FIFA bezorgt KV Oostende financiële opdoffer

door
FIFA bezorgt KV Oostende financiële opdoffer

KV Oostende kende vorig seizoen een boerenjaar. De overname door de Amerikaanse Pacific Media Group pakte goed uit en de kustploeg eindigde op een knappe vijfde plaats in de reguliere competitie. Dat deden ze bovendien met een vrijwel volledig nieuw elftal. Vele spelers waren einde contract en wie niet in de plannen van de nieuwe eigenaars paste, werd zonder pardon naar de uitgang geduwd.


Dat mocht ook Fabrice Ondoa ondervinden. De Kameroense doelman was destijds door Hugo Broos naar Oostende gehaald, maar de nieuwe eigenaars gaven de voorkeur aan Guillaume Hubert. Ondoa belandde in de B-kern en werd in december 2020 uiteindelijk op straat gezet. Hij had een lockdownfeestje georganiseerd en de club greep dat excuus aan om hem stante pede te ontslaan.

Ondoa liet het daar echter niet bij en stapte naar de FIFA. La Dernière Heure weet dat de wereldvoetbalbond de speler ook gelijk gegeven heeft. Daardoor moet KVO 400.000 euro ophoesten aan Ondoa, een bedrag gelijk aan het loon dat hij opgestreken zou hebben als hij zijn contract tot 2022 volledig uitgedaan had.

CYNISCH
Ondoa toont zich in een statement blij met de uitspraak. "Het verdict, dat door juridische experts goedgekeurd werd, toont aan dat niemand in het trucje van Oostende getrapt is om op cynische wijze de pandemie aan te grijpen om salarissen te besparen", sneert hij nog eens naar KVO. "Ik kan nu verder met mijn leven en deze affaire achter me laten."

Dat betekent vooral dat Ondoa weer op zoek kan naar een nieuwe club. In februari tekende hij bij de Spaanse eersteklasser Deportivo Alaves, dat hem meteen uitleende aan NK Istra in Kroatië. Afgelopen zomer werd hij bij beide clubs echter alweer doorgestuurd.

Logisch dat KVO gestraft wordt?

Meest recent

Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

49
49
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

92
92
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

208
208
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

106
106
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

32
32
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

66
66
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

441
441
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

59
59
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

626
626
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

425
425
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

23
23
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

72
72
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

149
149
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

386
386
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

202
202
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

655
655
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

551
551
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

275
275
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

79
79
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

330
330
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

57
57
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

927
927
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

200
200
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

148
148

Meer sportnieuws