Jonge Duivel wil naar WK: "Dat heb ik Martinez gezegd"

door
Jonge Duivel wil naar WK:

De Rode Duivels werken straks hun laatste twee kwalificatiematchen af voor het WK 2022, zaterdag tegen Estland en dinsdag in Wales. Roberto Martinez zal in die wedstrijden mogelijk al nieuwe gezichten een kans geven. In elke linie kampen de Belgen immers met blessures en met Wout Faes en Dante Vanzeir werden alvast twee debutanten bij de selectie gehaald.


De komende maanden zal de bondscoach in de aanloop naar het WK wellicht nog meer experimenteren. Zo kondigde hij in Het Laatste Nieuws al aan dat hij van plan is om in maart geen spelers op te roepen die meer dan 50 caps achter hun naam hebben staan. Bij afwezigheid van al die oudgedienden zal er ongetwijfeld vers bloed bij de selectie komen.

Eén van de spelers die er dan hoopt bij te zijn, is Amadou Onana. "Ik heb Martinez gezegd dat ik met Qatar in mijn hoofd zit. Ik werk er in ieder geval voor", vertelt hij in Sport/Voetbalmagazine. "Ik wil de beste versie van mezelf worden en liefst zo snel mogelijk, want Qatar, dat is morgen al. Sommigen zullen me pretentieus vinden wanneer ze dit lezen. Ik denk dat het in de wereld van het voetbal niet erg is om dat een beetje te zijn."

LILLE
Onana heeft nog enkele maanden om zich aan de bondscoach te bewijzen. Te beginnen met de komende dagen, want als aanvoerder van de nationale beloften wordt veel verwacht van de middenvelder in de EK-kwalificatiematchen tegen Turkije en Schotland. Daarnaast kan hij zich ook onderscheiden bij Lille, dat afgelopen zomer 7 miljoen euro neertelde voor zijn diensten. Bij de Franse kampioen is de 20-jarige vooralsnog wel voornamelijk invaller.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Kan hij de WK-selectie halen?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

27
27
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

26
26
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

56
56
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

29
29
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

131
131
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

54
54
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

183
183
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

571
571
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

246
246
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

201
201
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

102
102
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

65
65
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

113
113
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

734
734
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

194
194
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

329
329
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

690
690
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

150
150

Meer sportnieuws