Jonge Duivel wil naar WK: "Dat heb ik Martinez gezegd"

door
Jonge Duivel wil naar WK:

De Rode Duivels werken straks hun laatste twee kwalificatiematchen af voor het WK 2022, zaterdag tegen Estland en dinsdag in Wales. Roberto Martinez zal in die wedstrijden mogelijk al nieuwe gezichten een kans geven. In elke linie kampen de Belgen immers met blessures en met Wout Faes en Dante Vanzeir werden alvast twee debutanten bij de selectie gehaald.


De komende maanden zal de bondscoach in de aanloop naar het WK wellicht nog meer experimenteren. Zo kondigde hij in Het Laatste Nieuws al aan dat hij van plan is om in maart geen spelers op te roepen die meer dan 50 caps achter hun naam hebben staan. Bij afwezigheid van al die oudgedienden zal er ongetwijfeld vers bloed bij de selectie komen.

Eén van de spelers die er dan hoopt bij te zijn, is Amadou Onana. "Ik heb Martinez gezegd dat ik met Qatar in mijn hoofd zit. Ik werk er in ieder geval voor", vertelt hij in Sport/Voetbalmagazine. "Ik wil de beste versie van mezelf worden en liefst zo snel mogelijk, want Qatar, dat is morgen al. Sommigen zullen me pretentieus vinden wanneer ze dit lezen. Ik denk dat het in de wereld van het voetbal niet erg is om dat een beetje te zijn."

LILLE
Onana heeft nog enkele maanden om zich aan de bondscoach te bewijzen. Te beginnen met de komende dagen, want als aanvoerder van de nationale beloften wordt veel verwacht van de middenvelder in de EK-kwalificatiematchen tegen Turkije en Schotland. Daarnaast kan hij zich ook onderscheiden bij Lille, dat afgelopen zomer 7 miljoen euro neertelde voor zijn diensten. Bij de Franse kampioen is de 20-jarige vooralsnog wel voornamelijk invaller.

LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Kan hij de WK-selectie halen?

Meest recent

DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

5
5
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

61
61
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

99
99
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

69
69
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

232
232
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

94
94
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

252
252
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

49
49
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

54
54
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

386
386
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

67
67
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

476
476
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

253
253
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

431
431
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

361
361
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

340
340
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1379
1379
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

443
443
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

745
745
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

324
324
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

413
413
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1115
1115
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

479
479
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

492
492
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

102
102

Meer sportnieuws