Sterke man Bayern vernietigend voor PSG en City

door
Sterke man Bayern vernietigend voor PSG en City

Er is de voorbije jaren wel wat veranderd in het Europese voetballandschap. Clubs als Manchester City en Paris Saint-Germain, en nog eerder Chelsea, hebben zich met de hulp van steenrijke eigenaars opgewerkt naar de absolute top, met voor elk een finaleplaats in de laatste twee edities van de Champions League. PSG werd daarbij geklopt door Bayern München, dat het nog op de 'ouderwetse' manier doet.


De Duitse recordkampioen goochelt veel minder met torenhoge transfersommen dan de nieuwe rijke clubs of de Spaanse grootmachten Real Madrid en FC Barcelona, maar weet zich desondanks wel netjes te handhaven aan de wereldtop. In Beieren kijken ze met misprijzen naar wat zich in Parijs en Manchester de laatste jaren afspeelt.

Erevoorzitter Uli Hoeness laat dat ook duidelijk blijken in een speciale podcast over zijn leven. "Jullie strontgeld volstaat niet", sneert hij daarin naar PSG en City. "Tot dusver hebben die clubs nog niets gewonnen. Niets! Noch de ene, noch de andere is er al in geslaagd de Champions League te winnen."

PRIJZENKAST
Man City en PSG wisten de voorbije jaren hun prijzenkast in eigen land wel al aardig te vullen, maar in het kampioenenbal bleek het toch iets moeilijker om de concurrentie aan te gaan. PSG haalde in 2020 voor het eerst de finale, maar werd daarin geklopt door Bayern. Vorig seizoen sneuvelden ze in de halve finales tegen City. Dat haalde zo voor de eerste keer de finale, maar ging daarin ten onder tegen Chelsea.

LEES OOK: 'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

15
15
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

167
167
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

149
149
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

244
244
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

63
63
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

127
127
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

180
180
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

193
193
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

47
47
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

295
295
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

85
85
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

63
63
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

25
25
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

222
222
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

451
451
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

152
152
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

167
167
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

88
88
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

152
152
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

525
525
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

186
186
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

108
108
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

696
696
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

199
199
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

54
54

Meer sportnieuws