FIFA bezorgt KV Oostende financiële opdoffer

door
FIFA bezorgt KV Oostende financiële opdoffer

KV Oostende kende vorig seizoen een boerenjaar. De overname door de Amerikaanse Pacific Media Group pakte goed uit en de kustploeg eindigde op een knappe vijfde plaats in de reguliere competitie. Dat deden ze bovendien met een vrijwel volledig nieuw elftal. Vele spelers waren einde contract en wie niet in de plannen van de nieuwe eigenaars paste, werd zonder pardon naar de uitgang geduwd.


Dat mocht ook Fabrice Ondoa ondervinden. De Kameroense doelman was destijds door Hugo Broos naar Oostende gehaald, maar de nieuwe eigenaars gaven de voorkeur aan Guillaume Hubert. Ondoa belandde in de B-kern en werd in december 2020 uiteindelijk op straat gezet. Hij had een lockdownfeestje georganiseerd en de club greep dat excuus aan om hem stante pede te ontslaan.

Ondoa liet het daar echter niet bij en stapte naar de FIFA. La Dernière Heure weet dat de wereldvoetbalbond de speler ook gelijk gegeven heeft. Daardoor moet KVO 400.000 euro ophoesten aan Ondoa, een bedrag gelijk aan het loon dat hij opgestreken zou hebben als hij zijn contract tot 2022 volledig uitgedaan had.

CYNISCH
Ondoa toont zich in een statement blij met de uitspraak. "Het verdict, dat door juridische experts goedgekeurd werd, toont aan dat niemand in het trucje van Oostende getrapt is om op cynische wijze de pandemie aan te grijpen om salarissen te besparen", sneert hij nog eens naar KVO. "Ik kan nu verder met mijn leven en deze affaire achter me laten."

Dat betekent vooral dat Ondoa weer op zoek kan naar een nieuwe club. In februari tekende hij bij de Spaanse eersteklasser Deportivo Alaves, dat hem meteen uitleende aan NK Istra in Kroatië. Afgelopen zomer werd hij bij beide clubs echter alweer doorgestuurd.

Logisch dat KVO gestraft wordt?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

219
219
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

68
68
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

125
125
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

139
139
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

68
68
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

87
87
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

97
97
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

497
497
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

109
109
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

70
70
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

52
52
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

249
249
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1108
1108
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

795
795
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

166
166
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

199
199
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

62
62
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

365
365
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

206
206
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

641
641
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

110
110
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

173
173
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

142
142
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

179
179

Meer sportnieuws