Imke Courtois merkt op één positie kwaliteitsverlies bij RSCA

door
Imke Courtois merkt op één positie kwaliteitsverlies bij RSCA

RSC Anderlecht kent een wisselvallig seizoen, maar speelt op dit moment nog mee voor de prijzen. Vincent Kompany heeft meer wisselopties in de kern, maar er zijn amper spelers die er bovenuit steken, zoals vorig jaar met Lukas Nmecha en Sambi Lokonga. Dat stelt ook Imke Courtois vast.


Anderlecht haalde met Benito Raman, Joshua Zirkzee en Christian Kouamé drie nieuwe aanvallers. Zij krijgen allen de nodige speelkansen en van een vast duo is geen sprake. Kompany krijgt daar kritiek op, maar Courtois begrijpt wel dat er de nodige wissels zijn in de spits. Dat laat ze weten aan De Zondag.

Wisselvallig

"Dat Kompany daarover kritiek krijgt is niet nieuw. Die discussie wijst erop dat het allemaal dicht bij elkaar ligt. Zirkzee-Kouamé-Raman... Nmecha was een klasse beter, vind ik", aldus Courtois. De Duitse aanvaller, die ondertussen ook international werd, was vorig jaar samen met Paul Onuachu de beste spits op de Belgische velden. 

Kouamé en Zirkzee wisselen goede prestaties af met zeer zwakke matchen. Zo was Zirkzee bijzonder zwak op het veld van Royal Antwerp FC. Raman heeft dan weer het voordeel dat hij goed invalt en als basisspeler is het bobijntje na 65 à 70 minuten af bij de aanvaller. Raman loopt bijzonder veel, maar doet vaak ook onnodige inspanningen wanneer hij bijvoorbeeld alleen druk gaat zetten. Tot op heden wist niet één aanvaller zich helemaal 'onmisbaar' te maken.

LEES OOK: Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

Welke spits moet altijd starten?

Meest recent

Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

12
12
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

35
35
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

347
347
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

16
16
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

137
137
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

485
485
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

377
377
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

206
206
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

404
404
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

157
157
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

293
293
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

665
665
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

409
409
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

488
488
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

202
202
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

833
833
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

116
116
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

556
556
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

382
382
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

485
485
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

996
996
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

657
657
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

405
405
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

158
158
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

277
277

Meer sportnieuws