Imke Courtois merkt op één positie kwaliteitsverlies bij RSCA

door
Imke Courtois merkt op één positie kwaliteitsverlies bij RSCA

RSC Anderlecht kent een wisselvallig seizoen, maar speelt op dit moment nog mee voor de prijzen. Vincent Kompany heeft meer wisselopties in de kern, maar er zijn amper spelers die er bovenuit steken, zoals vorig jaar met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga. Dat stelt ook Imke Courtois vast.


Anderlecht haalde met Benito Raman, Joshua Zirkzee en Christian Kouamé drie nieuwe aanvallers. Zij krijgen allen de nodige speelkansen en van een vast duo is geen sprake. Kompany krijgt daar kritiek op, maar Courtois begrijpt wel dat er de nodige wissels zijn in de spits. Dat laat ze weten aan De Zondag.

Wisselvallig

"Dat Kompany daarover kritiek krijgt is niet nieuw. Die discussie wijst erop dat het allemaal dicht bij elkaar ligt. Zirkzee-Kouamé-Raman... Nmecha was een klasse beter, vind ik", aldus Courtois. De Duitse aanvaller, die ondertussen ook international werd, was vorig jaar samen met Paul Onuachu de beste spits op de Belgische velden. 

Kouamé en Zirkzee wisselen goede prestaties af met zeer zwakke matchen. Zo was Zirkzee bijzonder zwak op het veld van Royal Antwerp FC. Raman heeft dan weer het voordeel dat hij goed invalt en als basisspeler is het bobijntje na 65 à 70 minuten af bij de aanvaller. Raman loopt bijzonder veel, maar doet vaak ook onnodige inspanningen wanneer hij bijvoorbeeld alleen druk gaat zetten. Tot op heden wist niet één aanvaller zich helemaal 'onmisbaar' te maken.

LEES OOK: ‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Welke spits moet altijd starten?

Meest recent

Rigaux doet boekje open over keeperssaga Club Brugge

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

0
0
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

97
97
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

127
127
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

339
339
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

114
114
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

63
63
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

162
162
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

59
59
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

364
364
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

157
157
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

60
60
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

37
37
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

65
65
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

155
155
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

101
101
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

58
58
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

245
245
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

102
102
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

76
76
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

251
251
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1030
1030
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

542
542
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

587
587

Meer sportnieuws