G6 reageert hard op nieuwe wet: "Het failliet van de sector"

door
G6 reageert hard op nieuwe wet:

Het lijkt erop dat er financieel zware tijden aan zitten te komen voor de Belgische clubs. Het is al enkele maanden duidelijk dat de politiek van plan is om te sleutelen aan de belastingvoordelen die profclubs in ons land genieten. Woensdagochtend lekte ook het uiteindelijke wetsvoorstel uit, dat vooral de grote clubs financieel zwaar zou gaan treffen.


Die zijn daar uiteraard niet blij mee en de zogenoemde G6 trekt nu ook openlijk aan de alarmbel. Club Brugge, Anderlecht, Standard, KRC Genk, AA Gent en Antwerp stuurden samen een open brief de wereld in, waarin ze aangeven met verstomming geslagen te zijn en een absoluut rampscenario voorspellen voor het Belgische voetbal.

"We kunnen niet anders dan vaststellen dat er voorstellen worden geformuleerd die volgens de berekeningen in totaliteit zouden kunnen oplopen tot een recurrente impact van 170 miljoen. Dat is per definitie het failliet van de sector", waarschuwen de topclubs. "Als de voorstellen in de fiscale programmawet bewaarheid worden zal het Belgisch topvoetbal in zijn huidige vorm, zowel nationaal, internationaal op clubniveau als qua niveau van de nationale ploegen ophouden te bestaan."

CONTRAPRODUCTIEF
De clubs zijn van mening dat de nieuwe wet onrechtvaardig is, aangezien in België zowat enkel de topclubs nog in Belgische handen zijn, maar ook contraproductief. Ze spreken de vrees uit dat het voortaan onmogelijk zal zijn om Belgische talenten lang genoeg aan boord te houden, aangezien ze financieel niet zullen kunnen concurreren met buitenlandse concurrenten. Ze hekelen ook dat alternatieve maatregelen om de doorstroming van Belgen te bevorderen niet overwogen werden, zoals bijvoorbeeld een verhoging van het minimumloon voor niet-EU-spelers.

LEES OOK: ‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Denk je dat hun voorspellingen zullen uitkomen?

Meest recent

Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

40
40
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

80
80
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

31
31
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

185
185
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

78
78
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

176
176
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

41
41
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

368
368
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

276
276
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

265
265
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

496
496
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

246
246
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

150
150
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

491
491
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

640
640
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

83
83
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

275
275
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

234
234
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

156
156
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

219
219
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

96
96
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

569
569
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

128
128
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

159
159
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

300
300

Meer sportnieuws