Ontgoochelde Sambi Lokonga begrijpt er niets van

door
Ontgoochelde Sambi Lokonga begrijpt er niets van

De Rode Duivels zullen het de komende dagen tegen Estland en Wales in elke linie zonder een aantal sterkhouders moeten stellen. Daardoor zullen er kansen liggen voor enkele jongens die doorgaans op de bank zitten. Op het middenveld is Youri Tielemans er bijvoorbeeld niet bij, waardoor Albert Sambi Lokonga nog eens van speelminuten mag dromen.


De middenvelder van Arsenal werd in maart een eerste keer opgeroepen voor de nationale ploeg, maar veel speelkansen leverde dat nog niet op. In september pakte de 21-jarige zijn eerste cap met een invalbeurt in Estland, maar die speelminuten kregen tot dusver geen vervolg. Tegen Tsjechië en Wit-Rusland zat hij daarna weer in de tribune, terwijl hij in oktober niet opgeroepen werd voor de Final Four van de Nations League.

Dat steekt toch bij Lokonga. "Dat is waar, ik was ontgoocheld dat ik niet meer speeltijd gekregen heb. Zoals elke atleet", vertelt hij aan RTBF. "Meneer Martinez heeft me niet uitgelegd waarom, maar vertelde me wel om te focussen op de volgende interlands. In de komende matchen hoop ik wel de kans te krijgen om aan hem te bewijzen dat ik mijn plaats in deze groep heb."

CONCURRENTIE
Zelfs met de afwezigheid van Tielemans blijft de concurrentie echter enorm voor het jeugdproduct van Anderlecht op het middenveld bij de Duivels. Axel Witsel en Kevin De Bruyne zijn er gewoon bij, terwijl in de vorige interlandperiodes ook Hans Vanaken goede punten gescoord heeft. Daarnaast kan ook Dennis Praet nog centraal op het middenveld uit de voeten.

LEES OOK: Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Moet Sambi Lokonga speelminuten krijgen?

Meest recent

Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

0
0
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

4
4
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

65
65
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

20
20
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

52
52
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

66
66
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

12
12
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

39
39
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

225
225
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

58
58
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

246
246
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

34
34
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

74
74
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

89
89
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

295
295
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

182
182
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

506
506
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

470
470
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

109
109
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

173
173
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

214
214
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

197
197
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

324
324
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1267
1267

Meer sportnieuws