van de mentaliteit van de Belgen, enkel bij Eden Hazard zorgt zijn gemakzucht soms voor wat onvrede. Maar hij is allerminst een moeilijke jongen en altijd geliefd binnen de kleedkamer. Dankzij hun kwaliteiten én mentaliteit konden heel wat spelers al een mooie transfer naar een topcompetitie zetten. Het is aan spelers zoals Jérémy Doku, Sambi Lokonga, Alexis Saelemaekers en Charles De Ketelaere om die lijn de komende jaren door te trekken.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Eens met Theate?

Meest recent

Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

4
4
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

20
20
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

18
18
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

107
107
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

132
132
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

115
115
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

271
271
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

215
215
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

120
120
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

122
122
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

158
158
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

340
340
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

190
190
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

120
120
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

144
144
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

112
112
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

182
182
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

58
58
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

131
131
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

384
384
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

153
153
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

230
230
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

61
61
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

238
238

Meer sportnieuws